Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Pomagamy w wyborze klatki 2017
Autor Wiadomość
Aggie 
młoda i głupia



Dołączyła: 14 Sty 2017
Posty: 31
Skąd: Opole
Wysłany: Pon Kwi 10, 2017 20:04   

LadyGrey Myślę, że to najlepszy wybór (skoro nie chcesz Frodo) :mrgreen:
 
     
LadyGrey 


Dołączyła: 09 Kwi 2017
Posty: 13
Wysłany: Pon Kwi 10, 2017 20:40   

Jeszcze raz zawrócę głowę ;)

Co myślicie o tej, wyższej wersji:
http://szynszylove.pl/pro...70-mm-niebieska

Mniejsze odstępy prętów, na dodatek jest szersza od tej niższej. Wygląda raczej porządnie...
 
     
Aggie 
młoda i głupia



Dołączyła: 14 Sty 2017
Posty: 31
Skąd: Opole
Wysłany: Pon Kwi 10, 2017 20:44   

Wszystko fajnie, tylko ile ona ma w końcu głębokości? W opisie co innego i w nazwie co innego :/ 390mm to za mało, ale 430 już okej. :roll:
 
     
LadyGrey 


Dołączyła: 09 Kwi 2017
Posty: 13
Wysłany: Pon Kwi 10, 2017 20:58   

Też sama nie wiem, każdy opisuje inaczej. Bo gdzie te 4 cm się podziały? Może ktoś niedokładnie pomierzył wewnątrz.
Napiszę do sklepu o to, spytam też drzwiczki, bo w zależności od sklepu widzę z małymi lub dużymi. Może jest kilka rodzajów drzwiczek, tylko na zdjęciach ich nie widać ;)

Tak czy owak trudno jakiekolwiek recenzje tej klatki znaleźć, jedynie na jakimś hiszpański forum znalazłam - piszą, że dla szczurów jest w sam raz :P

[ Dodano: Pon Kwi 10, 2017 22:04 ]
Z resztą myślę, że szczurkom te 4 cm nie zrobią różnicy. Czemu 390mm to za mało, a 430 mm już tak?
Wysokość mają dużą, będą miały gdzie hasać. No i będą w sumie tylko w niej spały :P
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Kwi 11, 2017 12:19   
   Zwierzątka: brak


4 cm robią różnicę, bo przeliczając na objętość to jest już całkiem pokaźna liczba cm3 ;) Chociaż minimalna szerokość klatki dla szczurów to 40 cm, więc o ten 1 cm raczej bym przymknęła oko, zwłaszcza że to raczej kwestia dokładności pomiaru. Ale klatki o 36 cm szerokości już bym odradzała (są takie modele).
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Aggie 
młoda i głupia



Dołączyła: 14 Sty 2017
Posty: 31
Skąd: Opole
Wysłany: Wto Kwi 11, 2017 17:21   

Tak, czy inaczej lepiej mieć te 43 cm niż 39 cm, a jak wyżej napisano 4 cm robi różnicę. LadyGrey Daj znać, co Ci odpisali, bo sama jestem ciekawa :roll:
 
     
LadyGrey 


Dołączyła: 09 Kwi 2017
Posty: 13
Wysłany: Śro Kwi 12, 2017 06:48   

Odpisali mi:
Odstępy między prętami to 1 cm, jest tylko 6 małych drzwiczek szer. 11,5 cm x wys. 12 cm.
Na dodatek klatki nie da się otworzyć inaczej, żeby wyczyścić (chyba, że rozkręcając, ale to by zajmowało sporo czasu za każdym razem)
Ze strony szynszyllove odpowiedzieli mi, że nie mieli tego na sklepie rozłożonego, więc mi w sumie nie odpowie, czy osobiście poleca, czy nie.
A te 390 mm to nie wiadomo, bo nie chciało im się mierzyć, ale z tego co wie, to wewnętrzny wymiar klatki.

Dodatkowo "gdzieś w zamętach internetu" dowiedziałam się, że góra jest niezbyt dopasowana, a kuweta czasem za duża/za mała, czyli wykonanie raczej słabe.

Koniec końców zamówiłam Perfecta ;)
A co do tej Zoluxa - brzmi ogólnie ok dla myszy i młodych szczurków/samic. Takie zastępstwo dla Perfecta, no ale Perfect tańszy o około 100 zł, więc nie będę ryzykować i kupię sprawdzone, tym bardziej, że dla samców sprawdzi się lepiej Perfect.

Dzięki za pomoc, z mojej strony to tyle ;)
 
     
Aggie 
młoda i głupia



Dołączyła: 14 Sty 2017
Posty: 31
Skąd: Opole
Wysłany: Śro Kwi 12, 2017 20:09   

Super :mrgreen: cieszę się, że wybrałaś jednak "sprawdzoną" i Perfekcyjną ;) klatkę. Daj potem znać jak się sprawuje nabytek, chętnie sama poczytam opinie :super:
 
     
LadyGrey 


Dołączyła: 09 Kwi 2017
Posty: 13
Wysłany: Czw Kwi 13, 2017 12:13   Mój skarb <3

Doszła. Perfect. Nie żałuję zakupu. Przyjechała dzień po zamówieniu.
Dobrze, bezpiecznie zapakowane wszystko. Lekkie obtarcia na farbie, ale tylko lekkie.

Składanie bajecznie proste, zajęło mi godzinę, ale to dlatego, że się co chwile gapiłam i nie potrafiłam przestać nią cieszyć. ;)

Ogólne moja ocena tej klatki jest taka, że nie wierzę, że kosztowała TYLKO 300 zł, bo warta jest 500 lub więcej, biorąc pod uwagę inne klatki konkurencji i ich ceny. Wykonana jest bardzo solidnie.
Sama kuweta też jest całkiem mocna, spodziewałam się słabszego plastiku, słysząc, że taki właśnie jest.

Minusy, które ja zauważyłam - półki mają "wycięte" jakieś dziwne koła, można je wyciągnąć? Tzn zrobić dziurę w półce? Wiem, że w wyższym zestawie są półki z wycięciami, ale czym ma być to moje? Mam fajne tunele, które by się nieźle łączyły, gdyby tam były dziury, zastanawiam się dlatego, czy można tam zrobić dziurę ;) Ktoś coś wie, próbował?

Dodatkowo miseczka, która do mnie przyjechała była połamana. Niby taka pierdoła, ale szkoda, bo ładnie wyglądała :( Zgłosić to do zooplusa? Neh, raczej wątpię, by ktoś się tym zainteresował.

Z tą klatką zamówiłam także sputnik czarno-szary. Szkoda tylko, że ta większa część jest szara, a nie czarna. Ktoś chce zamienić pół sputnika? :P
 
     
Ogoniasta 
<:3 )~<:3 )~



Dołączyła: 13 Lut 2009
Posty: 1026
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw Kwi 13, 2017 14:16   
   Zwierzątka: 11 szczuraskowych piękności :)


Minus zauważysz jak będziesz się kiedyś chciała doszczurzyć maluchami :P

Zniszczone elementy zgłoś do zoosplusa :) Zawsze reagują na takie rzeczy :)

Co do "kółek" na półkach..zawsze takie są. Wydaje mi się, że fabrycznie mają takie ślady właśnie ze względu na ten większy rozmiar klatki ;) Jedna taśma. Do małych nie wycinają, do dużych już tak. :wink:
_________________
ODYSEJA spod Husarskich Skrzydeł, DZIKA BERTA, XAVI Rotta Taivas, FREYA, LADY SNOW, ZORRO, VENUS, KARMEL, BONNIE BLUE, MONA, LISA,

W sercu: Meggy [*], Pampuszek [*], Fibi [*], Rossa [*], Vilemo [*], Sasha [*], Celica vel Chunni SunRat's [*], Lexi [*], Seventh Heaven [*], Delicja [*], Izzie [*], Lily [*], Muffinka [*], Foxy Lady [*], Brook [*], Brandy [*], Shandy [*], Lucynka [*], Whisky [*], Bajka [*] Daisy [*], Morelka [*], Impala [*], Tessa [*], Tequila [*], Iliada HS [*], Wydra Serduszko [*], Brie [*], Mary [*]
 
 
     
LadyGrey 


Dołączyła: 09 Kwi 2017
Posty: 13
Wysłany: Czw Kwi 13, 2017 16:03   

A z maluchami to jestem świadoma tego, że 2 cm to za dużo ;)
Właśnie będę miała maluchy, na początek dam ich do mniejszej (króliczej) klatki z małymi odstępami. Jest i tak duża, więc wystarczy im to na start ;)

Rozumiem, że nie chce mi się robić osobnej produkcji, ale nie przesadzajmy - dla 2ch półek w wycięciem na całą klatkę jest sens szpecić pozostałe? Mam nadzieję, że moje szczury szybko obdrapią to pazurkami i będzie jednolicie wyglądało, heh :P
 
     
Aggie 
młoda i głupia



Dołączyła: 14 Sty 2017
Posty: 31
Skąd: Opole
Wysłany: Czw Kwi 13, 2017 20:26   

Sprawę z miseczką lepiej zgłosić - nie powinni tego zignorować. Sama bym chciała się za jakiś czas zaopatrzyć w Perfecta, a twoja opinia jeszcze bardziej mnie do tego przekonała :mrgreen:
 
     
Czarownica 



Dołączyła: 13 Kwi 2017
Posty: 4
Wysłany: Pią Kwi 21, 2017 14:38   

Cześć wszystkim :)

Dopiero zaczynam przygodę ze szczurkami i potrzebuję odpowiedzi na kilka pytań.

Czy klatka może być za duża dla szczurków?
Chciałabym kupić jeden z tych trzech modeli:
http://allegro.pl/klatka-...6701281375.html
http://allegro.pl/wysoka-...6701282214.html
http://allegro.pl/klatka-...6701281487.html

Oprócz różnic w wielkości te klatki mają też różne usytuowanie i wielkość drzwiczek i nie wiem jak duże ma to znaczenie. Wiem tylko, że w obecnej klatce drzwiczki mają 12 x 13 cm i są zdecydowanie niewygodne.

Na razie mam na dwa szczurki klatkę o wymiarach 56 x 38 x 53, bo musiałam jakąś kupić na szybko, ale wiem, że jak podrosną, to będzie im ciasno.

Od razu też napiszę, że być może będę chciała mieć większą gromadkę, ale to jeszcze jest wielka niewiadoma, więc chcę skupić się na zapewnieniu super warunków tym dwóm.

Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi :D
 
     
Senthe 



Dołączyła: 07 Lut 2016
Posty: 796
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią Kwi 21, 2017 15:44   

Mam klatkę bardzo podobną do tej pierwszej, i usytuowanie drzwiczek (jedne z przodu, dwoje na górze) jest bardzo wygodne, nie mam z nimi żadnego problemu.

Klatka raczej nie może być za duża, na 3-4 szczury wystarczy Ci ta pierwsza, ale jak planujesz mieć więcej, to możesz od razu kupić większą.
 
     
Czarownica 



Dołączyła: 13 Kwi 2017
Posty: 4
Wysłany: Pią Kwi 21, 2017 16:37   

Chyba zdecyduję się na tą najmniejszą, bo nie planuję większego stada niż 4. ;)

Fajna jest też opcja z ewentualnym dokupieniem później samej góry do takiej klatki i połączenie ich.

Znalazłam wersję z większymi, plastikowymi półkami. Chyba będą praktyczniejsze niż drewniane?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 11