Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Pomagamy w wyborze klatki 2017
Autor Wiadomość
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sty 02, 2017 00:59   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


A po czym sądzisz, że wszyscy tu działają na jedno kopyto? Ja tam widzę sporą różnorodność. Nawet w zakresie zalecanych wymiarów klatki są tu różne zdania - choć fakt, łączy nas jedno, jest pewne minimum minimorum, którego nie przekraczamy.

Ale powracając do tematu - to Twoja decyzja jak będą żyć Twoje ogony - zawsze możesz znaleźć gdzieś gorsze warunki (i niestety masz rację, zawsze gdzieś je znajdziesz :( ), żeby takimi argumentami się podpierać. Pytanie czy chcesz. Zostawiam to Tobie - nasze zdanie już znasz.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
Tituba 


Dołączył: 01 Sty 2017
Posty: 17
Wysłany: Pon Sty 02, 2017 01:27   

Pyl, Ile hodowców tyle opinii..no tak to już jest.
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Sty 02, 2017 16:32   
   Zwierzątka: brak


Półki i hamaki są ważne, bo powiększają powierzchnię dostępną do poruszania się dla zwierzaków. Pusta klatka nawet 80x50x80 będzie za mała dla 4 szczurów, jeśli będą mogły biegać tylko po jej dnie. Konary nie zapewnią aż tyle dodatkowej powierzchni, ale mogą być fajnym urozmaiceniem, jeśli są umieszczone pomiędzy półkami, jako "drabinki".

Z tego względu nie polecamy też akwariów - pomijając nawet kwestię wentylacji, nie da się zagopodarować w nich optymalnie całej objętości, przez co szczury są ograniczone do biegania po dnie. W akwarium pozbawione są też cennej i lubianej przez nie możliwości wspinaczki po prętach. Z mojego doświadczenia wynika, że szczury lubią duże wysokości, w moich klatkach najchętniej przebywały w domkach i hamakach zawieszonych gdzieś na samej górze, więc nie chciałabym na Twoim miejscu pozbawiać ich tej frajdy. Oczywiście gdzieś na dole dla bezpieczeństwa powinny być rozwieszone dodatkowe hamaki, łapiące szczury spadające z wyższych pięter ;)

Szczury mieszkające w za małych klatkach zwykle nie dają "oznak że jest im źle" - tzn. prawdopodobnie nie zachorują przez to fizycznie. Tak samo, jak człowiek mieszkający w pokoju 2x2 m też jakoś przeżyje. Dla ich psychiki ciasna i mało urozmaicona klatka nie jest jednak zbyt dobra, ale tego gołym okiem nie zobaczysz - porównać można jedynie zachowanie szczurów w "dobrej" i "złej" klatce. Stąd wniosek, że warto polegać na doświadczeniu wieloletnich hodowców, którzy to porównanie mają.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Tituba 


Dołączył: 01 Sty 2017
Posty: 17
Wysłany: Pon Sty 02, 2017 16:55   

Zależy jakie masz akwarium, bo są takie po rybkach które nie maja żadnej wentylacji ale sa też takie po ogromnych wezach ktore takową posiadaja. Z mojego doświadczenia wiem ze wszystko zależy od charakteru zwierzaka. U mnie gdy jeszcze miałem to akwarium jedne ciagle z niego wychodziły (w dzien zostawialem szyby odsuniete tylko na noc przymykalem zeby nic zlego sie nie stalo jak śpię) inne zas siedziały tylko w domku i nie było nic więcej im potrzebne. Plus konar konarowi nie równy. Sa takie ktorych rozpiętość grubosc i ilość korzeni jest naprawdę ogromna. Nie mozna też zapomnieć o tym ze niektóre zwierzęta tak jak moje mogly biegać po calym domu a w lato nawet pi podworku i i tak nie uciekaly za teren posesji. Tez trzeba uwzględnić fakt że jeżeli szczur od dziecka nie mial żadnego hamaka czy coś to nie będzie za tym tęsknił. Czy czul jakis brak tego hamaku.
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sty 02, 2017 17:45   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Tituba, pokaż swoje DOBRE i DOBRZE urządzone akwarium to będziemy rozmawiać o konkretach, a nie o cudownych możliwościach, których nikt na oczy nie widział. Dobrymi chęciami jest piekło wybrukowane, a ja jestem niewierna Tomaszyca - póki nie zobaczę to nie uwierzę ;)

Póki co z tego co piszesz nie dysponujesz takim akwarium tylko za małą szafką, którą planujesz przerobić na klatkę i starasz się przekonać wszystkich, że to dobre rozwiązanie. Daj nam szansę uwierzyć, że szczurom będzie u Ciebie dobrze.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Sty 02, 2017 18:04   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Szczury mają różne temperamenty, ale biologicznie łączy je tryb życia: preferują wspinanie się na różne wysokości, eksplorację. Konary są fajnym urozmaiceniem, ale nie zastąpią hamaków i półek, a tych w akwa nie da się zamocować. Akwariowymi gryzoniami są myszoskoczki, gdyż lubią kopać i potrzebują głównie grubej warstwy ściółki żeby mogły w niej grzebać.

Z doświadczenia wiem, że jeśli ktoś upiera się, że wymiary nie są ważne i za wszelką cenę próbuje zaoszczędzić 150-200 zł na kupno optymalnej klatki, to nie zadba o szczury odpowiednio i tyle. Widywałam fajne klatki z szafek, ale były duże, a także ważna była impregnacja drewna, bo szczurze siki i drewno to zabójczy mix zapaszków.

Szczury siedzące tylko w domku w młodym wieku to nie jest natomiast cecha charakteru, a raczej powód do wizyty u weterynarza.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Tituba 


Dołączył: 01 Sty 2017
Posty: 17
Wysłany: Pon Sty 02, 2017 20:03   

Dziękuję za uwagi. A teraz jesli czyta to osoba z nietuzinkowymi pomysłami albo taka ktora rowniez ma niestandardowa klatkę i jakos rozwiazala ten problem lub ma opcje którymi moze to jakos wynagrodzić to prosze o napisamie. I pozdrawiam wszystkich znawców i ekspertów ktorzy uwazaja ze klatka 70×31×90 jest meczarnia dla zwierząt i taka straszną rzeczą...bo przecież każdy dobrze wie ze HAMAK musi być. Bo tylko wtedy jest szczurowi dobrze. Bo przecież to naturalne ze szczury maja minimum 40 cm luzu w naturalnym środowisku no i hamaki..
 
     
Albireo 



Dołączyła: 11 Wrz 2014
Posty: 1081
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Sty 02, 2017 20:09   

Tituba, wzięłam miarę i mierzyłam moje średniej wielkości samiczki (270, 380 gramów). Łącznie z ogonem, niezupełnie wyprostowane, miały około 35 cm. Jak mają się wygodnie obrócić i nie zahaczyć o nic ogonem, mając 31 cm do wykorzystania?
_________________
"Zawsze przy mnie, lecz nie ze mną": Spika, Irina, Akne, Rosika, Spock, Flawia sHS, Flora sHS, Xilesia of ZR, Yldritta od ZR [*]
 
     
Tituba 


Dołączył: 01 Sty 2017
Posty: 17
Wysłany: Pon Sty 02, 2017 20:13   

Z tego co wiem to zwierzaczki nie maja raczej wyprostowanych ogonów podczas obracania...tak samo jesy z ciałem tez raczej nie jest ono zbytnio wyprostowane podczas obrotu.
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Sty 02, 2017 20:18   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Tituba, no generalnie też zmieścisz się w pokoju 2x2 metry i nawet się obrócisz, tylko co z tego. W przypadku szczurów nie chodzi o to, by odwzorowywać naturę, bo co, kanał albo śmietnik będziesz odtwarzać? Mamy szczury domowe, laboratoryjne innymi słowy. Czemu się upierasz, żeby zawężać im przestrzeń nazywając to niestandardowym myśleniem?
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Tituba 


Dołączył: 01 Sty 2017
Posty: 17
Wysłany: Pon Sty 02, 2017 20:35   

Jesli już mówimy o pokoju to nie przesadzajmy z 2na2 bo szerokość i wysokość jesy bardzo dobra. A skad wiesz ze nie spie w pokoju 2na2...przeciez mam tez inne pomieszczenia w domu i mogę z nich korzystać. Tak samonjest ze szczurem. No chyba ze Twoje zwierzaki nie opuszczaja klatki. Wiem tez ze te rozmiary sie z tylka mie wzięły...ale pozwolicie ze sprawdzę jak to będzie u mnie. Jeśli cos faktucznir będzie nie tak to bez problemu wykombinuje nowe lokum. Zreszta mam troszkę czasu zanim szczurek podrośnie
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Sty 02, 2017 20:50   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


A gdzie drugi szczur?

Ja miałam szczury 10 lat, jestem doświadczona w opiece nad nimi. Teraz mam świnki i nawet bym ich do adopcji nie dostała gdyby klatka była za mała. Uwierz, że z takim podejściem też nikt poważny nie wyda Ci szczurów pod opiekę.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Tituba 


Dołączył: 01 Sty 2017
Posty: 17
Wysłany: Pon Sty 02, 2017 20:51   

Tak gdzie pierwszy.

[ Dodano: Pon Sty 02, 2017 20:52 ]
Nikt nie musi mi ich wydawać...kupuje i mam. No niestety ja tylko od 4 lat.
 
     
ema0505 



Dołączyła: 27 Wrz 2013
Posty: 2781
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Pon Sty 02, 2017 22:26   
   Zwierzątka: 5 szczurzych panów i pies Collie nie border


Tituba, przeczytaj regulamin, który zaakceptowaleś rejestrując się na forum. Jest tam wzmianka o tym, że nie popieramy tu kupna w zoologach i psudohodowlach.
_________________
Ze mną: Borys, Bobby Singer, Cookie spod Husarskich Skrzydeł, Gambit of Zirrael, Zen Rotta Taivas, Zick Rotta Taivas, Dave Incredible Rats <3

Za TM: Nodi vel Zdzichu, Scooby vel Pindol, Hienek, Arnold, Harry, Mortimier Pierwszy, Majki, Jessie, Tutek, Czarny

Nasz temat: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=15302
Zapraszam :)
 
     
Tituba 


Dołączył: 01 Sty 2017
Posty: 17
Wysłany: Pon Sty 02, 2017 22:32   

Jest napisne ze nie popieracie a nie ze jak kupisz szczura w zoologicznym to nie mozesz założyć konta tutaj. Zwierzę jak zwierzę. Z zoologa czy nie dom znaleźć musi ewentualnie zostanie zjedzone. I tak nic nie da soe zrobić z tym jak niektóre zwierzęta sa ttaktowane. Ja akurat wole takowe ratować z zoologicznych gdzie faktycznie jest źle.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.2 sekundy. Zapytań do SQL: 11