Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
SAMCE - łączenie samców w różnym wieku
Autor Wiadomość
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Pią Cze 19, 2015 19:12   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


Lidkamk, przypominam, że rejestrując się na forum, zaakceptowałaś regulamin, który jasno mówi, że nie zgadzamy się na zakup szczurów w sklepach zoologicznych.
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
Lidkamk 
Moje Chłopaki :)



Dołączyła: 03 Sty 2014
Posty: 64
Wysłany: Pią Cze 19, 2015 22:26   
   Zwierzątka: szczury


Ok dawno temu się rejestrowalam i nie pamiętam regulaminu , nie ma problemu można mnie z forum usunąć.
Wystarczy ze tu napisałam czy gdzieś to zgłosić? Forum polega na tym ze ludzie maja różne zdania w niektórych kwestiach. Skoro jednak jest tak w regulaminie, to rezygnuje.
 
     
LizaR 


Dołączył: 06 Sty 2015
Posty: 40
Wysłany: Sob Cze 20, 2015 01:04   

Od pewnegp czasu przyzwyczajam szczurki do swojegp zapachu (zamieniam klatkami i mieszam ściolki zgodnie z jakims poradnikiem). Trwa to już jakieś 2 tygodnie a stary nadal fuka i skacze koło prętów gdy widzi nowego. Co robić ? Czekać czy spróbować zapoznanie na neutralu ?
 
     
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Sob Cze 20, 2015 09:35   

Lidkamk, nie chodzi o to, żebyś zniknęła z forum, tylko zrozumiała, dlaczego nie popieramy kupowania zwierząt w sklepach zoologicznych. To nie jest wymysł, tylko podstawa, która ma solidne uzasadnienie. Czytałaś na forum wątki dotyczący tego zagadnienia? Przykładowe tematy: LINK1, LINK2, LINK3.

LizaR, nie wiem, co to za poradnik, ale zdecydowanie nie wolno dopuszczać do kontaktu przez pręty szczurów, które nie są częścią jednego stada. Do zapoznawania na neutralnym terenie nie potrzeba żadnego szczególnego przygotowania, poza Twoim ogólnym rozeznaniem, jak przeprowadzić łączenie i kiedy interweniować.
_________________
za TM: W, S, J, DM1, K, M, P, DM2, S-a, N, L, B-o, Cz, Sh, OM3, G, A, R, Q, T, Po, Pe, C, B-a, E, Ś, B-k, MM
 
     
LizaR 


Dołączył: 06 Sty 2015
Posty: 40
Wysłany: Sob Cze 20, 2015 14:09   

Taki:
http://www.ogonek.waw.pl/...e-szczurow.html

Chyba źle to ująłem - po prostu klatki są obok siebie.
 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Cze 20, 2015 18:33   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


LizaR napisał/a:
Taki:
http://www.ogonek.waw.pl/...e-szczurow.html

Chyba źle to ująłem - po prostu klatki są obok siebie.

Ten poradnik jest bardzo szkodliwy i powinien zostać usunięty :(
Albo powinien zostać z niego usunięty ten punkt o stawianiu klatek z nieznającymi się szczurami 5 cm od siebie :?
Przecież to jest najgorsze co można zrobić (a nie, gorsze jest tylko wsadzenie nowego szczura od razu do klatki dotychczasowych szczurów, bez wcześniejszego zapoznawania).

[ Dodano: Sob Cze 20, 2015 18:39 ]
LizaR napisał/a:
Od pewnegp czasu przyzwyczajam szczurki do swojegp zapachu (zamieniam klatkami i mieszam ściolki zgodnie z jakims poradnikiem). Trwa to już jakieś 2 tygodnie a stary nadal fuka i skacze koło prętów gdy widzi nowego. Co robić ? Czekać czy spróbować zapoznanie na neutralu ?

Niestety, zachowanie Twojego szczura (fukanie) wcale mnie nie dziwi. Nie byłoby tego najprawdopodobniej jeśli byś nie skorzystał z rad zamieszczonych w poradniku na stronie Ogonka. Jak miewałam tymczasy i słabą możliwość izolacji to ZAWSZE było fukanie i rzucanie się z zębami i łapami jak nie zdążyłam któregoś zabrać z okolicy klatki tego obcego. Natomiast łączyłam swoje własne szczury już wielokrotnie i takich zachowań nie było (bo nie miały możliwości kontaktu z ograniczeniem przez pręty, były od razu łączone bezpośrednio - chwilę, dosłownie 15-30 minut na otwartym terenie neutralnym, a potem od 1 dnia do tygodnia w transporterze (najczęściej rozdzielane na noc i jak wychodziłam z domu, bo bałam się pogryzień). Potem bardzo ostrożnie w docelowej klatce (dopiero jak mogłam 2 dni siedzieć w domu i cały czas na nie patrzeć). Dopiero po tym, jak nie było konfliktów w docelowej klatce mówiłam "uff" ;)

Moim zdaniem łączenie przebiega lepiej jeśli szczur nie jest poirytowany tym, że nie może dotknąć i powąchać nowego. Czyli jest lepiej jeśli może to zrobić od razu w bezpośredni sposób, bez odgradzania go prętami i przerzucania zapachami z jednej klatki do drugiej.

Wg mnie klatki z nieznającymi się szczurami powinny być najbliżej w odległości 1,5 metra od siebie, a jeśli się da jeszcze dalej to lepiej. Nie sprawdzałam jak idzie łączenie jeśli klatka z nowym/nowymi jest w innym pomieszczeniu do czasu zaprzyjaźnienia między nimi, bo nie miałam takich możliwości.
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
Ostatnio zmieniony przez nimka Nie Cze 21, 2015 09:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
agathe1988 



Dołączyła: 24 Maj 2015
Posty: 919
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Cze 20, 2015 20:14   
   Zwierzątka: Cała 16 w <3


Mój Dumbo jutro wychodzi z Medicavecie ze zdiagnozowany guzem przysadki. Ma około roku, który spędził mieszkając w klatce na klatce schodowej. Czy jest sens łączyć go jeszcze z innym szczurkiem czy darować sobie (i jemu) stresu przy łączeniu z nowym towarzyszem?

[ Komentarz dodany przez: limomanka: Wto Wrz 13, 2016 08:08 ]
Scaliłam posty z tematu zbiorczego.
 
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Sob Cze 20, 2015 20:17   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


nimka napisał/a:
jeśli byś nie skorzystała

Off-Topic:
LizaR jest mężczyzną.
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Nie Cze 21, 2015 01:05   

LizaR, zgadzam się z nimką - klatki zdecydowanie nie powinny stać obok siebie, bo to może powodować napięcia i frustrację pomiędzy szczurami, które są rozładowywane podczas swobodnych spotkań, co tylko utrudni łączenie. Ja także uważam, że wskazany przez Ciebie poradnik może spowodować więcej szkody niż pożytku. Lepiej skorzystać z forumowego: KLIK.
_________________
za TM: W, S, J, DM1, K, M, P, DM2, S-a, N, L, B-o, Cz, Sh, OM3, G, A, R, Q, T, Po, Pe, C, B-a, E, Ś, B-k, MM
 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Cze 21, 2015 09:09   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


limomanka napisał/a:
nimka napisał/a:
jeśli byś nie skorzystała

Off-Topic:
LizaR jest mężczyzną.

Poprawiłam :oops:
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
svala 
Panikarz


Dołączyła: 18 Kwi 2015
Posty: 61
Skąd: Lublin
Wysłany: Wto Cze 23, 2015 02:54   

Również korzystałam z tego poradnika przy pierwszym łączeniu, gdyż cóż, ta strona ma dobre pozycjonowanie i jest łatwo dostępna. Jednak mojemu najstarszemu szczurowi nie wyszło na dobre to stawianie klatki obok, był strasznie nakręcony.
Ogonek to ta lecznica w Warszawie? Może ktoś tam kogoś zna i mógłby jakoś wpłynąć na zmianę tych informacji? Przyznam, że jako początkująca miałam mętlik w głowie, a informacje na stronie lecznicy wydają się raczej wiarygodne... :|
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Cze 23, 2015 09:00   
   Zwierzątka: brak


Generalnie poradnik z Ogonka jest dobry, nie nazwałabym go "szkodliwym". Przynajmniej zaleca ostrożność i powolne, kilkudniowe łączenie - a nie jak w niektórych poradnikach "spotkaj szczury na neutralu, umyj klatkę i włóż je razem". Rzeczywiście stawianie klatek obok siebie to dyskusyjna metoda - przy niektórych szczurach się sprawdza, częściej nakręca agresję, ale to jedyny błąd, jaki znalazłam w tym artykule.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Cze 26, 2015 00:23   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


smeg napisał/a:
Generalnie poradnik z Ogonka jest dobry, nie nazwałabym go "szkodliwym". Przynajmniej zaleca ostrożność i powolne, kilkudniowe łączenie - a nie jak w niektórych poradnikach "spotkaj szczury na neutralu, umyj klatkę i włóż je razem". Rzeczywiście stawianie klatek obok siebie to dyskusyjna metoda - przy niektórych szczurach się sprawdza, częściej nakręca agresję, ale to jedyny błąd, jaki znalazłam w tym artykule.

Jedyny błąd, owszem, ale za to jakie efekty powoduje ;) Większość szczurów łączonych wg tego poradnika przez początkujące osoby ma z tego powodu problemy w łączeniu.

Również uważam, że powinno się zmienić ten punkt w tym poradniku....
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
Nikky 


Dołączyła: 17 Paź 2009
Posty: 387
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sie 03, 2015 08:42   
   Zwierzątka: 5 szczurów, pies, 4 koszatniczki, 2 papugi


Powiem wam, że ja nie stawiałam klatek obok siebie (to miało średni skutek), ale np. w jednym pokoju - i to już dawało fajne efekty (oczywiście nie zawsze).
 
     
LizaR 


Dołączył: 06 Sty 2015
Posty: 40
Wysłany: Śro Wrz 02, 2015 19:03   

Czy szczurki nie polubią się dopóki jeden z nich nie zdominuje drugiego ?
Od 3 dni po kilka godzin siedzą razem w kartonie co wygląda mniej więcej tak że stary próbuje położyć młodszego na plecach a młody się broni.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.54 sekundy. Zapytań do SQL: 12