Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Karena
Pią Sty 29, 2016 20:28
Miot O2 SunRat's - rezerwacje str 4
Autor Wiadomość
Mao 
Dorosłe dziecko



Dołączyła: 13 Lut 2008
Posty: 3056
Skąd: z Bąbaju
Wysłany: Czw Mar 24, 2016 15:20   
   Zwierzątka: Gończy polski i 9 Maogonków


Katinka, trzymają się ładnie dziewczyny?

Oleńka jest pod moją baczną obserwacją, na razie nic hiper-niepokojącego nie obserwuję. Uspokoiła się bardzo jakby, sporo koło mnie poleguje i nie chce na ogół normalnie biegać z dziewczynami.

Wszystkiego najlepszego, 3 lat i dużo zdrowia, żeby nic już nikomu się nie paprało :urodziny:
_________________
... ponieważ bułka.
Nade mną i w :serce: : Hinata EM, Hexe EM, Óshi Óme Jagodzianka EM, Drei AR, Książę Mieszko, Milka Mieszkowa, Krówka - Kjówka, Mały Rycerzyk - Ligia Kallina, Uwertura Kalinka AR, Elena i Eta CarinaeEM, Yankes AR spod skrzydeł pszczoły, Lela i Perperuna SR, Malina, Madara SR i Rusinek SR.
W rolach głównych: Nel - Bułka, Oleńka, Husaria, Pacta Conventa - Pecet, Rota, Chidori, Anahita - Anka oraz Dąbrówka jako caryca Maogonków
8)
 
 
     
Katinka 



Dołączyła: 14 Paź 2013
Posty: 245
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Mar 24, 2016 20:27   
   Zwierzątka: pies


Mao, Nie licząc pasteurelli, którą mam w całym stadzie, to mają się doskonale jak na swój wiek, Olenka waży 257 g, jest fit laską, do tego ogromnym czyściochem, niesamowicie ciekawa, aktywna, wszędzie jej pełno (jakiś czas temu przerobiła niewielki ropień ale bez nawrotów), nadal ma siłę wspinać się gdzie popadnie, a później błagalnym wzrokiem prosić, żebym ją zdjęła ;) Osa jest od siostry trochę większa bo 328 g, bardziej dominacyjna i charakterna (nie lubi głaskania i chadza własnymi drogami), nadal jest aktywna, ale częściej wypoczywa, po godzinie wybiegu sama wraca do klatki i układa się wygodnie w sputniku, którego wyjścia dokładnie zapycha ręcznikami papierowymi, żeby nikt jej nie przeszkadzał. Kochane są <3
_________________
W Krainie Wiecznego Sera: Olena, Osa, Lia, Lizzy.
Instagram: ratsgonenuts
 
     
Papi 


Dołączyła: 22 Sty 2014
Posty: 316
Wysłany: Czw Mar 24, 2016 20:35   

:urodziny: wszystkiego najlepszego dla całego miotu. Ozzy odpukać zawsze zdrowa i bardzo aktywna. Choć kruszynka z niej straszna, to nikt jej nie podskoczy w klatce, bardzo pilnuje swoich miejsc. Tez jest największym czyściochem i uwielbia podkradać ręcznik papierowy, który jest tylko jej :)
 
     
Diora 



Dołączyła: 28 Kwi 2014
Posty: 47
Wysłany: Sob Mar 26, 2016 21:27   
   Zwierzątka: 2 szczury, 2 psice, 1 pies


Melduję, że moje dziewczyny po ukończeniu drugiego roku nie zdradzają żadnych oznak szczurzej starości, obie są jak nowe :)
Marlenka jak kichała całe życie tak kicha, jest osłuchiwana co jakiś czas w Pulsvecie na wszelki wypadek, jeszcze nikt niczego nie wysłyszał ;)
A co u reszty rodzeństwa? Bo nie wszyscy się odzywają.
_________________
Ze mną: Orysia SR (vel Ziuta), Uzi SR,
Za TM: Rufus, Pan Szczur, Kleofas, Maksencjusz, Szczuromysz, Klementyna, Niuniek, Trampek, Osiek SR (vel Marlenka), Upsik SR
 
     
Papi 


Dołączyła: 22 Sty 2014
Posty: 316
Wysłany: Nie Kwi 17, 2016 17:51   

Wymacałam u Ozzy w zeszłym tygodniu guza, ponieważ był umiejscowiony bardzo blisko cewki moczowej, za namową naszej wetki zdecydowałam się od raz go wyciąć. Ozzinka w piątek miała zabieg, mam nadzieje, że szybko wróci do klatki bo dziewczyny bez niej szaleją i biją się ciągle.
 
     
Mao 
Dorosłe dziecko



Dołączyła: 13 Lut 2008
Posty: 3056
Skąd: z Bąbaju
Wysłany: Wto Kwi 19, 2016 20:12   
   Zwierzątka: Gończy polski i 9 Maogonków


Papi, guz poszedł na histo?

Oby się więcej nie pojawił :kciuki:

Oleńka, póki co, stabilnie.
_________________
... ponieważ bułka.
Nade mną i w :serce: : Hinata EM, Hexe EM, Óshi Óme Jagodzianka EM, Drei AR, Książę Mieszko, Milka Mieszkowa, Krówka - Kjówka, Mały Rycerzyk - Ligia Kallina, Uwertura Kalinka AR, Elena i Eta CarinaeEM, Yankes AR spod skrzydeł pszczoły, Lela i Perperuna SR, Malina, Madara SR i Rusinek SR.
W rolach głównych: Nel - Bułka, Oleńka, Husaria, Pacta Conventa - Pecet, Rota, Chidori, Anahita - Anka oraz Dąbrówka jako caryca Maogonków
8)
 
 
     
Papi 


Dołączyła: 22 Sty 2014
Posty: 316
Wysłany: Śro Kwi 20, 2016 11:07   

Mao, dziękujemy za kciuki. Tak guz wysłany do badania, czekam na wyniki. Pewnie gdyby nie był tak umiejscowiony to czekałabym i próbowałabym leczyć nieinwazyjnie, ostatnio prawie mieszkam w lecznicy, ciągle guzy albo prześwietlenia, juz chyba sama świece. Tylko, że trochę się przestraszyłam tego miejsca i tego, że jak guz urośnie to ciężko będzie wyciąć. Na szczęście guz był tylko w skórze i wszystko sprawnie poszło. Ozzy długo się wybudzała i przez całą noc po zabiegu musiałam ją dogrzewać. Tuliłam ją i głaskałam kilka godzin, prawie zagłaskałam ale wyglądała strasznie taka chudzinka z ogromnymi oczami pełnymi łez. Na drugi dzień rano już była w dobrej formie tylko nie chciała pić, dokarmiałam ja sinlakiem. Wczoraj na wybiegu rozprawiła się z każdym buntownikiem w stadzie. Widok niesamowity kiedy taka kruszyna powala na plecy szczury olbrzymy :) Najważniejsze, że Ozzy nie grzebie przy ranie co przyjęłam z wielka ulgą po ostatnich wyczynach mojej innej szczurzycy :roll: Dzisiaj jedziemy na kontrolę ale na wyniki histo jeszcze za wcześnie, jak będę coś wiedziała to dam znać.
 
     
Chochlik 


Dołączyła: 24 Maj 2009
Posty: 12
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Kwi 21, 2016 00:30   
   Zwierzątka: Odeszły:Bestia;Azja;Newton;Coushy;Darwin;ChateletSR;XunziZR;CurieSR;X-RayZR;OortSR;OlbersSR


Niestety nie mam dobrych wieści.
Oort zmarł 1 marca - rozlany guz przysadki. Wcześniej leczony Cabergoline - bardzo dobrze reagował na lek. Zmarł nagle.
Olbers zmarł dzisiaj 20 kwietnia. Prawdopodobnie niewydolność oddechowo -krążeniowa. Od długiego czasu (ponad rok) był chronicznie przeziębiony - co zaleczyliśmy to wracało. Przedostanie leczenie antybiotykami w lutym, wyleczony, na sercowo dostawał Prilium. Wróciły objawy na początku kwietnia - 11 był u weta dostał kolejną dawkę antybiotyków. Z powodu pogorszenia ogólnego stanu ( nie chciał jeść, bardzo szukał ciepła) 18.04 kolejna wizyta, osłuchowo się poprawiło, przedłużono antybiotyki. Dzisiaj zmarł.
Ockham ma się dobrze, nic mu nie dolega, jedynym zmartwieniem jego jest zbyt mała ilość jedzenia na świecie ;) Aktualnie poznaje swoje nowe stado i raczej dobrze się w nim czuje.
 
     
Papi 


Dołączyła: 22 Sty 2014
Posty: 316
Wysłany: Czw Kwi 21, 2016 07:10   

Chochlik, przykro mi z powodu chłopaków :cry:
 
     
Katinka 



Dołączyła: 14 Paź 2013
Posty: 245
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Kwi 28, 2016 10:02   
   Zwierzątka: pies


Chochlik, mi także bardzo przykro. Oska mi się ciągle pogarsza oddechowo i powoli kończy się lista dostępnych antybiotyków, więc trochę wiem jak jest. Ostatnio wymknęła mi się spod kontroli i nie mogę jej ustabilizować. Świszczy jak niedomknięte okno, choć pozostaje aktywna i ma apetyt, co daje mi nadzieję, że jeszcze coś się da zrobić.
_________________
W Krainie Wiecznego Sera: Olena, Osa, Lia, Lizzy.
Instagram: ratsgonenuts
 
     
Papi 


Dołączyła: 22 Sty 2014
Posty: 316
Wysłany: Śro Maj 04, 2016 21:01   

Ozzy w świetnej formie. Dzisiaj w lecznicy jak zwykle wszędzie bylo jej pełno, Była niesamowicie grzeczna i nie grzebała przy ranie, dzięki czemu szybko wrócila do stada. Odebrałam wyniki badania wycinka, z którego wynika, że to włókniak.
I to tyle dobrych wieści na temat mojego stada.
 
     
Katinka 



Dołączyła: 14 Paź 2013
Posty: 245
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Maj 04, 2016 22:53   
   Zwierzątka: pies


Zdrówka dla Ozzy, żeby nie było nawrotów.
_________________
W Krainie Wiecznego Sera: Olena, Osa, Lia, Lizzy.
Instagram: ratsgonenuts
 
     
Papi 


Dołączyła: 22 Sty 2014
Posty: 316
Wysłany: Czw Maj 05, 2016 21:03   

Katinka, dziękujemy
 
     
marcique 


Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 224
Wysłany: Pią Maj 06, 2016 09:09   
   Zwierzątka: Malaria i Urtricaria


Ockham był wczoraj na przeglądzie technicznym u dr. Rzepki; miał zrobione prześwietlenie, na którym wyszly jakieś zmiany, zrosty w płuckach (możliwe, że jakieś stare zapalenie płuc), ale jako że coś mu wyraźnie świszczy w drogach oddechowych to dostał 2 tyg. antybiotyku (unidox 1/20 tab.); za 2 tyg. kolejna wizyta, kolejne zdjęcie i zobaczymy czy to tylko przejściowy spadek formy spowodowany stresem ze zmianą stada i śmiercią kumpla (Olbersa) czy jednak trzeba będzie podawać mu antybiotyk na stałe;
Ze stadem skumał sie pięknie - cały czas siedzi z Leprozją (plus Malarią i Uremią); żona Urtricaria jeszcze się na niego stroszy, ale idzie ku lepszemu ;)

[ Dodano: Pią Maj 06, 2016 10:14 ]
https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/13174077_1343941578954940_4723488492509758695_n.jpg?oh=585c34b506407009fd89fe66bc2713d7&oe=579FCF88 (kluchy u weta tj. Okcham z Leprozją)
 
     
Katinka 



Dołączyła: 14 Paź 2013
Posty: 245
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Maj 06, 2016 14:48   
   Zwierzątka: pies


marcique, Piękna fotka! Niech się chłopak trzyma. U mnie obie panny z pasteurellą, więc jedziemy na antybiotykach i sterydach non stop z małymi przerwami. Osa niestety gorzej to znosi i mamy problem żeby ją ustabilizować. Za 10 dni idziemy na wymaz, bo coś antybiotyki tym razem nie za bardzo działają, a wypróbowaliśmy już co się dało (śp. Lizzy miała wymaz i na jego podstawie dobieraliśmy leczenie ale jak widać do Osy przypałętało się coś jeszcze i trzeba poznać nowego wroga).

[ Dodano: Nie Maj 22, 2016 15:34 ]
Donoszę, że Osa z płucami ustabilizowana, Olena ma się już od dłuższego czasu bardzo dobrze, także obie dokazują i czuję się cudownie, bo odzyskałam moje dwie super aktywne łobuziary, z którymi nigdy nie ma nudy :)
_________________
W Krainie Wiecznego Sera: Olena, Osa, Lia, Lizzy.
Instagram: ratsgonenuts
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.22 sekundy. Zapytań do SQL: 12