To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Odżywianie - Nestle Sinlac i podobne produkty

Pyl - Pon Sty 21, 2013 21:47

L., ależ prosię :P Smacznego!
vika - Śro Paź 30, 2013 17:50

Sinlac w Biedronce jest za 14.99zł (przynajmniej w tej w Gdyni ;p) :) może ktoś potrzebuje
Starsza Pani - Śro Paź 30, 2013 21:40

Dzięki, pierwszy raz pójdę do Biedronki 8) .
Szczurówka - Śro Paź 30, 2013 22:02

Ja mam tak kleik ryżowy dla moich szczurów :mrgreen:


Zizollo - Pon Gru 30, 2013 13:01

Mój Bonzo schudł ostatnio ok 40g ale to w trakcie choroby.
Normalnie je suchą karmę i ma apetyy tylko myślę,że z powodu osłabienia ustępuje przy misce i nie wykłóca się jak inny szczur chce mu zabrać kąsek.Chciałabym mu podawać Sinlack raz dziennie rano,a wieczorem normalnie suche z resztą stada żeby wrócił do wagi 500g.

quagmire - Pon Gru 30, 2013 13:12

Zizollo, podaj. Często tak robię zwłaszcza w przypadku starszych szczurków.
Dodatkowo szczurki, które mają problemy z oddychaniem często chudną, bo oddech jest ważniejszy niż jedzenie, jedzą wtedy wolniej (w skrajnych przypadkach wcale).

Cegriiz - Pią Sty 10, 2014 13:18

Nie do końca wiem, gdzie to umieścić. Na jednej z grup szczurzych dowiedziałam się, że ktoś podaje taki preparat szczurom, gdy są chore i nie mogą jeść twardego. Co o tym myślicie ?

http://www.tanie-leczenie...m-400-3508.html

Pyl - Pią Sty 10, 2014 13:57

Cegriiz, http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=8591 :)
Cegriiz - Pią Sty 10, 2014 14:00

Pyl, o, dzięki Ci wielkie.
aleksandrossa - Śro Lut 26, 2014 08:29

Przeczytałam cały temat i wnioskuję, że dla normalnie jedzącego, zdrowego szczurka też można Sinlac podawać w celu urozmaicenia?
Jak wprowadzić go do szczurzej diety tak, żeby obyło się bez żadnych rewolucji żołądkowych?

Cegriiz - Śro Lut 26, 2014 09:39

aleksandrossa, można, ale po co ? Sinlac i inne dziecięce produkty są bardzo tuczące, a u szczurów o nadwagę nie trudno.
nienazwana - Pon Gru 22, 2014 14:59

U mnie bezmleczne owocowe kaszki ryżowe lub zbożowe świetnie sprawdzają się przy podawaniu leków. Wszystko wchodzi :) . Jedynie cabaser nie wchodził, ale on podobno nie wchodzi z niczym ;) . I przy podkarmianiu chorowitków się przydają. Można dla chudziaczków wzbogacić je kroplą oliwy lub masełka.
Moje szczurki je uwielbiają, choć faktycznie trzeba z nimi uważać, bo są bardzo tuczące.
Te mleczne zawierają też sporo więcej białka i nie nadają się do niektórych antybiotyków nie podawanych z nabiałem.
Sinlac jest drogi i moim zdaniem niewiele się różni od ponad połowę tańszych kaszek bobovita lub nestle. Tylko trzeba wybierać dobre, nie czekoladowe albo inne dziwactwa;). Przecież i tak stanowią jedynie uzupełnienie i smakołyk.

limomanka - Pon Gru 22, 2014 17:34

nienazwana napisał/a:
moim zdaniem niewiele się różni od ponad połowę tańszych kaszek bobovita lub nestle

Różni się choćby brakiem cukru, laktozy i glutenu. To kaszka dla alergików.
Poza tym też produkuje ją Nestle :]

Ja to rozwiązuję tak, że kupuję Sinlac kiedy jest w promocyjnej cenie w Biedronce - można go wtedy kupić chyba za 16 zł. Ponieważ używam go tylko do podawania leków (i to też nie na stałe, bo wolę swojej produkcji kaszki), starcza aż do następnej promocji.

nimka - Wto Gru 23, 2014 00:31

A promocja na ten Sinlac w biedronce jest co jakiś określony czas czy trzeba polować? Ja tam nie zaglądam, ale po Sinlac w promocji chętnie zajdę :mrgreen:
limomanka - Wto Gru 23, 2014 04:49

nimka, niestety trzeba zaglądać. Nawet nie wiem czy rzucają do wszystkich chrząszczy na raz, czy jakoś inaczej - ja po prostu biorę, jak jest.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group