To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Zachowanie, psychika i oswajanie - Co gryzą i niszcza szczury? Dlaczego?

Ever - Nie Sie 26, 2012 08:42

wilczek777, Szczurów nie zrozumiesz :lol:

Moje pogryzły mi słuchawki do mp4, kołdrę, wszelkie poduszki tzw. ozdobne (jaśki), pościel, jak wchodzą za łóżko to gryzą jego tył (niedawno odkryłam), nagminnie gryzą koszyki i odgryzają zaciski do kabli na których wisi większość rzeczy w klatce (jak im coś nie pasuje, to w noc przegryzą tyle, że połowa koszyków dynda na jednym zacisku). :evil:

Kasik - Nie Sie 26, 2012 09:08

Ever napisał/a:
i odgryzają zaciski do kabli na których wisi większość rzeczy w klatce (jak im coś nie pasuje, to w noc przegryzą tyle, że połowa koszyków dynda na jednym zacisku). :evil:
Hahaha, skąd ja to znam :P Rupert jest w tym mistrzem, potrafi odgryźć opaski z takich miejsc, że mnie to zawsze fascynuje, jak on to robi :mrgreen:
wilczek777 - Nie Sie 26, 2012 13:11

Ja miałam hamaki na zaciski a potem na haczyki metalowe. W obu przypadkach kiedy chłopakom się nudziło odgryzały... materiałowe zaczepy!! Po co się męczyć jak można odgryźć to to miękkie i już? Rano człowiek patrzy a cały szczurzy raj wygląda jak po tajfunie. Wredne PAszczury heh. Moje i tak bardzo mało strat robią ale jak już coś wybiorą to katastrofa (pościel etc to dla mojej mamuśki wyrok na szczury). Na szczęście z wiekiem w ogóle nie interesują się takimi rzeczami. Ostatnią rzeczą jaką wżarły szczury (uff nie moje) była skórzana kurtka mojego narzeczonego. Jego Czarny paskud usiadł sobie w fałdkach kurtki i wygryzł parę eleganckich dziur. Raczej nie da się naprawić... Ładna sumka poszła w piss..
Ever - Nie Sie 26, 2012 14:10

wilczek777 napisał/a:
Rano człowiek patrzy a cały szczurzy raj wygląda jak po tajfunie.


Bo one sobie ten raj ulepszają... po swojemu! :lol:

wilczek777 - Nie Sie 26, 2012 16:05

Tak tak... lubię dźwięk spadającego szczura o poranku! :lol1:
W momencie kiedy na 4 zaczepy 3 są odgryzione a w środku siedzi szczur i oczywiście kolejny chce dołączyć - może być bardzo ciekawie.
Btw. Moje szczuraki lubią gryźć mnie - tzn palce, noc i oczywiście opuszki palców mojej mamci która nauczyła ich żreć cuda przez kraty -.-'

Myslicielka - Pon Sie 27, 2012 21:42

Urok szczura z pozaklatkowym adhd? Nie ma czasu na żarcie niczego :lol1:
No chyba, że trzymasz w palcach świeżo gotowaną kukurydze.. moze o palce zaczepić :evil:

szczurowata - Śro Sie 29, 2012 12:27

wilczek777, ja tez mam drewnianą podłogę w dużym pokoju, ale się nią nie interesują. Wolą mój, bo są listwy, i tak duużo półek do wspinania..jak fajnie się z nich spada. :?
Myslicielka - Śro Sie 29, 2012 19:33

szczurowata,
Oj fajnie się spada..
Ale nie jest tak źle.. rodzeństwo ma chomiki.. to są kaskaderzy :lol:

Ever - Czw Sie 30, 2012 14:05

Off-Topic:
Myslicielka, Chomiki to takie małe głupole. :lol: http://i.lawka.pl/graf/pl...ik_kaskader.jpg

szczurowata - Czw Sie 30, 2012 15:07

Myslicielka, no ba!, spadanie to najlepsza część, a później znów na górę, co z tego, że pańcia macha palcem, i delikatnie zabiera, próbuje zająć czymś innym, itp. :P
Ariska głównie dąży do tego, żeby mi przemeblować na tych półkach, i to co jest "blee" pozrzucać :twisted:

Agniesha - Pią Sie 31, 2012 22:17

Ja mam u siebie ceglany fragment ściany, jak Freddie go uwielbia! A że obok jest ukośna ściana to jak nie chce mu się wspinać dalej to po niej zjeżdża.
Mam gdzieś filmik gdzie jest kawałek tego wspinania, muszę kiedyś wrzucić ;)

Co do gryzienia, to oprócz tego że WSZYSTKO to co jeszcze?!


xD

szczurowata - Sob Wrz 01, 2012 10:05

O, zapomniałam napisać - ostatnio przy zmianie ściółki odkryłam pewną mroczną tajemnice Arisy.
Na dole, w domku, w ściółce etc, znalazłam "listki" kaktusa mamy, który jest na parapecie, niedaleko klatki ><

smeg - Sob Wrz 01, 2012 10:56

szczurowata, wiele roślin doniczkowych jest trujących dla szczurów, nie powinny stać blisko klatki ani w pomieszczeniu, w którym szczury mają wybieg. Najlepiej dowiedz się dokładnie, co to za kaktus.
szczurowata - Sob Wrz 01, 2012 12:58

smeg, ona go nie zjadła, bo widziałabym. Były całe "listki", ale ona na nich spała, dosłownie zrobiła z nich sobie gniazdko. Odkąd znalazłam je w klatce, Arisce nic nie było. Je, pije, bawi się, kał ma normalny.

Postaram się dowiedzieć jaki to kaktus, w necie poszukam, bo mamy teraz w domu nie ma. :wink:

smeg - Sob Wrz 01, 2012 13:04

No i najlepiej zabierz go z pomieszczenia, jeśli okaże się trujący, bo jeśli nawet teraz nie zjadła, to w przyszłości może zjeść, ona albo przyszły szczurek ;)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group