Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
SAMCE - łączenie samców w różnym wieku
Autor Wiadomość
svala 
Panikarz


Dołączyła: 18 Kwi 2015
Posty: 61
Skąd: Lublin
Wysłany: Czw Maj 21, 2015 19:37   

Ten transporter ma 22*18*18, czyli jest raczej malutki.
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Czw Maj 21, 2015 22:10   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


Może w takim razie samla z dziurkami/siatką w wieczku?
A tak poza tematem łączenia, warto chyba rozejrzeć się za większym transporterem, takim dla całej czwórki niedługo już pełnowymiarowych samców :)
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
svala 
Panikarz


Dołączyła: 18 Kwi 2015
Posty: 61
Skąd: Lublin
Wysłany: Czw Maj 21, 2015 22:37   

limomanka, skleiłam pudełko na wyższe, wysmarowałam szczury olejkiem do ciasta i wsadziłam do środka. Zobaczymy, co będzie się działo później, ale wygląda to całkiem nieźle.
Eh... Wydaję mi się, że ja się tym wszystkim o wiele za bardzo przejmuję :? Ciągle mam wizję śmierci jak je słyszę.
Transporter jest w fazie intensywnych poszukiwań rozsądnej wielkości za rozsądną cenę. Chciałam kupić diunę, ale drogie to to :shock:
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Czw Maj 21, 2015 22:45   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


Tak, warto szukać też na allegro i olx - trafiają się czasem niesamowite okazje.
Powodzenia w zachowaniu zdrowego rozsądku. Trzeba im się dać dogadać po swojemu - w końcu to oni mają żyć ze sobą :wink:
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
svala 
Panikarz


Dołączyła: 18 Kwi 2015
Posty: 61
Skąd: Lublin
Wysłany: Czw Maj 21, 2015 23:46   

Czy to prawda, że albinoski mają trochę gorsze wyczucie w życiu stadnym? Wyczytałam coś takiego na forum, w poście o anatomii szczurów, i tak jak ich obserwuję to wydaję mi się, że tylko ten albinos ciągle nie jest podporządkowany Przemyszowi. Reszta leży do góry brzuchem jak tylko ich dotknie, a ten malec (najmniejszy ze wszystkich) staje na tylnych łapkach gdy tylko Przemysz Władca do niego podchodzi.
 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Maj 22, 2015 08:23   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


Moja albinoska to pierdoła trochę, faktycznie można powiedzieć, że sobie nie radzi, ale to bardziej polega na tym, że się podporządkowuje (i daje tłuc obecnie Gustawowi-alfie, na tyle, że ma nieco pocięty brzuszek, na razie niegroźnie - krechy po 2 cm zrobione zębami, ale płytko). Był też czas, że była alfą, ale to przez chwilę tylko - jak się zmienił rozkład stada: któryś szczur zniknął, tzn. umarł i przed dodaniem nowych). Wtedy to jej się szczury podporządkowywały, a ona była dla nich łagodna.
Obecnie to też może wynikać z faktu, że powoli przestaje być tak sprawna fizycznie jak kiedyś, dużo wolniej ucieka, z trudem się wspina (tzn. wspina się, ale trud widać ;) ).
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
magdolf 


Dołączyła: 19 Lis 2012
Posty: 6
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Pią Maj 22, 2015 09:17   

W środę połączyłam moje dwa szczurki. Sheldon ma ok. 3,5 miesiąca, Leonard 2 miesiące.
Nie gryzą się, ale mały strasznie przed Sheldonem ucieka i piszczy, nawet gdy tamten dopiero się do niego zbliża. Choć tak naprawdę nie robi mu jakiejś wielkiej krzywdy- nie gryzie, nie drapie, goni go i próbuje przewrócić na plecy. A Leonard wspina się na klatkę i wisi u góry, nawet po kilkanaście minut. Jest bardzo wystraszony- nawet kupki robi w takiej pozycji. Co mam w tej sytuacji zrobić? Czy to jest normalne?
Szczurki są już razem 3 dni. Żadne z nich nie ma żadnych ran. Leonard ma parę zadrapań, ale szczerze mówiąc myślę, że sam sobie je zrobił. Mały cały czas wisi na górze klatki. Nie wiem dlaczego aż tak się boi. Sheldon czasem do niego podchodzi tylko powąchać a ten panikuje i "krzyczy" na Niego. Czy powinnam je rozdzielić?
Ostatnio zmieniony przez magdolf Sob Maj 23, 2015 18:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
svala 
Panikarz


Dołączyła: 18 Kwi 2015
Posty: 61
Skąd: Lublin
Wysłany: Pią Maj 22, 2015 17:33   

Ech, moje kiszenie zakończyło się taką oto dziurą w brzuszku albinosa - Jogurta:


Właśnie wróciłam od weterynarza, dostał środki przeciwbólowe i antybiotyk. Nie szyli go, bo jama brzuszna nie została naruszona - aczkolwiek bardzo wyraźnie jej ścianę widać. Szczury rozdzieliłam.

Przemysz do tej pory nie okazywał żadnych oznak agresji wobec maluchów, jedyne usiłował je dominować. One jednak strasznie kwiczały i nie bardzo mu na to pozwalały, a wiadomo - jak ucieka, trzeba złapać. Podejrzewam, że cała ta rana powstała właśnie gdy Przemysz usiłował złapać Jogurta...

W takiej sytuacji myślę o kastracji Przemysza. Czy to może pomóc ich połączyć?
Wytrzeszcz nie ma dominujących zapędów - z nim dogadują się świetnie...

EDIT: Właściwie to mimo rozdzielenia - Przemysz z Wytrzeszczem w jednej klatce, Jogurt (ugryziony) w transporterze, Harkon (czarny) oddzielnie (żeby uniknąć ugryzienia) - postanowiłam zrobić Wytrzeszczowi i Harkonowi wspólny wybieg, Przemysz miał równocześnie własny (niestety samotny). Mam nadzieję, że dzięki temu łączenie nie całkiem pójdzie w las (Wytrzeszcz będzie znał maluchy), a przez zabawę z nimi "nasiąknie" nieco zapachu i Przemysz bardziej się z nim oswoi, także w drugą stronę. Czy wykorzystywanie Wytrzeszcza jako "łącznika" to dobre rozwiązanie?
 
     
sryt9 



Dołączyła: 30 Paź 2014
Posty: 147
Wysłany: Sob Maj 23, 2015 21:34   

U mnie dobry rezultat dawalo zamienianie klatkami.
W mniejszej mieszkał Żarówka przez pare dni, w drugiej Pluszak. Pozniej przez tydzien codziennie ich zamieniałam klatkami, aby nasiąkneli swoim zapachem. Efekty byly takie, ze w klatce zgoda, a na wybiegach piski.
Choc u mnie tak naprawdę egzamin zdał trzeci szczur. A na dniach czeka mnie dołączanie i już mi sie płakać chce jak widzę w wyobraźni podziurawione szczury... :roll:
_________________
→ nasza galeria ←
ze mną: Zorro • Pluszak • Żarówka

 
     
metalowa 



Dołączyła: 26 Sie 2014
Posty: 126
Wysłany: Nie Maj 24, 2015 15:42   
   Zwierzątka: fretka


Obecnie mam dwa szczury. Zastanawiam się nad powiększeniem stadka o szczurka albo dwa. Obecnie moje samce mają niecały rok, jeden ma problemy z kręgosłupem i Zgredek nie pobawi się za bardzo z ostrożnym, obolałym Nokturnem. Z drugiej strony kiedy moje pierwsze szczury się zestarzeją i nie będą miały ochoty na brykanie młodszy szczur będzie niepocieszony. Mam klatkę odpowiednią na czwórkę, zarabiam, więc na weterynarza mam możliwość odłożyć. Stąd moje pytanie: wziąć jednego szczurka czy dwa? Na ile przy czterech samcach wystarczy 10 kg karmy i 60 l ściółki(w kuwecie narożnej), chociaż tak plus minus?
 
     
magdolf 


Dołączyła: 19 Lis 2012
Posty: 6
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Wto Maj 26, 2015 11:50   

Zamieniałam ich już wcześniej klatkami. Są razem już 6 dni. Nie widzę między nimi żadnej sympatii. Mały wciąż boi się Sheldona, strasznie piszczy, szczególnie w nocy bardzo biegają po klatce. Obejrzałam go i ma kilka niegroźnych zadrapań. Czy powinnam je rozdzielić? Wyjeżdżam w weekend na 4 dni, tylko na karmienie ktoś będzie przychodził. Czy mogę je zostawić? Boję się o Leonarda.
 
     
bolek 



Dołączył: 06 Lis 2014
Posty: 433
Skąd: Torun
Wysłany: Śro Maj 27, 2015 03:03   
   Zwierzątka: szczury, pies


Ja bym bral :-P
_________________
Ze mna: Bolek (ur. 10.09.2014) Lolek (ur. 16.12.2014) Bilbo (ur. listopad 2014)
Nasz temat: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=16993
 
 
     
LizaR 


Dołączył: 06 Sty 2015
Posty: 40
Wysłany: Czw Maj 28, 2015 17:11   

Hej.
Po długich poszukiwaniach udało mi się znaleźć szczurka w mojej okolicy.
Przeczytałem działy odpowiadające łączeniu samotnego dotychczas ogona z nowym.

Nowy szczurek ma ok. 2 miesięcy, dumbo. Mam 2 klatki (jedną w której wcześniej mieszkał samotny szczur i drugą w której mieszka obecnie i która nadaje się na 2-3 szczury). Jeśli chodzi o starszego ma ok.6 miesięcy i ogólnie jest bardzo strachliwy. Czy macie jakieś rady/zastrzeżenia odnośnie łączenia samotnego samca z nowym dość młodszym samcem ? I na jakim terenie powinienem spróbować je łączyć ?

[ Komentarz dodany przez: limomanka: Wto Wrz 13, 2016 08:09 ]
Scaliłam posty z tematu zbiorczego.
 
     
LizaR 


Dołączył: 06 Sty 2015
Posty: 40
Wysłany: Pią Cze 05, 2015 17:29   

Hej, zastanawiam się co zrobić w sytuacji gdy miałem dotychczas jednego samca samotnika a teraz chcę go połączyć z nowym malutkim przyjacielem. Nowy szczurek ma ok. 2 miesięcy i jest porównując do starego (który ma ok. 9 mies.) raczej bezbronny. Co w takiej sytuacji ? Mam do dyspozycji 2 klatki i transporterek.
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Nie Cze 07, 2015 21:24   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


LizaR, nie ma potrzeby pisania tego samego w 2 miejscach na forum.
Usuwam drugi z postów, przerzucam tylko swoją na niego odpowiedź:


Cytat:
LizaR, łączysz małego w standardowy sposób - podstawy i wskazówki znajdziesz na forum (najlepiej w temacie o łączeniu samców). Przy czym moim zdaniem najlepszym wyjściem byłoby dołączenie jeszcze drugiego malucha - 7 miesięcy to spora różnica, smarkate do prawidłowego rozwoju potrzebuje towarzystwa w podobnym wieku.
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.31 sekundy. Zapytań do SQL: 12