Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Pomagamy w wyborze klatki 2017
Autor Wiadomość
Borówka 
Miłośniczka brzuszków



Dołączyła: 26 Paź 2016
Posty: 39
Wysłany: Wto Sty 03, 2017 18:40   
   Zwierzątka: Roe i Amazonka


Tituba, Niestety, ale "ratując" szczura na jego miejsce trafiają trzy kolejne. Można uratować szczura z zoologa, gdy ten jest w złym stanie. Wtedy zdarza się, że oddają zwierzę komuś za darmo. Mimo to, i tak jest to jednorazowe działanie, które zmieni życie jednego szczura, a reszta zwierząt nadal będzie cierpieć.
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro Sty 04, 2017 11:10   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


I zakupem komunikujesz właścicielowi sklepu "dziękuję, że źle traktujecie zwierzęta - zapłacę Wam i pokażę, że jest na nie popyt, zamówcie ich więcej". Ech, podstawowa wiedza ekonomiczna [']
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Luinin 



Dołączyła: 15 Lis 2015
Posty: 80
Wysłany: Śro Sty 04, 2017 11:57   

Nie wiem czemu ale z każdą kolejną stroną tego wątku mam wrażenie że to troll...

Wszystko sie da tylko pytanie jest "Po co?". Wiele mądrych głów ustaliło że to jest minimalna szerokość, która jest dla szczura wygodna. Można trzymać szczura przecież i w szklanej misce zakrytej od góry durszlakiem (widziałam taki motyw zamiast transporterka :roll: ), tylko po co? Tituba jest przekonany/a o swojej nieomylności - o przepraszam, o swoim bardzo dobrym abstrakcyjnym myśleniu - i z tego co widzę nie chce zrozumieć, że może zwierzakom zrobić - może nie tyle krzywdę, co znacząco obniżyć im komfort życia. Ale przecież na pewno ma rację, prawda?

Tituba może bardziej obrazowo. Hipotetycznie trzymam psa na łańcuchu. Ot wszystko zgodnie z prawem 3metry przysłowiowego krowiaka. Na noc spuszczam psa na mały ogródek 10x10m na jakieś 8h. Przecież sie wybiega, wysika... No istny raj, prawda?

Czy nie lepiej jeśli już pies musi być "uwięziony" na jakimś terenie to nie lepiej od razu zbudować mu kojec?

Nie wspominam już o po prostu prawidłowej socjalizacji tak aby pies nie musiał być w żaden sposób więziony...

Myślę że poziom "szczęśliwości" każdego przysłowiowego Burka jest proporcjonalny z tą kolejnością: łańcuch<kojec<wolność na ogrodzie

To samo jest u szczurów. Możesz trzymać swoje szczury i w pie***onym słoiku. Zwierzęta cierpią po cichu. Nie zawsze pokażą że psychicznie coś im nie odpowiada. Ale czy Ty jako świadomy właściciel nie wolałbyś/abyś myśleć że zrobiłeś/aś dla nich wszystko co najlepsze?
 
     
Tituba 


Dołączył: 01 Sty 2017
Posty: 17
Wysłany: Śro Sty 04, 2017 13:01   

Nie spieram się, ze 40 cm to za dużo. Chodzilo mi wlasnie o to co napisałeś ze nie zrobię im o tyle krzywdy co po prostu komfort ich życia będzie mniejszy o te kilka cm. Co do klatki to ocenię sam jak będą sobie radzić zwierzaki. Napewno za jakis czas ją zmienię ale kilka miesięcy bede niestety musialy mieć mniej komfortu...A co do zoologicznych sklepów to mozna to porównać tez do hodowli kurczakow ktore zjadamy na obiad...jak dobrze wiemy tez nie sa traktowane po krolewsku....i jakos Ci to nie przeszkadza. Chyba że nie jadasz mięsa i w ten sposob z tym walczysz. Niestety to i tak nic nie zmieni. Bo większość jednak to mieso je.
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro Sty 04, 2017 14:08   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Tituba, jesteś po prostu trollem, nie będę tracić czasu na dyskusje, bo nie mój poziom.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Tituba 


Dołączył: 01 Sty 2017
Posty: 17
Wysłany: Śro Sty 04, 2017 14:51   

Raczej nie mam potrzeby trollowac ludzi na forum. Mam ciekawsze rzeczy do robienia. A to ze pare osob kupuje sobie zwierzaki ze tak powiem rasowe nie znaczy ze kazdy musi. Widać ktoś musi sobie poprawic samoocenę kupujac zwierza za 70 zl. No cóż...80% kupuje w zoologicznym. I kilku lansiarzy tego nie zmieni.
 
     
agathe1988 



Dołączyła: 24 Maj 2015
Posty: 919
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Sty 04, 2017 21:26   
   Zwierzątka: Cała 16 w <3


Tituba, dołączając do forum zaakceptowałeś regulamin, w którym jasno jest przedstawione nasze stanowisko dotyczące kupowania szczurów w sklepach oraz zapewnienia im podstawowych warunków bytowych. Jednym z nich jest minimum klatkowe, według którego żaden z wymiarów nie może być mniejszy niż 40cm. Jest to wartość bezdyskusyjnie minimalna, gdyż dopiero przy tylu centymetrach, szczur jest w stanie swobodnie się obrócić w klatce.
Jednym z założeń forum jest uświadamianie osób o innych miejscach nabycia zwierząt, niż sklep. Dlaczego odradzamy zoologi poczytasz tutaj Droga do sklepu zoologicznego.

Jeżeli masz jakieś wątpliwości, które możemy rozwiać, pytaj - jesteśmy po to, by pomagać, doradzać i uświadamiać. Forum od wielu lat tworzą miłośnicy szczurów, jest prawdziwą kopalnią wiedzy, opartej na doświadczeniu wielu ludzi. Wszelkie nasze działania i komentarze ukierunkowane są wyłącznie na dobro szczurów, a na tym zależy również Tobie, prawda?
_________________
Na zawsze w sercu: Dumbo [*] Dabi [*] Abu [*] Dropsik [*] Gucio [*] Bubuś [*] Mount [*] Tadeusz of Zirrael Rattery [*] Everest [*] Homer [*] Thor [*] Dover [*] Otto [*] Puci [*] Navaho Incredible Rats [*] Powhatan Incredible Rats [*]
 
 
     
Senowa 


Dołączyła: 07 Sty 2017
Posty: 10
Wysłany: Nie Sty 08, 2017 19:12   

Witam Was serdecznie.

Proszę pomóżcie mi w wyborze klatki. Na razie zastanawiam się nad tymi, chcę mieć 2 szczurki:

http://www.zooplus.pl/sho..._szczura/339572

http://www.zooplus.pl/sho...a_fretek/384165

Ta druga z tego co widzę to ma bardzo płytką kuwetę i kratkę nad nią. Nie wiem czy to dobry pomysł, czy ta kratka nie będzie ciągle brudna? Jakie są wasze doświadczenia?

Myślałam tez o tej http://www.zooplus.pl/cus.../60_80cm/134144

Ponieważ warunkiem jest, że nie będzie syfu wokół klatki a ta ma głęboką kuwetę, tylko czy będzie dobra wentylacja?
 
     
agathe1988 



Dołączyła: 24 Maj 2015
Posty: 919
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Sty 08, 2017 20:03   
   Zwierzątka: Cała 16 w <3


Senowa, na 2 szczurki spokojnie wystarczy Zeno 2. Ostatnia jest niezbyt dobra, właśnie ze względu na brak odpowiedniej wentylacji. A osobiście poleciłabym Ci Perfect. Jeżeli zaierzasz powiększyć stado, to Perfect jest wyborem idealnym (sama mam i jestem zadowolona w 200%).
_________________
Na zawsze w sercu: Dumbo [*] Dabi [*] Abu [*] Dropsik [*] Gucio [*] Bubuś [*] Mount [*] Tadeusz of Zirrael Rattery [*] Everest [*] Homer [*] Thor [*] Dover [*] Otto [*] Puci [*] Navaho Incredible Rats [*] Powhatan Incredible Rats [*]
 
 
     
Senowa 


Dołączyła: 07 Sty 2017
Posty: 10
Wysłany: Nie Sty 08, 2017 20:18   

a w Perfect jak się sprawdza ta kratka? Czytałam że szczurki można bez problemu nauczyć korzystania z kuwety.
 
     
agathe1988 



Dołączyła: 24 Maj 2015
Posty: 919
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Sty 08, 2017 20:26   
   Zwierzątka: Cała 16 w <3


Senowa, u mnie jest kratka+ 2 kuwety na półkach. Szczury są nauczone z nich korzystać, więc mam dzięki temu mniej sprzątania. Na kratkę, dla bezpieczeństwa szczurzych łapek, można położyć jakiś dywanik.
_________________
Na zawsze w sercu: Dumbo [*] Dabi [*] Abu [*] Dropsik [*] Gucio [*] Bubuś [*] Mount [*] Tadeusz of Zirrael Rattery [*] Everest [*] Homer [*] Thor [*] Dover [*] Otto [*] Puci [*] Navaho Incredible Rats [*] Powhatan Incredible Rats [*]
 
 
     
Senowa 


Dołączyła: 07 Sty 2017
Posty: 10
Wysłany: Nie Sty 08, 2017 20:43   

W takim razie muszę przemyśleć sprawę pomiędzy tymi dwoma klatkami. Ta Zeno rozumiem, że nie jest malowana? Nie chciałabym żeby farba odpadała. Jak dotąd miałam klatki tylko ocynkowane.
 
     
VeloKoza 



Dołączyła: 19 Sie 2015
Posty: 36
Wysłany: Nie Sty 08, 2017 23:42   
   Zwierzątka: szczury i myszozjeby


Senowa, zeno jest malowana, tylko że na szaro. farba trochę odpada w miejscach gdzie zawieszam hamaki, metalowe zaczepy, te sprawy, nie dużo, mi nie przeszkadza, kocham, mam większą wersję :P
 
     
ema0505 



Dołączyła: 27 Wrz 2013
Posty: 2781
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Nie Sty 08, 2017 23:54   
   Zwierzątka: 5 szczurzych panów i pies Collie nie border


Senowa, ja również mam perfecta (i go uwielbiam) ale musisz być świadoma tego, że być moze będziesz musiała go osiatkować. Ma szeroki rozstaw między prętami i młode szczurki (oraz drobne samiczki) potrafią się przecisnąć.
_________________
Ze mną: Borys, Bobby Singer, Cookie spod Husarskich Skrzydeł, Gambit of Zirrael, Zen Rotta Taivas, Zick Rotta Taivas, Dave Incredible Rats <3

Za TM: Nodi vel Zdzichu, Scooby vel Pindol, Hienek, Arnold, Harry, Mortimier Pierwszy, Majki, Jessie, Tutek, Czarny

Nasz temat: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=15302
Zapraszam :)
 
     
Senowa 


Dołączyła: 07 Sty 2017
Posty: 10
Wysłany: Pon Sty 09, 2017 11:24   

Dziękuje. A czy oprócz tego co ja wybrałam są jeszcze jakieś polecane klatki?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.17 sekundy. Zapytań do SQL: 11