Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
POLECANE karmy - temat ogólny
Autor Wiadomość
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Cze 01, 2015 11:04   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Mika29, dla odmiany ja polecam, ale może nie na stałe i jako jedyną karmę. Sięgam po nią awaryjnie/jako dosypkę. Fakt, że jej cena jest dość wysoka, w tej cenie można kupić w necie coś lepszego :) Mało tego, vitapol zwykły też już nie prezentuje się tak paskudnie ;) Na stałe bym nie podawała, ale kupuję jak mi się karma skończy i nie zdążę zamówić czy coś.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Cze 01, 2015 12:31   
   Zwierzątka: brak


Ja kiedyś dostałam Vitapol Premium Line od kogoś razem z tymczasami i byłam pozytywnie zaskoczona ;) Oprócz ziarna było sporo suszonych warzyw (np. kawałki brokułów), ziół, karma naprawdę ładnie wyglądała i pachniała. Według mnie jest ok, cena trochę wygórowana, ale przy dwóch szczurach może nawet się opłacać, jeśli ktoś nie chce zamawiać Vilmie na kilogramy.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
Ostatnio zmieniony przez smeg Pon Cze 01, 2015 17:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
pupillo_pl 



Dołączył: 15 Gru 2014
Posty: 61
Wysłany: Pon Cze 01, 2015 13:04   

smeg napisał/a:
Ja kiedyś dostałam Vitapol Premium Line od kogoś razem z tymczasami i byłam pozytywnie zaskoczona ;_ Oprócz ziarna było sporo suszonych warzyw (np. kawałki brokułów), ziół, karma naprawdę ładnie wyglądała i pachniała. Według mnie jest ok, cena trochę wygórowana, ale przy dwóch szczurach może nawet się opłacać


Trudno się z Twoimi słowami nie zgodzić.
Jakość karmy Vitapol Premium jest moim zdaniem niezła, a to za sprawą właśnie tych kawałków. Cena nie jest niska, bo zbliżona do VL, Deli, ale to dlatego, że nie ma w niej tylko ziaren, jak w serii basic. Nie rozumiem zupełnie słów krytyki "nie bo nie, bo to i tak Vitapol" - obiektywnie oceniając karma nie jest chłamem, czego nie można powiedzieć o tej taniej serii, na która Klienci i tak są i tak będą.

Można namawiać ludzi do zmian przyzwyczajeń, próbować im wytłumaczyć, że zwierzak nie może jeść śmieciówek, ale zakazać nikt nie zdoła. Trzeba uświadamiać, ale nie zakłamujmy rzeczywistości, tzn oceniajmy obiektywnie.
_________________

 
     
Zyga 


Dołączył: 30 Kwi 2015
Posty: 19
Wysłany: Pon Cze 01, 2015 13:22   

pupillo_pl, Niestety ja też całkowicie zgadzam się z Kareną, Vitapol całe lata pracował na swoją opinię. To że zaczynają robić lepsze karmy to wynik pojawienia się konkurencji na rynku i tyle . Zdania nie zmienię jeśli dalej będą sprzedawać "syf" i opisywać go jako karmy dla zwierząt. Firma ta jest nastawiona na zysk a to czy swoimi karmami nie szkodzi zwierzętom jest im całkowicie obojętne. Poczytaj składy ich produktów i sprawdź które składniki nie tylko że nie nadają się dla danych gatunków zwierząt ale są wręcz szkodliwe.
 
     
cane 


Dołączyła: 28 Maj 2015
Posty: 416
Wysłany: Pon Cze 01, 2015 13:23   

Też kupiłam wczoraj Vitapol Premium Line - potrzebowałam coś "na szybko" [udało się w 1 dzień zorganizować transport szczurków... na ten sam dzień :P ], a w niedzielę zbyt dużego wyboru nie ma [większość zoologicznych zamknięta].

Przyznam wam, że jestem zdziwiona - karma wygląda faktycznie ciekawie, sporo tam różnych dodatków... a i dziewczyny miseczką zainteresowane bardzo :) .

Aż mi się przypomniało jak kiedyś-kiedyś zwykły vitapol był jedną z najlepszych karm na rynku... normalnie wygrywał przez brak konkurencji - innej karmy za mojego dzieciństwa nie pamiętam :lol:
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Cze 01, 2015 13:41   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Zyga napisał/a:
Firma ta jest nastawiona na zysk
na co ma być niby nastawiona firma, jak nie na zysk? Zgadzam się, że przez lata Vitapol był syfiasty, ale poprawiają tę jakość, w ogóle zmienili zarząd i zmieniają politykę.
Zyga napisał/a:
Zdania nie zmienię jeśli dalej będą sprzedawać "syf" i opisywać go jako karmy dla zwierząt
A stosowałeś Vitapol Premium? Bo ja w tym syfu nie widzę.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
pupillo_pl 



Dołączył: 15 Gru 2014
Posty: 61
Wysłany: Pon Cze 01, 2015 13:47   

Zyga napisał/a:
pupillo_pl, Niestety ja też całkowicie zgadzam się z Kareną, Vitapol całe lata pracował na swoją opinię. To że zaczynają robić lepsze karmy to wynik pojawienia się konkurencji na rynku i tyle . Zdania nie zmienię jeśli dalej będą sprzedawać "syf" i opisywać go jako karmy dla zwierząt. Firma ta jest nastawiona na zysk a to czy swoimi karmami nie szkodzi zwierzętom jest im całkowicie obojętne. Poczytaj składy ich produktów i sprawdź które składniki nie tylko że nie nadają się dla danych gatunków zwierząt ale są wręcz szkodliwe.


Masz prawo do takiej opinii, tylko podeprzyj ją konkretnymi argumentami, syf, bo....Poza tym wg Ciebie VL, Deli, te firmy na zysk się nie nastawiają? tak? czyli to organizacje non-profit?

Nie ma karmy idealnej, temu chyba nikt nie zaprzeczy. Są karmy lepsze jakościowo, mniej wszędobylskich ziaren, etc, ale tak jak napisano tutaj wiele razy, VP Premium to zdecydowanie inna seria niż ta podstawowa, nie zawiera tylko zbóż czy ziaren, ma dużo kawałków warzyw itp. Nie można jej wrzucać do jednego worka z Meganami, Kolibrami czy temu podobnymi.
_________________

 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Cze 01, 2015 13:55   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Pamiętajcie, że zawsze muszą być karmy "ekonomiczne" czy też "niskobudżetowe" - takie jak Vitapol zwykły. Takie karmy muszą być, każda firma produkuje takie coś i linię premium. Do Vitapolu Premium naprawdę bym się nie czepiała, szczególnie z argumentem "bo Vitapol". Karma ładnie pachnie, ma dużo suszonych warzyw, nie śmierdzi zjełczałym tłuszczem jak Megan. Nie jest to żaden ideał, ale karma jest poprawna.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Zyga 


Dołączył: 30 Kwi 2015
Posty: 19
Wysłany: Pon Cze 01, 2015 14:21   

pupillo_pl, zysk jest wpisany w działalność każdej firmy :) . Jednak zysk kosztem zdrowia zwierząt jest dla mnie nie do przyjęcia. A przykłay są i na tym forum wystarczy poszukać :) .
Layla, masz rację że Vitapol się zmienia ... ale skoro dalej posługują się tą samą nazwą to rozumiem że nie kwestionują swojej przeszłości . Dlatego wybór dla mnie jest prosty. Co do obecności na rynku karm "przetrwaniowych" to w mojej ocenie jest to uzasadniony w wypadku bezdomnych psów czy kotów które często są dokarmiane przez osoby nie dysponujące dużym budżetem.

Dodam cytując Ciebie i siebie ze szczurów.org :

pupillo_pl napisał/a:


Nie zgodzę się do końca ze stwierdzeniem "śmieci". Wystarczy zerknąć na strony sklepów niemieckich, gdzie popularność największa należy to Tima Rattima - obserwowałem to trochę i zauważyłem, że dużo ludzi to kupuje.

.....oczywiście można dyskutować tutaj o zawartości tłuszczów, bo w VL jest tego troszkę za dużo....


To w ramach odpowiedzi z Alloszczura ;)
Sam piszesz o za dużej zawartości tłuszczu ;) .
I argument że "dużo ludzi kupuje" to argument czysto biznesowy :D bo rozumiesz chyba że skoro "dużo ludzi kupuje" papierosy to nie znaczy że są one dobre dla zdrowia :D . Owszem są dobre dla kieszeni sprzedających :) .
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Cze 01, 2015 14:56   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Zyga napisał/a:
ale skoro dalej posługują się tą samą nazwą to rozumiem że nie kwestionują swojej przeszłości
Ale czemu mają od razu zmieniać nazwę? Rebranding to jest kosztowny proces i tu moim zdaniem niezbyt się opłaca :) Mówię to jako osoba zajmująca się również takimi kwestiami zawodowo.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
cane 


Dołączyła: 28 Maj 2015
Posty: 416
Wysłany: Pon Cze 01, 2015 17:49   

Zyga napisał/a:

Layla, masz rację że Vitapol się zmienia ... ale skoro dalej posługują się tą samą nazwą to rozumiem że nie kwestionują swojej przeszłości .


Przyznam ci się, że osobiście wolę jak firma próbuje poprawić swoją jakość pod starą nazwą niż jako udaje, że jest jakąś nową marką...

Dla mnie to oszustwem zalatuje, a oszustw nie cierpię :x
 
     
Zyga 


Dołączył: 30 Kwi 2015
Posty: 19
Wysłany: Pon Cze 01, 2015 18:08   

cane napisał/a:
Zyga napisał/a:

Layla, masz rację że Vitapol się zmienia ... ale skoro dalej posługują się tą samą nazwą to rozumiem że nie kwestionują swojej przeszłości .


Przyznam ci się, że osobiście wolę jak firma próbuje poprawić swoją jakość pod starą nazwą niż jako udaje, że jest jakąś nową marką...

Dla mnie to oszustwem zalatuje, a oszustw nie cierpię :x


Strategia ani taktyka prowadzenia biznesu mało mnie interesuje :) . Mnie interesuje to że w większości zoologów Vitapol jest jedyną dostępną karmą dla szczurków lub jedną z dwóch dostępnych (ta druga to tanie mieszanki robione przez właścicieli których skład jest raczej zaprzeczeniem tego co i w jakich ilościach szczurki jeść powinny). Bo niestety większość posiadaczy szczurków swoją wiedzę czerpie z ZOOloga. A sklep sprzedaje to na czym ma największy zysk , zdrowie zwierząt jest dla sklepu sprawą mało ważną zwłaszcza że problemy zdrowotne związane z długotrwałym podawaniem niewłaściwej karmy nie pojawiają się szybko.
Off-Topic:
Mam nadzieję że to o tym oszustwie nie było sugestią wobec mnie
:)
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Cze 01, 2015 18:25   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Zyga napisał/a:
Strategia ani taktyka prowadzenia biznesu mało mnie interesuje :)
Mimo że cię nie interesuje to sam autorytarnie stwierdzasz, że posługiwanie się tą samą nazwą świadczy o tym czy o tamtym :P

Zyga napisał/a:
Mnie interesuje to że w większości zoologów Vitapol jest jedyną dostępną karmą dla szczurków
To nie jest wina Vitapolu a sklepów i hurtowni :]

cane napisał/a:
Przyznam ci się, że osobiście wolę jak firma próbuje poprawić swoją jakość pod starą nazwą niż jako udaje, że jest jakąś nową marką...
Egzakli, poza tym zmiana nazwy pociąga za sobą wiele, nie zawsze pozytywnych nastepstw. Gdyby zmienili nazwę byłby hejt, że udają kogoś innego albo coś w tym stylu.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
cane 


Dołączyła: 28 Maj 2015
Posty: 416
Wysłany: Pon Cze 01, 2015 18:40   

Zyga nie znam cię, dlaczego miałabym ci sugerować jakiekolwiek oszustwa :shock: ?
 
     
pupillo_pl 



Dołączył: 15 Gru 2014
Posty: 61
Wysłany: Wto Cze 02, 2015 06:17   

Zyga napisał/a:
pupillo_pl, zysk jest wpisany w działalność każdej firmy :) . Jednak zysk kosztem zdrowia zwierząt jest dla mnie nie do przyjęcia. A przykłay są i na tym forum wystarczy poszukać :) .
Layla, masz rację że Vitapol się zmienia ... ale skoro dalej posługują się tą samą nazwą to rozumiem że nie kwestionują swojej przeszłości . Dlatego wybór dla mnie jest prosty. Co do obecności na rynku karm "przetrwaniowych" to w mojej ocenie jest to uzasadniony w wypadku bezdomnych psów czy kotów które często są dokarmiane przez osoby nie dysponujące dużym budżetem.

Dodam cytując Ciebie i siebie ze szczurów.org :

pupillo_pl napisał/a:


Nie zgodzę się do końca ze stwierdzeniem "śmieci". Wystarczy zerknąć na strony sklepów niemieckich, gdzie popularność największa należy to Tima Rattima - obserwowałem to trochę i zauważyłem, że dużo ludzi to kupuje.

.....oczywiście można dyskutować tutaj o zawartości tłuszczów, bo w VL jest tego troszkę za dużo....


To w ramach odpowiedzi z Alloszczura ;)
Sam piszesz o za dużej zawartości tłuszczu ;) .
I argument że "dużo ludzi kupuje" to argument czysto biznesowy :D bo rozumiesz chyba że skoro "dużo ludzi kupuje" papierosy to nie znaczy że są one dobre dla zdrowia :D . Owszem są dobre dla kieszeni sprzedających :) .


Ja piszę o zawartości dużej tłuszczu ale z Mixeramy (i nadal to podtrzymuję), a nie np. Tima Rattima. To jest różnica. I nigdzie, nigdzie nie używam słowa "śmieci" w odniesieniu do jakiejkolwiek karmy.
Moje zdanie jest takie, że skoro dawki tłuszczu i innych składników analitycznych są podane przez dane źródłowe, to winno się dążyć do tego, by je zachować. Nie zawsze się to udaje, ale jest różnica chyba, gdy karma ma np 6% tłuszczu a 9%. Piszę tutaj w odniesieniu do szczurów akurat, porównując już Mixerama i Tima R. I nie mam zamiaru drążyć mocno tematu, dyskusji, która chyba zmierza raczej już w kierunku udowadniania własnych racji niż wymiany poglądów na dany temat.

ps. duża zawartość danego składnika nie dyskwalifikuje karmy jakościowo, należy to odpowiednio bilansować, żeby zawartości rozkładały się w planie żywienia tygodniowego. Człowiek też nie je cały czas tylko tych potraw, które mają niską zawartość tłuszczu, cukru, etc. Człowiek to sobie odpowiednio bilansuje w diecie żywieniowej i jeśli ktoś nad tym panuje, to wychodzi mi to całkiem na zdrowie.

[ Dodano: Wto Cze 02, 2015 07:18 ]
A i nadal podtrzymuję, Vitapol Premium to nie są śmieci, oczywiście nie jest to karma z najwyższej półki, ale nie jest to karma śmieciowa. Jest to moje zdanie i kilku innych użytkowników forum tego czy tamtego.

Miłego dnia wszystkim życzę.
_________________

 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.44 sekundy. Zapytań do SQL: 11