To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Zachowanie, psychika i oswajanie - Co gryzą i niszcza szczury? Dlaczego?

Layla - Nie Lut 14, 2016 21:14

olgapsiara, no trudno, ja niejedno obicie i niejeden materac straciłam. To są gryzonie, naprawdę nie za wiele się zrobi, one mają taki instynkt, zwłaszcza samiczki. Mi ostatnio mój stary, ponad dwuletni szczur pogryzł bardzo drogie skórzane buty. Takie życie ;)
Szczurówka - Nie Lut 14, 2016 23:29

Layla napisał/a:
olgapsiara, no trudno, ja niejedno obicie i niejeden materac straciłam. To są gryzonie, naprawdę nie za wiele się zrobi, one mają taki instynkt, zwłaszcza samiczki. Mi ostatnio mój stary, ponad dwuletni szczur pogryzł bardzo drogie skórzane buty. Takie życie ;)

To się chowa buty :P :P :P

mmarcioszka - Nie Lut 14, 2016 23:38

olgapsiara, nie wszystko da się schować a wielu rzeczy nie oduczysz, niestety. Na wybiegu możesz po prostu cały czas pilnować i tyle.TUTAJ masz cały wątek poświęcony temu tematowi.
Rusałka - Wto Lut 16, 2016 00:57

olgapsiara, kiedy się decydujemy na zwierzę, to trzeba się przygotować na potencjalne zniszczenia. Zresztą czy też nie kocha się własnych dzieci pomimo, że łobuzują?
Twoja Granda ma w genach zapisane, by poszukiwać materiałów i miejsca na gniazdo, gdzie mogłaby odchować potencjalne młode. To naturalne zachowanie samiczek.
Czasem coś pogryzą, kochane ancymony. Nie można się gniewać na szczura za zniszczenia, przecież on nie robi tego na złość. Chyba czytałaś o różnicy w zachowaniu u samców i samiczek?
Po przemyśleniu tematu można dojść do kilku różnic w charakterach, zarówno tych pozytywnych jak i negatywnych. Dane cechy mogą mieć różne nasilenie, bo przecież każdy szczur ma inny charakter.

tuśka - Wto Lut 16, 2016 01:47

Rusałka napisał/a:
kiedy się decydujemy na zwierzę, to trzeba się przygotować na potencjalne zniszczenia

Otóż to, a zwłaszcza gryzonie. Już sama ich nazwa, nie pozostawia nam złudzeń. Nie wiem, czy czytałaś mój temat, ale moje chłopaki ostatnio wygryzły mi wielkie dziursko w nowej kanapie. Oczywiście, że byłam wściekła, ale bardziej na siebie, że ich nie upilnowałam. Wczoraj na przykład zauważyłam przy komodzie kawał odłupanej ściany... Wiem, że jeszcze wiele zniszczeń przede mną, ale decydując się na szczury, wiedziałam, że szkód nie uniknę. To tkwi w ich naturze. I tego się nie zmieni.

Karena - Wto Lut 16, 2016 01:57

Scaliłam z istniejącym już tematem ;)
Aska - Wto Lut 16, 2016 14:20

Ufff moje narazie niszcza wyposazenie klatki. Az mi sie nie chce im tych domkow norek i hamaczkow szyc :-( nie mowiac juz o tym ze obsikuja swoje meble :-(
olgapsiara - Wto Lut 16, 2016 14:46

To, że obsikuja, to tak jak ludzie :P Tylko, że one gdzie popadnie ;)
Pyl - Pon Maj 30, 2016 18:04

Trochę się zastanawiałam, w którym wątku to wstawić - trochę pasuje pod zabezpieczanie mieszkania.

Wydawało mi się, że po doświadczeniach z kilkoma diabłami wcielonymi mam całkiem nieźle zabezpieczony szczurzy pokój. Zero kabli, niebezpiecznych skrytek, wysokich "ścianek wspinaczkowych", chemii, niebezpiecznych wazonów, doniczek. Zabezpieczone szafy, regały, żaluzje, drzwi.
Ale jak widać tylko mi się wydawało...


Przez 12 lat jak w tym pokoju mieszkają szczury gniazdko było całe. Teraz wystarczył jeden wybieg, kilkanaście minut pracy. Eh... Uczą pokory.

olgapsiara - Pon Maj 30, 2016 19:01

Mi tej nocy dziewczyny wyrwały :roll: pręt z klatki...
ziew - Wto Cze 07, 2016 00:23

Pyl, tylko pogratulować :)
Od razu widać, że ząbki zdrowe i energii nie brakuje. Moje zaczęły się przegryzać przez płytę kartonowo-gipsową i muszę coś wymyślić, żeby w ścianie nie zamieszkały...

Pyl - Wto Cze 07, 2016 08:11

ziew, myślę, że jednak brakuje im energii, skoro chcą się podłączyć do prądu :>
A karton-gips świetnie nadaje się na dom. Dobrze będzie wchłaniać mocz ;)

Senthe - Czw Paź 06, 2016 22:20

Właściwie dlaczego szczury gryzą rzeczy? Nawet samce potrafią coś nieźle obgryźć. Znajdują niezeżarte pudełko - zżerają. Znajdują kabel - przegryzają. Znajdują ubranie - robią dziury. Po co? Jeszcze rozumiem, że samiczki zbierają materiały i budują z nich gniazda, ale samce po prostu gryzą rzeczy i je tam zostawiają. To jakaś forma rozrywki czy niezrozumiały dla mnie ewolucyjny imperatyw?
Anonymous - Pią Sty 26, 2018 20:53

Dla mnie pożarły hamaczki. Nawet dwa.
Preet - Śro Lut 07, 2018 22:33

mój to hamak ciągle gryzie , szczury mają taką naturę ze wszystko niszczą


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group