Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
POMOCY! COŚ SIĘ DZIEJE Z MOIM SZCZURKIEM!
Autor Wiadomość
Gohan 


Dołączył: 17 Mar 2015
Posty: 3
Skąd: Koszalin
Wysłany: Śro Paź 07, 2015 20:30   
   Zwierzątka: 3 szczurki


juz niewazne, dzisiaj ja uspilismy, musialo to byc cos powaznego, 3 dzien a ona z dnia na dzien wygladala coraz gorzej :(
 
     
oxxy 



Dołączyła: 01 Paź 2012
Posty: 1116
Skąd: Bytom
Wysłany: Śro Paź 07, 2015 20:35   
   Zwierzątka: koty sztuk dwie


Gohan, przykro mi. :glaszcze:
_________________
:lapa: "Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś." :lapa:
 
     
agutka84 



Dołączyła: 01 Cze 2014
Posty: 265
Skąd: Polska
Wysłany: Sob Paź 10, 2015 21:40   
   Zwierzątka: szczurki i psy


czyli moja czerwono oka jest z wadą wzroku.. ogólnie jest to małe ADHD wcześniej sądziłam że nie zawsze trafia w cel przez jej szybkie ruchy (dosłownie) lecz od pewnego czasu robi okropne błędy... wskakując w kraty, uderzając pyszczkiem o miskę z jedzeniem.. tak jakby coś jej umykało .
_________________

 
     
Peppa 


Dołączyła: 25 Paź 2015
Posty: 3
Wysłany: Nie Paź 25, 2015 12:00   Łysy placek u młodziutkiej szczurki
   Zwierzątka: Szczurzyca dumbo Peppa


Cześć Wszystkim!

Przeszukałam już sieć i forum, ale nie znalazłam dokładnie odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie i problem, więc postanowiłam założyć ten temat. Mam nadzieję, że ktoś mi pomoże i że w przyszłości odpowiedzi przydadzą się też komuś innemu :)

Od środy jestem szczęśliwą towarzyszką młodziutkiej (niecałe dwa miesiące) szczurki. Niestety martwi mnie fakt, że już drugi dzień obserwuję powiększający się łysy placek na barkach zwierzątka. Jest tylko w jednym miejscu, wszędzie poza tym sierść jest gęsta i ładna. Szczurka nie ma innych objawów (kicha bardzo popiskując przy tym, ale to podobno normalne po przyniesieniu do nowego miejsca zamieszkania). Próbowałam za radą pani z zoologicznego, która ma w domu całą gromadkę tych zwierzątek, dawać jej Echinasal, ok pół ml dziennie, ale niechętnie się do niego odnosi. Szukałam informacji w sieci i wygląda to na jakiegoś pasożyta, nie ma jednak innych oznak, jest dość aktywna nocą, zjada sporo jedzonka, dużo pije...
Może ktoś z Was orientuje się, co się dzieje i mógłby coś doradzić? Może ma przesuszoną skórę? A może trzeba to przeczekać, bo to też jest wynikiem zmiany środowiska szczurki? Jest bardzo malutka, niewiele większa od myszy i choć w zoologu powiedzieli że ma dwa miesiące, to jestem pewna, że mniej - to jest naprawdę maleństwo.

Zdjęcie marnej jakości, bo szczurka lata jak świrusek, ale łysy placek widać za to doskonale:
http://zapodaj.net/30cd0621f69ec.jpg.html


Będę bardzo wdzięczna za każdą radę, bo martwię się, czy wszystko jest ok.

Pozdrawiam Wszystkich!
 
     
oxxy 



Dołączyła: 01 Paź 2012
Posty: 1116
Skąd: Bytom
Wysłany: Nie Paź 25, 2015 12:11   
   Zwierzątka: koty sztuk dwie


Peppa, najlepiej będzie jak pójdziesz do weterynarza i on sprawdzi to fachowym okiem. Może to być na podłożu stresowym - szczury są silnie stadne i trzymanie szczura pojedynczo jest męczeniem zwierzęcia. :)
_________________
:lapa: "Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś." :lapa:
 
     
Peppa 


Dołączyła: 25 Paź 2015
Posty: 3
Wysłany: Nie Paź 25, 2015 12:28   
   Zwierzątka: Szczurzyca dumbo Peppa


Szczurka będzie miała niedługo towarzyszkę, ale w tej sytuacji zastanawiam się, czy nie zaczekać - jeśli to jakiś zaraźliwy pasożyt...?
Tak czy siak, nie chcę niepotrzebnie dodawać jej stresu wizytą u weterynarza. Pomyślałam, że może ktoś się spotkał już z czymś takim i coś poradzi.
 
     
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Nie Paź 25, 2015 12:39   
   Zwierzątka: szczurze damy


Peppa, Idź do weterynarza ;) A szczurzynce adoptuj koleżankę.
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
oxxy 



Dołączyła: 01 Paź 2012
Posty: 1116
Skąd: Bytom
Wysłany: Nie Paź 25, 2015 13:13   
   Zwierzątka: koty sztuk dwie


Peppa, przez forum nikt Ci nie zastąpi weterynarza. Szczególnie, że jeśli jest to pasożyt - nie damy Ci recepty na maść, zrobić to może tylko wet.
_________________
:lapa: "Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś." :lapa:
 
     
Peppa 


Dołączyła: 25 Paź 2015
Posty: 3
Wysłany: Nie Paź 25, 2015 13:29   
   Zwierzątka: Szczurzyca dumbo Peppa


Ok, w takim razie jutro pakuję szczurkę w transporter i idziemy do pana doktora. Mam nadzieję, że to faktycznie stres, bo to chyba mimo wszystko najłatwiej uleczyć :)
 
     
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Nie Paź 25, 2015 13:31   
   Zwierzątka: szczurze damy


Peppa, Tylko idź do jakiegoś typowo szczurzego :) Na forum znajdziesz listę polecanych lecznic.
No i daj znać cóż to było ;)
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
kropkarat 
Krzychu xD


Dołączył: 26 Paź 2015
Posty: 5
  Wysłany: Pon Paź 26, 2015 19:12   Osłabiona szczurzyca ;-; dziwne zachowanie
   Zwierzątka: Szczurzyca Kropka :3


Witam, mam w posiadaniu szczura, a mianowicie szczurzyce... :) Moja szczurzyca Kropka ostatnio zachowuje się inaczej. Ma ona ok 8 miesięcy, zakupiłem ją z domowej hodowli i wszystko było ok. Ostatnio zauważyłem, że jest bardziej osłabiona, pije więcej wody i ma problem z równowagą. Niepokoi mnie też jej chód, iż ostatnio chodzi jakby inaczej - "wywala" bardziej tylnie łapy do tyłu. Nie jest ona taka osłabiona, że nieruchoma ale jest mniej aktywna :( Poza tym wydaje mi się, że nie rusza tym ogonem. Próbowałem kiedyś robić tak, że po przechyleniu ją ogonem do góry kręciła nim :? teraz nie reaguje.
Nie widzę u niej jakiś zmian z wyglądu, ale ostatnio leciała jej krew z nosa, jednak myślę, że to wina mojego brata :x bo ostatnio ją opuścił na podłogę.
Wiecie co może być z nią źle, czy muszę z Kropką iść do weta, czy to przejściowe?
(Szczurzyca nie dzieli z nikim klatki :? )
 
     
oxxy 



Dołączyła: 01 Paź 2012
Posty: 1116
Skąd: Bytom
Wysłany: Pon Paź 26, 2015 20:17   
   Zwierzątka: koty sztuk dwie


kropkarat, skoro upadła na podłogę to może mieć wstrząśnienie, otłuczone kości. Weź ją do weterynarza (najlepiej takiego, który zna się na szczurach) - powinien zrobić prześwietlenie i zobaczyć dokładnie co jest z nią nie tak. Dodatkowo jeśli bardzo się obiła może mieć krwotok wewnętrzny, "stłuczony" kręgosłup. Jak człowiek spadnie z dużej wysokości (albo z głupich schodów) to też jedzie na pogotowie - dla szczura upadek z 30 cm może skończyć się tragicznie jeśli upadnie na twardą podłogę.

Ta "krew" to porfiryna - szczury często mają wysięk porfiryny z nosa/oczu jeśli coś je boli, stresują się lub są starsze i schorowane.

I adoptuj dla niej koleżankę. ;) Szczury strasznie się stresują jeśli nie mają towarzysza w klatce. Domowe hodowle to pseudohodowle (często wiąże się to z chorobami genetycznymi, ciężkimi chorobami w młodym wieku szczura, krótkim życiem). ;)

I załóż koniecznie wątek o Was w "Wasze szczury". ;) I oczywiście daj znać co wet powiedział, bo do niego to ze szczurzycą na cito musisz iść.


edit: wklejam link do postu z polecanymi weterynarzami - polecani
_________________
:lapa: "Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś." :lapa:
Ostatnio zmieniony przez oxxy Pon Paź 26, 2015 20:51, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
agathe1988 



Dołączyła: 24 Maj 2015
Posty: 919
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Paź 26, 2015 20:18   
   Zwierzątka: Cała 16 w <3


My weterynarzami nie jesteśmy,więc TAK, wizyta jest konieczna. Nad samotnością i kupnem szczura z PSEUDOHODOWLI nawet nie chce mi się rozwodzic,bo i tak dużo zostało na ten temat powiedziane.
_________________
Na zawsze w sercu: Dumbo [*] Dabi [*] Abu [*] Dropsik [*] Gucio [*] Bubuś [*] Mount [*] Tadeusz of Zirrael Rattery [*] Everest [*] Homer [*] Thor [*] Dover [*] Otto [*] Puci [*] Navaho Incredible Rats [*] Powhatan Incredible Rats [*]
 
 
     
kropkarat 
Krzychu xD


Dołączył: 26 Paź 2015
Posty: 5
Wysłany: Pon Paź 26, 2015 20:52   
   Zwierzątka: Szczurzyca Kropka :3


Wydaje mi się, że Kropka po woli zaczyna wracać do zdrowia :) Myślę, że jutro wyzdrowieje :kciuki: Jeżeli nie to trzeba będzie do weta iść :roll:
 
     
oxxy 



Dołączyła: 01 Paź 2012
Posty: 1116
Skąd: Bytom
Wysłany: Pon Paź 26, 2015 21:05   
   Zwierzątka: koty sztuk dwie


kropkarat, z własnego doświadczenia wiem, że szczur potrafi udawać powrót do zdrowia. Idź do weterynarza.
_________________
:lapa: "Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś." :lapa:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.18 sekundy. Zapytań do SQL: 12