Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
POMOCY! COŚ SIĘ DZIEJE Z MOIM SZCZURKIEM!
Autor Wiadomość
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Pią Lip 03, 2015 02:28   
   Zwierzątka: królinka i szczury


Nie wiem co to, wygląda jak "pryszcz" :P - na tym etapie to raczej do obserwacji, ale do weta bym się przeszła z tym jednak. Może zbiera się pod tym jakaś ropa.
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
agutka84 



Dołączyła: 01 Cze 2014
Posty: 265
Skąd: Polska
Wysłany: Śro Sie 26, 2015 19:08   
   Zwierzątka: szczurki i psy


Pomocy, moje czarne futrzaste nagle wygląda jak zwłoki, ciężko oddycha tak jakby była w agoni. Na szybkiego poleciałam do psiego weta ,osłuchowo wszystko ok, serduszko bije bez wszelkich szmerów. Dostała trzy zastrzyki ale nie pamiętam nazw (jestem przerażona że moje maleństwo może nocy nie przeżyć) jeden był antybiotyk, jeden na odwodnienie lecz wet wyklucza wodęw płucach i zastrzyk na coś... nie pamiętam .
Leży łapki sięnie poruszają jakby miała niedowład, nie reagowała nawet na wbijane
zastrzyki
_________________

 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Sie 26, 2015 19:11   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


a masz dostęp do weta gryzoniowego? nawet gdzieś dalej? może spróbuj skonsultować się z wetem telefonicznie?
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
agutka84 



Dołączyła: 01 Cze 2014
Posty: 265
Skąd: Polska
Wysłany: Śro Sie 26, 2015 19:16   
   Zwierzątka: szczurki i psy


mam ażw gdańsku na oruni a jestem bez auta :( dzwoniłam nikt nie odbiera może już nieczynne
_________________

 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro Sie 26, 2015 21:41   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


agutka84, gryzoniowi nieczynni już. Jeśli jest źle, jedź na Żabiankę na Bitwy Oliwskiej na pogotowie. Jeśli stabilnie, śmigaj jutro na Osowę lub do Altervetu na Jasień.

PS Błagam, bierzcie ludzie kartki z lekami od weta...
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Hanami 


Dołączyła: 22 Sty 2011
Posty: 3695
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Sie 26, 2015 21:47   
   Zwierzątka: ... Kawunia, Ukkinia, Lavinia, Totunia


agutka84 w razie czego jeszcze próbuj telefonicznie w Warszawie

MedicaVet 22 4032255 do 22:00
Ogonek 22 6646688 (chyba) do 24:00
_________________
449955886677
 
     
agutka84 



Dołączyła: 01 Cze 2014
Posty: 265
Skąd: Polska
Wysłany: Śro Sie 26, 2015 22:09   
   Zwierzątka: szczurki i psy


dziękuję, telefoniczna diagnoza guz przysadki... rano polecę po nazwy leków i do gryzoniowatego weta. Szczurzyczka śpi ale i były próby ucieczki , zjadła papkę i bananka, napoiła się i dlej śpi... oby do jutra.
Jestem przerażona stanem w dodatku bardzo mi przykro jak widzę takie maleństwa bezradne :(

Jednak nie jest dobrze... łapę gryzie sobie do krwi... zabrać łapki nie mogę bo jąw pysku trzyma ...

Szczurek kochana moja Jagutka jako pierwsza z ferajny za TM ;( o 23:30 zasnęła patrząc świadomie na mnie z kikutem łapki w pyszczku...
_________________

 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Sie 27, 2015 13:26   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


agutka84, daj znać u kogo byłaś. Polecam Anię Bielską na Osowej.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
agutka84 



Dołączyła: 01 Cze 2014
Posty: 265
Skąd: Polska
Wysłany: Czw Sie 27, 2015 15:56   
   Zwierzątka: szczurki i psy


Layla Jagusia wczoraj uśpiona - edit w poście wyżej :(
_________________

 
     
lae 


Dołączyła: 30 Sie 2015
Posty: 3
Wysłany: Nie Sie 30, 2015 12:49   

Nie mam czasu przeglądać całego forum i nie do końca wiem gdzie i co napisać, ale potrzebuję pomocy. Dopiero wczoraj wróciłam z domu po kilkudniowej nieobecności i kiedy chciałam posmarować szczurasa maścią na wrzody (unguentum neomycini i detreomycyna) zauważyłam że jest cały spuchnięty, zwłaszcza głowa, wygląda jak otyły chomik. Ma trudności z poruszaniem się, mam wrażenie że ma niedowład łapek, zatacza się, kiedy chcę go wziąć na ręce piszczy i "przelewa się", ma lekko zaczerwieniony pyszczek i oczy, kiedy wyjęłam mu domek zauważyłam że nie ma w nim żwirku i możliwe że nie trzyma moczu. Pije tyle co zawsze, czyli za mało, ma apetyt, przez cały czas praktycznie leży, podałam mu ibuprom. Nie wiem co zrobić, nie znalazłam żadnego weterynarza pracującego w niedziele w Wałbrzychu i okolicach, a mam wrażenie że umiera.
 
 
     
agathe1988 



Dołączyła: 24 Maj 2015
Posty: 919
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Sie 30, 2015 12:57   
   Zwierzątka: Cała 16 w <3


lae, może sprobuj zadzwonić i skonsultować stan szczurka z przychodnia w Warszawie? Medicavet lub Ogonek. Mój miał niedowlad i leżał,gdy miał guza przysadki. Trzymam kciuki :kciuki:
_________________
Na zawsze w sercu: Dumbo [*] Dabi [*] Abu [*] Dropsik [*] Gucio [*] Bubuś [*] Mount [*] Tadeusz of Zirrael Rattery [*] Everest [*] Homer [*] Thor [*] Dover [*] Otto [*] Puci [*] Navaho Incredible Rats [*] Powhatan Incredible Rats [*]
 
 
     
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Nie Sie 30, 2015 13:01   
   Zwierzątka: szczurze damy


lae, Zadzwoń do weterynarza polecanego na forum http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=15779 i opisz sytuację, przebieg leczenia itd.
Postaraj się zrobić zdjęcie/nagrać szczura. Weterynarzowi będzie łatwiej postawić jakąkolwiek diagnozę. Ale najpierw dzwoń.

My oprócz tego, że szczur ma trudności z poruszaniem się i puchnie nie wiemy nic. Dlaczego był smarowany maścią na wrzody, co mu dolegało itd.

Wyciągnij go od reszty stada w jakąś izolatkę ( najlepiej mniejszą parterowa klatkę z dobrą wentylacją).
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
lae 


Dołączyła: 30 Sie 2015
Posty: 3
Wysłany: Nie Sie 30, 2015 13:44   

agathe1988, napisałam przed chwilą maila do Ogonka, nie jestem teraz w stanie zadzwonić
Karena, boję się wyciągać go z klatki, nie wygląda to dobrze. Odizolowany jest praktycznie od zawsze (powiedzmy, że drugi nie do końca go pokochał), a pięterko miał wyciągnięte ze względu na ranę łapki. Właściwie nie wiem co mu było, miesiąc temu po prostu coś czerwonego mu na niej urosło, później przeniosło się na pyszczek (coś jakby pryszcz) i zniknęło po smarowaniu maścią, wet stwierdził że przeniósł to sobie przez drapanie, na drugiej łapce pojawiło się tylko zaczerwienienie. Żeby od razu po posmarowaniu nie wytarł o coś maści robiłam mu "skarpetki". Plus, zapomniałam wcześniej dodać, mruży oczy i piszczy/kicha. Ciężko mi to jakoś nazwać.
 
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie Sie 30, 2015 13:47   
   Zwierzątka: brak


Mój szczur miał spuchniętą głowę z powodu problemów z krążeniem, do tego z tej samej przyczyny po kilku dniach doszły problemy z oddychaniem. Weterynarz niestety podejrzewał alergię i leczenie serca wdrożyliśmy za późno :( Koniecznie jedź z nim jutro do dobrego weta, a dziś możesz go dogrzewać butelką z ciepłą wodą jeśli jest zimny i zadbać o dużą ilość tlenu w pomieszczeniu. Jeśli masz w domu Furosemid, możesz mu podać 1 mg (czyli 1/40 tabletki 40 mg albo odpowiednik w zastrzyku).
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
lae 


Dołączyła: 30 Sie 2015
Posty: 3
Wysłany: Nie Sie 30, 2015 13:58   

smeg, nie mam Furosemidu, ale mogę kupić. Nie jest na receptę i czy jeśli mu to podam, a nie będzie miał nic z krążeniem, to coś się stanie? Nie wydaje się zimny, jest chyba nawet cieplejszy niż normalnie.

Poza tym, czy ktoś zna weterynarza w Wałbrzychu znającego się na ogonach? Do tej pory chodziłam do Skwiry, ale mam wrażenie że próbuje leczyć bardziej intuicyjnie niż opierając się na wiedzy.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.18 sekundy. Zapytań do SQL: 11