To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leczenie - Guzy (w tym gruczolaki) przysadki mózgowej

ol. - Nie Lut 10, 2013 08:56

Zadam być może głupie pytanie, na które w pewnym sensie odpowiedziała już wyżej quagmire, ale cóż... - Czy na pewno kupując na dozie dostinex z importu z Grecji będę miała lek tak samo wartościowy jak krajowy ? :roll:
quagmire - Nie Lut 10, 2013 09:21

Tak. Przeczytaj sobie, na czym polega import równoległy :)
Justka1 - Nie Lut 24, 2013 09:57

Czy jest możliwym aby po podaniu Galastopu szczurkowi z podejrzeniem guza przysadki opuchł języczek? Czy może to w połączeniu z lekami takimi jak: Unidox,encorton oraz wit.B complex mogła nastąpić taka reakcja?
Szczurek został również wczoraj nawodniony. Dzwonię do lecznic i nikt nie może rozmawiać,a to pilne,bo nie chciałabym aby szczurek udusił się.

quagmire - Nie Lut 24, 2013 10:48

Justka1, nie spotkałam się z czymś takim do tej pory. Nie znaczy to oczywiście, że nie jest to możliwe. Nie miałam też przy guzie opuchniętego języka. Miałam za to szczura, który nie przełykał, ale jemu właśnie Galastop pomógł.
Justka1 - Nie Lut 24, 2013 13:51

Dodzwoniłam się i jest podejrzenie przerzutu guza na węzły chłonne... Z opini lekarza również wychodzi,że nie ma po Galastopie żadnych skutków ubocznych tzn. nigdy nie stwierdzono takiego przypadku.

Gdyby kogoś interesowało to w Łodzi w lecznicy Zwierzętarnia mają Galastop.

Mam do odsprzedania 1,5 ml Galastopu.Mojemu misiowi nie będzie już potrzebny...

wojsza - Śro Mar 06, 2013 20:34
Temat postu: Przednie łapki
Mam pytanie, mamy wiekowego szczurka i zauważyłem u niej ostatnio lekkie osowienie, ma prawie 2 latka, miała niedawno zabieg wycięcia gruczolaka, teraz w miejscu ma zgrubienie pod skórą. Co gorsza nie używa łapek przednich jak je, chciałbym się dowiedzieć czy są jakieś schorzenia które powodują niedowład przednich łapek?
Cegriiz - Śro Mar 06, 2013 20:36

Guz przysadki mózgowej.
AngelsDream - Śro Mar 06, 2013 20:37

wojsza, wiele, począwszy od problemów z kręgosłupem, guza przysadki, problemów z uchem albo mózgiem, słabszym przewodnictwem nerwowym, bólem i inne.

Jeśli stan się utrzymuje długo, pogarsza lub pojawiają się inne symptomy, warto zabrać szczura do obeznanego weterynarza, bo wszystko zależy od tego, jak nie używa, a jak używa i od zachowania ogólnego także.

Mao - Śro Mar 06, 2013 20:37

Brzmi jak guz przysadki. Ostatnio wiele rzeczy brzmi jak guz przysadki, ale osowiałość i problem z trzymaniem jedzenia w przednich łapkach to dosyć typowy objaw.
http://forum.szczury.biz/...p?t=988&start=0

wojsza - Śro Mar 06, 2013 20:44

Wizyte już wpisałem w plany na najbliższy czas, chyba bez rentgena się nie obejdzie. Mam nadzieje że to tylko sprawa wieku, nie zauważyłem innych objawów oprócz niedowładu łapek i osowiałości(ta też bywa właściwie okresowa bo wyjąć ją z chorobówki to zaczyna wędrować jakby świata nie znała)
Mao - Śro Mar 06, 2013 20:57

Jeśli chodzi o zmiany w mózgu, RTG raczej ich nie wykaże. Z wiekiem chyba raczej słabną tylne łapki...?
Jak wygląda to wędrowanie? U mnie samiczka z guzem przysadki sporo i nawet szybko wędrowała mimo osłabionych łapek, ale trudno to było nazwać w 100% normalnym chodem. Obserwuj. U obecnej samiczki z tym samym problemem osowiałość pojawiała się sporadycznie - normalnie hiperaktywna, zrobiła się spokojna, odrobinę bardziej miziasta i momentami jakby nieobecna.

wojsza - Śro Mar 06, 2013 21:46

Cóż poradzimy się lekarza i będziemy obserwować.
_ogonek_ - Śro Mar 06, 2013 23:02

wojsza napisał/a:
Cóż poradzimy się lekarza i będziemy obserwować.
powodzenia i daj znać!
Pyl - Czw Mar 07, 2013 00:38

wojsza, pamiętajcie tylko, że nie każdy wet wie umie zdiagnozować guza przysadki. To dość "nowe" schorzenie (na studiach nic na ten temat pewnie nic nie było) a jednocześnie potrafi mieć wiele bardzo różnych objawów. Warto żebyście poczytali solidnie wątek. Choćby na wszelki wypadek.
smeg - Czw Mar 07, 2013 11:07

Z wieloma trójmiejskimi wetami ciągałam się kilka miesięcy, zanim przekonałam panie w AlterVecie do swojej diagnozy u Beni. Na waszym miejscu nalegałabym na podanie Galastopu na próbę, po kilku dniach następuje po nim poprawa i wszystko wiadomo.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group