Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
POMOCY! COŚ SIĘ DZIEJE Z MOIM SZCZURKIEM!
Autor Wiadomość
Mashia 


Dołączyła: 10 Sty 2016
Posty: 4
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Nie Sie 21, 2016 12:58   Wylew?

Błagam Was o pomoc. Zupełnie nie wiem co zrobić. Mój poprzedni ogonek miał wylew. Lekarz dawał leki, wiec było ok. Jadła, piła, radziła sobie jakos. Teraz mam to samo z Czarną. Tylko, że byłam u lekarza 2 dni temu. Dał dwa zastrzyki. Mówił, że ona nie jest w takim stanie, jak poprzednia. Że bedzie ok. A dzisiaj? Leży ciągle na prawym boku, nie ma siły chodzić, muszę ją sama karmić. Leki, które mi dał, nic nie pomagają. :(
 
     
agathe1988 



Dołączyła: 24 Maj 2015
Posty: 919
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Sie 21, 2016 13:40   
   Zwierzątka: Cała 16 w <3


Scaliłam z odpowiednim tematem.

Mashia, jakie leki dostał ogonek? Jeśli masz możliwość, udaj się jak najszybciej do polecanego weterynarza. My przez forum niestety niewiele możemy pomóc.
_________________
Na zawsze w sercu: Dumbo [*] Dabi [*] Abu [*] Dropsik [*] Gucio [*] Bubuś [*] Mount [*] Tadeusz of Zirrael Rattery [*] Everest [*] Homer [*] Thor [*] Dover [*] Otto [*] Puci [*] Navaho Incredible Rats [*] Powhatan Incredible Rats [*]
 
 
     
Mashia 


Dołączyła: 10 Sty 2016
Posty: 4
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Nie Sie 21, 2016 15:22   

Na pewno steryd i coś jeszcze. Wiem, że muszę udać się do weta. Tylko, że on da zastrzyk i to będzie na tyle. Myślałam, że Wy może macie z tym lepsze doświadczenie i wiecie co bym mogła zasugerować wetowi. :)
 
     
agathe1988 



Dołączyła: 24 Maj 2015
Posty: 919
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Sie 21, 2016 15:33   
   Zwierzątka: Cała 16 w <3


Mashia, dlatego pisałam o polecanym weterynarzu. Takim, który będzie wiedział, jak pomóc.
_________________
Na zawsze w sercu: Dumbo [*] Dabi [*] Abu [*] Dropsik [*] Gucio [*] Bubuś [*] Mount [*] Tadeusz of Zirrael Rattery [*] Everest [*] Homer [*] Thor [*] Dover [*] Otto [*] Puci [*] Navaho Incredible Rats [*] Powhatan Incredible Rats [*]
 
 
     
Cegriiz 
Avaria



Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 4899
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Sie 21, 2016 21:18   
   Zwierzątka: Kupa szczura i cztery myszy


Tutaj masz polecane kliniki z Bydgoszczy:

http://www.weterynarz-fordon.pl/ dr Kasia.
http://www.lecznicafila.pl/ p. Olga Stępka
http://klinikacentrum.pl/ - lek.wet Michał Kwiatkowski
_________________
Moje ogony
 
 
     
Mashia 


Dołączyła: 10 Sty 2016
Posty: 4
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pon Sie 22, 2016 07:44   

Chodzę do Michał Kwiatkowskiego. ;)
Mam klatkę perfect. Nie wiem czy dać ją do chorobowki, skoro już jest taka słaba?
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sie 22, 2016 09:32   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


Mashia, to zależy, jak inne szczury na nią reagują.

I jakiej rady z naszej strony oczekujesz? Już nie chodzi o to, że nie jesteśmy wetami, bo zawsze można coś zasugerować. Nie napisałaś zupełnie nic odnośnie objawów - tzn napisałaś, w jakim stanie jest teraz, na co może być tylko jedna odpowiedź - idź do weta. Ale jeśli oczekujesz pomocy, to napisz, jak się zaczęło, jakie objawy Cię zaczęły niepokoić itd.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
Martii1221 


Dołączyła: 22 Sie 2016
Posty: 4
Skąd: Nisko/Rzeszów
Wysłany: Pon Sie 29, 2016 18:28   
   Zwierzątka: Szczurek albinos (Safonka), dwa psiaki( Kropka i Mała) i kota(Świty)


Czy to post czy odpowiedź?
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Pon Sie 29, 2016 18:29   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


Martii1221, nie rozumiem pytania.
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
Senthe 



Dołączyła: 07 Lut 2016
Posty: 796
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw Wrz 01, 2016 21:54   

Solkan zaczął nagle (dosłownie z godziny na godzinę) wydawać dziwne gruchająco-skrzypiące dźwięki przy oddychaniu. Brzmi to jak ocierające się o siebie kości, skrzypiące zęby czy coś w tym rodzaju. Nie wygląda, żeby coś go bolało przy macaniu. Zachowuje się normalnie, je za dwóch, biega za pięciu. Spotkałyście się z czymś takim?
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Pią Wrz 02, 2016 08:03   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


Senthe, biegiem do weterynarza. Może być zwykłe przeziębienie, ale i to u szczurów potrafi rozwinąć się szybko w zapalenie płuc. U nas takie charczenie + pokładanie się na późniejszym etapie zawsze oznaczało konieczność podania furosemidu. Raz się nie udało :( Niewydolność była na tyle zaawansowana, choć objawy pokazały się bardzo późno, że Errol odszedł między dawkami leku.
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Wrz 02, 2016 09:42   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


Senthe, raczej zakładam zapalenie górnych dróg oddechowych, ale nie zaszkodzi, gdy wet go osłucha. Ewentualnie da coś przeciwzapalnego (sama możesz spróbować z wodą z miodem i z inhalacjami).
Właśnie doświadczyłaś klasycznego gruchania :P
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
Senthe 



Dołączyła: 07 Lut 2016
Posty: 796
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią Wrz 02, 2016 12:49   

Rano gruchanie magicznie zniknęło. Chyba po pracy i tak go zabiorę do weta. : |
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Wrz 02, 2016 12:58   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


To (raczej) znaczy, że było nosowe. Czasami wpadnie coś do nosa i szczur grucha zanim uda mu się to wykichać. Ale skontrolować nie zaszkodzi.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
Miruu 



Dołączyła: 10 Sie 2016
Posty: 10
Wysłany: Pią Wrz 02, 2016 17:14   Problem ze wspinaniem się

Niestety nie wiem do jakiego działu przypisać tę sprawę dlatego przepraszam za bałagan.
Witam, mam 3 ogonki, jeden z nich zawsze był słaby i najbardziej płochliwy.
Ostatnio miał małego guzka z prawej strony, byłam u doktora który podał mu witaminy i antybiotyk. Kulka zniknęła. Od 2 tygodni po tej wizycie zauważyłam że mój ogonek ma problem z wchodzeniem po klatce, spada kiedy chce wejść na piętro. Głowę trzyma normalnie, może raz miał krew w oczku ale to od przeziębienia. Je i pije, ma apetyt, chce i ma ochotę chodzić ale widzę że coś mu przeszkadza. Sprawdzałam jego łapki o je dotykałam, nie piszczy więc raczej go nie bolą. Podczas kiedy chodzi po kanapie, czasem lekko traci równowagę, delikatnie się ruszy na bok, ale generalnie z chodzeniem problemu nie widzę. Nie mogę dostrzec co się z nim dzieje, kiedy wchodzi to bardzo mocno się trzyma... pomimo tego spada i to mnie strasznie niepokoi.
_________________

 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.22 sekundy. Zapytań do SQL: 12