Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
SAMICE - łączenie samic w różnym wieku
Autor Wiadomość
Hajcik 



Dołączył: 09 Lip 2014
Posty: 28
Wysłany: Śro Paź 28, 2015 16:29   
   Zwierzątka: 2 szczurzyce 7 myszek 1 chomik 2 świnki morskie 1 mops 2 koty


Proszę o radę :)
Najpierw opisze wam przebieg łączenia

Stare : Alex (negatywnie nastawiona, beta, która nie moze pogodzic sie ze swoja pozycją, ponad roczna samica)) i Ravi (pozytywnie, Alfa, spokojna i opiekuńcza, 1,5 roku)
Nowa: Lily (wystraszona, ulega Ravi a z Alex ma kłopot, ma miesiąc)
Dzień 1
Zapoznanie godzine w brodziku, spokój i cisza wiec przełożenie do umytej klatki docelowej. Rana na brzuchu, przełożenie do malutkiego transportera, Ravi z Lily śpią razem po prawej, Alex siedzi na 2 końcu), po godzinie przełożenie do małej klatki 50x30x30 cm, Alex naskakuje na wszystkich.
Dzień 2
Po południu przełożenie do klatki docelowej. Mała wystraszona siedzi do góry, jak zejdzie wielki pisk, kopniaki i tarzanie sie z Alex i ucieczka do góry i tak w kołko. Brak ugryzień. Wieczorem ponowne przełożenie do małej klatki.
Dzień 3
W małej klatce wszystko ok, razem jedzą wszystkie i śpią. W dużej powtórka z wczoraj. Przełożenie do małej.

Co dalej? Myślę, że dzisiaj jeszcze niech posiedzą w małej ale tylko agresorka z nową a w duzej zostanie neutralna Ravi. Jutro spróbuje znowu w duzej ale bd bardziej ... hm .. twardy .. czyli nie zaczne panikowac przy każdym pisku :\ Co myślicie
_________________
http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=16587
Zapraszamy :)
 
     
Limanniel 


Dołączyła: 13 Lis 2015
Posty: 6
Wysłany: Pią Lis 13, 2015 16:05   Łączenie dwóch samiczek. Pomocy.

Boję się ,że starsza samiczka zagryzie tą małą. Gdy chciałam je sobie przedstawić włożyłam do klatki obie i po chwili widziałam jak starsza łapie małą za ucho , skórę na kręgosłupie i ciągnie po czym gryzie. Wydało mi się to trochę zbyt agresywne ,więc rozdzieliłam je na dwie klatki. Co zrobić by połączyć je tak by kilkumiesięczna nie zagryzła kilkutygodniowej.?

[ Komentarz dodany przez: limomanka: Pon Wrz 12, 2016 13:52 ]
Scaliłam z tematu MAM PYTANIE I NIE WIEM, GDZIE JE ZADAĆ
 
     
Aska 


Dołączyła: 18 Sty 2016
Posty: 28
Wysłany: Pon Lut 08, 2016 17:07   
   Zwierzątka: szczurzyca


Podpowiedzcie: Bazylke mam od 14.02-miala ok. 4 tyg. Wtedy gdy do nas trafila. Czy moge jej podrzucic dwie male szczurki? Takie 3-4 tygodniowe?? Jak je polaczyc w babiniec?
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lut 08, 2016 17:53   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


Aska, najlepiej co najmniej 5 tygodniowe. 3-tygodniowe powinny być wciąż bezwzględnie z matką. 4-4,5 tygodniowe już ujdzie.

Czyli Twoja szczurka ma trochę ponad rok. Nie widzę powodu, dla którego miałabyś jej nie łączyć z młodszymi. Oczywiście łącząc je w stado warto się stosować do podstawowych zasad łączenia. Z maluchami powinno być łatwo, ale jeśli szczur tyle czasu był sam to jednak należy zachować szczególną ostrożność, tym bardziej jeśli jeszcze nigdy nie łączyłaś szczurów.

Wskazówki znajdziesz tutaj: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=13141
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lut 08, 2016 18:24   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Aska napisał/a:
Bazylke mam od 14.02-miala ok. 4 tyg
A nie 14.01?
Ona ma teraz ze 2 miesiące, więc żaden problem - 5 tygodniowe maleństwa spokojnie mogą być.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
tuśka 



Dołączyła: 14 Sty 2016
Posty: 663
Ostrzeżeń:
 2/4/5
Wysłany: Pon Lut 08, 2016 18:27   
   Zwierzątka: Labrador, szczury


Na pewno od 14.01. Śledziłam losy Bazylki/Bazylka :) Tak więc szczurcia ma dwa miesiące :) Aśka, spokojnie łącz, życzę powodzenia i samych sukcesów :]
_________________
Obecnie ze mną Alex, Parszywek,Carlos, Denzel

ZA TM min: Manfred [*] Zosia [*] Halina [*] Czarna [*] Alexander [*] Scotty [*] Hania [*] Alina [*] Sasha [*] Mała [*] i wiele wiele innych [*]...
 
     
Aska 


Dołączyła: 18 Sty 2016
Posty: 28
Wysłany: Wto Lut 09, 2016 00:10   
   Zwierzątka: szczurzyca


dzięki Dziewczyny! faktycznie-pisząc z telefonu babol mi się trafił z datą. Bazylka jest z nami od 14.01 :-) . Jest dziewczyną napewno ;-) .
Te maluchy to nie wiem dokładnie ile mają. Napewno nadają się już na odłączenie od mamy-nie cyckają już, piją z poideł, jedzą... Myślę, że 3 tygodnie to skończyły napewno. Muszę je chyba teraz wziąć, bo osoba od której je będę brała wyjeżdża w weekend chyba i do tego czasu musi połączyć swoje szczurki i je poobserwować. są oswojone-nie boją się ludzi, ręki itp.
No to mnie uspokoiłyście. Mam nadzieję, że uda mi się jutro te szczurze dziewczynki wśród chłopców rozpoznać, bo chłopaki podobno jeszcze tych worków nie mają i są bardzo do siebie podobne pod ogonkiem ;-) .
Najbardziej się martwię, że klatka jeszcze nie doszła (mam wielką chomiczastą z InterZoo)... a chciałam od początku w pałacu je trzymać :-(
 
     
zaabaa1 


Dołączyła: 23 Mar 2016
Posty: 15
Skąd: Żary
Wysłany: Śro Kwi 27, 2016 06:23   

Drodzy Forumowicze, dziś będzie 3 dzień łączenia. Teren naturalny- spoko, bez żadnych ataków, przeszliśmy do kiszonki. No i tu jest problem, ze starszyzną. Chodzi o to, że unikają młodych, wczoraj przez 4 godziny wisiały na prętach, żeby tylko nie siedzieć z młodymi w kuwecie.. Na wybiegu zachowanie ok, lekkie kopniaki tylko, w kiszonce jedna miseczka z żarciem, też ok. Co dalej??? Czy unikanie w kiszonce, to faktycznie problem?
_________________
m.w
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Kwi 27, 2016 07:18   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


zaabaa1, może nie problem, ale utrudnienie.
Celem kiszonki jest to, żeby szczury musiały być razem. Czyli warto zacząć od czegoś, co nie ma prętów, po których można się wspinać. Nie wiem, jak duże masz stado, ale przy kilku szczurach dobrze się sprawdza transporter typu Ferplast Aladino Large.
Inna kwestia, że zazwyczaj to nowe zwierzaki wiszą na prętach ;)
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
zaabaa1 


Dołączyła: 23 Mar 2016
Posty: 15
Skąd: Żary
Wysłany: Śro Kwi 27, 2016 09:32   

quagmire kisiły się oczywiście najpierw w kocim transporterze. Było iskanie, więc uznałam, że wrzucę je do klatki. Z tym, że małe są zachwycone dużymi szczurami, a starszyzna lezie jak najdalej od nich .. może wrócić do transportera??
_________________
m.w
 
     
Senthe 



Dołączyła: 07 Lut 2016
Posty: 796
Skąd: Wrocław
Wysłany: Śro Kwi 27, 2016 11:06   

Pewnie, możesz je potrzymać trochę dłużej w transporterze.
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Kwi 27, 2016 11:40   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


zaabaa1, tak, myślę, że można wrócić.

Z jednej strony zastanawiam się, czy trzeba, skoro nie ma agresji, a tylko ucieczka przed namolnością malców. Z drugiej strony zniecierpliwienie tą namolnością może się z czasem przerodzić w jakieś bardziej agresywne zachowanie.
Obserwuj.

Jeszcze tylko może napisz, w jakim wieku są starsze i młodsze szczury (oraz jakiej są płci - edit. już wiem, że chodzi o dziewczynki).
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
zaabaa1 


Dołączyła: 23 Mar 2016
Posty: 15
Skąd: Żary
Wysłany: Śro Kwi 27, 2016 13:45   

Są dwie dziewuchy w wieku ok. 4-5 miesięcy i dwie dziewuchy w wieku 5 tygodni. Przed chwilą dostałam MMS, że w końcu zeszły z klatki i wszystkie śpią razem. Jest nadzieja :D
_________________
m.w
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Kwi 27, 2016 13:59   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


zaabaa1, są młode wszystkie w sumie. Myślę, że nie ma co wracać do etapu transportera tylko iść powoli do przodu :)
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
zaabaa1 


Dołączyła: 23 Mar 2016
Posty: 15
Skąd: Żary
Wysłany: Śro Kwi 27, 2016 14:04   

W takim razie dalej kiszonko, dopóki się nie przekonają :) Dzięki :)
_________________
m.w
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.3 sekundy. Zapytań do SQL: 11