Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
POMOCY! COŚ SIĘ DZIEJE Z MOIM SZCZURKIEM!
Autor Wiadomość
Hanami 


Dołączyła: 22 Sty 2011
Posty: 3694
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Mar 19, 2017 12:53   
   Zwierzątka: ... Kawunia, Ukkinia, Lavinia, Totunia


lukeboss to jedyna kombinacja jaką powinieneś teraz wykonać, to znalezienie jakiegoś szczurzego weta i pokazanie mu wszystkich trzech. I zrób to jak najszybciej możesz, żeby Ci nie było potem żal, że coś przekombinowałeś.
_________________
449955886677
 
     
lukeboss 


Dołączył: 04 Sty 2017
Posty: 32
Wysłany: Nie Mar 19, 2017 22:06   
   Zwierzątka: szczurek


Mam jeszcze pytanie, czy są jakieś środki, dzięki którym przestaną się drapać? do kupienia w zoo coś w stylu Fyprystu tylko dla szczurów? Mam spray Tribactic, który działa bakteriobójczo i grzybobójczo na bazie alkoholu, może psiknąć sobie na ręce i powcierać w nie delikatnie? Czy głupi pomysł? Nie ma minuty bez drapania przez cały dzień, a dziwne, że nie ma jeszcze ran bo juz to trwa z 4 dni.
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Mar 19, 2017 23:12   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


lukeboss, środki na pasożyty są dostępne u weterynarzy i muszą być dopasowane do konkretnego gatunku zwierząt (np. preparaty dla psów bywają szkodliwy dla szczurów) a czasem również do konkretnego pasożyta.
Preparat na grzyby nie pomoże na pasożyty, preparaty na pasożyty nie pomogą na alergię. A preparat na bazie alkoholu jeszcze podrażni.
Najpierw musisz wiedzieć CO dolega Twoim szczurom. Potem JAK to leczyć.
Zabierz zwierzaki do szczurzego weta i przestań kombinować z samodzielnym leczeniem, bo szybciej zaszkodzisz niż pomożesz.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
lukeboss 


Dołączył: 04 Sty 2017
Posty: 32
Wysłany: Pon Mar 20, 2017 11:37   
   Zwierzątka: szczurek


Dzisiaj się nie dało umówić, idziemy jutro z całą paką. Niedawno jak byliśmy z innym szczurkiem to dostał spray Fypryst albo Frontline na wszoły. Nie jestem pewien, któryś z tych, bankowo niebieskie opakowanie. Jest bezpieczny?
 
     
FaerielDeVille 
Quendi



Dołączyła: 05 Mar 2012
Posty: 603
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Mar 20, 2017 19:39   
   Zwierzątka: -


lukeboss, fipronil jest dla szczurów toksyczny i były już przypadki zgonów i ciężkich zatruć po jego zastosowaniu. :(
_________________
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Pon Mar 20, 2017 20:13   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


Już zupełnie abstrahując od tego, że kiedy mamy do czynienia z pasożytami, lek powinny dostać wszystkie zwierzęta.
lukeboss, czy jesteś pewien, że weterynarz, do którego chodzisz zna się na gryzoniach? Bo mi wygląda bardziej na psio-kociego. Gdzie mieszkasz? Spróbujemy pomóc znaleźć odpowiedniego weta w Twojej okolicy.
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
lukeboss 


Dołączył: 04 Sty 2017
Posty: 32
Wysłany: Pon Mar 20, 2017 23:08   
   Zwierzątka: szczurek


Idę jutro po pracy ze wszystkimi, a jestem z Rzeszowa. Co mu zasugerować, żeby podał? Myślę, że zna się na gryznoniach, u jednej już wycial guza wielkości śliwki.
 
     
FaerielDeVille 
Quendi



Dołączyła: 05 Mar 2012
Posty: 603
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Mar 21, 2017 02:19   
   Zwierzątka: -


lukeboss, na pasożyty zewnętrzne podaje się ivermektynę.
_________________
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Wto Mar 21, 2017 07:04   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


FaerielDeVille napisał/a:
na pasożyty zewnętrzne podaje się ivermektynę

lub Advocate. W każdym razie nic, co zawiera fipronil (m.in. wymienione przez Ciebie leki).
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
lukeboss 


Dołączył: 04 Sty 2017
Posty: 32
Wysłany: Wto Mar 21, 2017 18:46   
   Zwierzątka: szczurek


Wizyta zaliczona. Każdy szczurek dostał zastrzyk z Enrobioflox. Wet chciał podać Frontline w spray'u jednak się nie zgodziłem. Szczerze to powiedział, że jest bezpieczny i żeby nie sugerować się internetowymi poradnikami, usłyszałem, że szkodzi tylko królikom. Gdy zasugerowałem ivermektynę powiedział, że to mocny środek i lepiej się z nim wstrzymać. Jesteśmy umówieni na jutro na badanie pobranego materiału ze skóry, póżniej mamy zadecywać jaki środek, kazała mi dzisiaj wyprażyć sciółkę w piekarniku i taką im nasypać do klatki. Nawiasem mówiąc był to inny wet, niż ten który wycinał u jednej guza. U jednej stwierdziła mocne podrażnenie spojówki, ale póki co wstrzymała się też z kroplami. Co o tym sądzicie?
 
     
FaerielDeVille 
Quendi



Dołączyła: 05 Mar 2012
Posty: 603
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Mar 21, 2017 19:05   
   Zwierzątka: -


lukeboss, na Twoim miejscu zastanowiłabym się nad zmianą weterynarza - ivermektyna jest powszechnie stosowana przy odrobaczaniu szczurów i jest dla nich bezpieczna, w przeciwieństwie do fipronilu, który jest dla nich silnie toksyczny, zwłaszcza że spray nie daje możliwości dokładnego dobrania dawki do wagi zwierzęcia. Od razu powinna zostać pobrana zeskrobina, zbadana pod mikroskopem pod kątem pasożytów. Tak samo przy podrażnieniu spojówki powinny zostać zastosowane odpowiednie środki, by nie pogłębiać tego stanu i nie dopuścić do ewentualnego owrzodzenia czy innych powikłań.

Zastanawia mnie też ta jednorazowa dawka antybiotyku - enrofloksacynę stosuje się, przynajmniej według mojej wiedzy, przez minimum 10 dni.
_________________
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Mar 21, 2017 22:56   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


FaerielDeVille, jeśli dobrze rozumiem to lukeboss jutro też zabiera ogony do weta na badanie zeskrobiny, więc jest szansa, że dostaną kolejną dawkę antybiotyku i może potem tabletki do podawania doustnie. Oby tak było, nie chcę nawet brać pod uwagę wersji z jednorazową dawką antybiotyku...

lukeboss, czy wet osłuchał ogony i zajrzał im otoskopem do uszu? Jaka była diagnoza?
Czy przeczesywał palcami sierść w poszukiwaniu pasożytów? Inna rzecz, że nawet badanie zeskrobiny pod mikroskopem może nie wykryć istniejących pasożytów (niektóre są tak małe, że zwykły mikroskop nie wystarczy), więc czasem stosuje się odrobaczanie "w ciemno". I zarówno iwermektyna jak i selamektyna są bezpieczne dla ogonów (tylko selamektyna sporo droższa). Fipronil jest przynajmniej dyskusyjny, więc lepiej nie ryzykować.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Śro Mar 22, 2017 08:17   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


lukeboss napisał/a:
żeby nie sugerować się internetowymi poradnikami

Nie jesteśmy internetowym poradnikiem, a wieloletnimi opiekunami ogonów leczonych u weterynarzy, którzy skończyli odpowiednie specjalizacje.
Tak na marginesie :wink:
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
lukeboss 


Dołączył: 04 Sty 2017
Posty: 32
Wysłany: Śro Mar 22, 2017 18:44   
   Zwierzątka: szczurek


Ok właśnie wróciłem z wizyty. Każdy Szczurek był osluchiwany, ale nic nie stwierdzono. Została zeskrobana sierść i strupki do badania jednak też nic nie wykryto. Stwierdziła zatem, że obrzęk oka jest już mniejszy i faktycznie dziś oko czyste bez porfiryny. Każdy szczurek dostał ponownie antybiotyk i co najważniejsze ivermektynę. Jutro jedziemy ponownie na antybiotyk. ivermektynę ponownie za 10-12 dni i wtedy też będzie skrobanka z kilku miejsc. Pytanie czy ten antybiotyk faktycznie po jednym dniu jest w stanie pomóc? Czy może beta glukan zaczął działać, który podaję już kilka dni.
 
     
Mukanos 


Dołączył: 04 Lis 2016
Posty: 6
Wysłany: Pią Mar 24, 2017 16:30   Czerwony ogon i chudy szczur.

Siemka. Mój szczurek od kad pamietam miał brudny ogon. zawsze myslalem ze poprostu go zasikuje czy cos i go myłem. ale dzisiaj to juz wiem ze napewno to nie jest brud i i wszystkie te objawy ktore opisze w cos mi się łączą ale nie wiem w co. pomozcie... https://imageshack.us/i/pnPGxez2j to zdjecie ogonka . zawsze robił sie taki brudny ale dzisiaj to juz ma jakies czerowone plamy na nim zdaje mi sie ze to ta polfiryna czy jakos tak. w dodatku czesto ma ja pod oczkami ale takie bardzo małe ilosci i zawsze myslalem ze to spiochy poprostu ale teraz sie boje ze dzieje sie z nim cos złego.. niedawno dopero zauwazylem ze w porownaniu do mojego drugiego szczurka rocky jest bardzo chudy do tego czesto jak cos zje to ma rozowolnienie. kiedys jak go kupilem to byl zywy. ale szybko zrobil sie taki osowialy zmulony i wgl. je normalnie chodzic tez chodzi ale czesto siedzi w jednym miejscu gdzies skitrany jak chodzi to tak powoli jak by sie skradal. dodam ze 2 razy kiedys tam zadrzylo sie ze nie wiem jak to nazwac zgzrygał sie na siebie czymś czarnym ? nie wiem czy zrzygal bo zniknol gdzies na lozku a pozniej chodzil taki ubrudzony w czyms czarnym i to pachniało jak sadza. mam plan jechac z nim do weta do zielonej gory ale pewnie bedzie chcial zrobic badania na kał wiec poczekam 3 dni i nazbieram kału na badania. kojarzy wam sie to z czymś moze ? boje sie o mojego kochanego pierwszego szczurka. z góry przepraszam za bledy ale jestem roztrzęsiony.

[ Komentarz dodany przez: limomanka: Sob Mar 25, 2017 21:10 ]
Scaliłam z odpowiednim wątkiem. Nie zakładaj nowych tematów, jeśli podobne już istnieją, a gdy nie możesz znaleźć odpowiedniego, dopisuj się w zbiorczych - w każdym dziale znajdziesz temat: "Mam pytanie i nie wiem, gdzie je zadać", wyszczególniony na czerwono.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.18 sekundy. Zapytań do SQL: 11