To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Odżywianie - Nestle Sinlac i podobne produkty

Ogoniasta - Śro Sie 29, 2012 10:22

Nikky napisał/a:
Słuchajcie, a jak jest z ważnością? Bo została mi prawe całe opakowanie Sinlacu, a na opakowaniu piszę, ze trzeba zjeść w ciągu 14 dni.


Na moim pudełku jest napisane: "zużyć do 6 tygodni od otwarcia opakowania" ;) + normalna data ważności do 2014 ;)

smeg - Śro Sie 29, 2012 10:28

U mnie w instrukcji przygotowania jest napisane, że zjeść w ciągu 14 dni, ale z boku opakowania drobnym druczkiem, że w ciągu 6 tygodni ;) Zresztą szczury nie są przecież tak wrażliwe, jak niemowlęta, raczej bym się tym nie przejmowała, tak samo jak nie odkażam wszystkich naczyń przed podaniem :P
Ogoniasta - Śro Sie 29, 2012 10:36

14 dni po przygotowaniu?? ale chyba nie przygotowuje całego opakowania na raz???? :mrgreen:

Bez sensu...albo 6 tyg albo 14 dni... :P dziwni są :mrgreen:

smeg - Śro Sie 29, 2012 10:37

Nie no, chyba nie po przygotowaniu ;) Jest napisane, żeby nie przechowywać resztek rozrobionych z wodą.
Ogoniasta - Śro Sie 29, 2012 10:38

smeg napisał/a:
Nie no, chyba nie po przygotowaniu ;) Jest napisane, żeby nie przechowywać resztek rozrobionych z wodą.


No właśnie :mrgreen: dlatego to dziwne :mrgreen:

jancia - Nie Paź 14, 2012 21:41

http://www.bobovita.pl/na...szki/KASZKA/505 jest i konkurencja dla tego wynalazku :) mam nadzieję, że cenowa i dostanę w tesco.
Ogoniasta - Nie Paź 14, 2012 21:47

jancia.sz napisał/a:
http://www.bobovita.pl/nasze_produkty/produkty_wg_kategorii/kaszki/KASZKA/505 jest i konkurencja dla tego wynalazku :) mam nadzieję, że cenowa i dostanę w tesco.


Cenowo wychodzi niestety podobnie ;) Plusem jest to, że w mniejszych paczkach :) więc jak potrzebujesz małą ilość, to mniejsze koszty niż całe pudło Sinlacu :)

jancia - Nie Paź 14, 2012 21:51

Ogoniasta, dzięki, widziałam gdzieś w necie, że za 13,50 paczka bobovity jest. Jak mniejsza, to tym lepiej, bo potem leży w domu i się kurzy ;)
quagmire - Nie Paź 14, 2012 22:04

jancia.sz, porównując wagę i cenę, to jest drożej. Ale to zależy właśnie od tego, ile kto potrzebuje.
marcique - Pią Lis 23, 2012 17:12

dziś kupiłam Sinlac w Rossmannie - 22 zł
L. - Pon Sty 21, 2013 20:51

Pyl napisał/a:
"Ja mieszam na oko, też patrząc jaka konsystencja z tego wyjdzie. Ale zmierzyłam empirycznie, że to wychodzi w proporcjach zbliżonych do 2-2,5 jednostki wody do 1 jednostki sinlacu."

jak widzę cyferki to jestem gorzej niż przysłowiowa blondynka ;[
o jakich jednostkach mówisz? ;p

a jakie macie propozycje co do ilości podawania tego dziennie szczurom, które jedzą normalnie suchą karmę i mokre dodatki, ale chciałabym je podtuczyć?
jeden przypadek to młoda samiczka, którą chyba trochę ogranicza stado (waży 200g)
a drugi to babuleńka, która schudła 30g po chorobie (waży 263g)

Pyl - Pon Sty 21, 2013 20:53

L., dowolnych :) Może być w łyżeczkach od herbaty, jeśli Ci wygodnie :wink:

/Edit
Ale na serio robię to na oko. Bardzo na oko. Mi wygodniej jak jest nieco gęstawe, jak średniej konsystencji śmietana, bo mniej się wylewa. Ale jak będzie płynne to też zjedzą :wink:

L. - Pon Sty 21, 2013 20:56

Pyl, aha, dzięki :)


zedytowałam post:
Cytat:
a jakie macie propozycje co do ilości podawania tego dziennie szczurom, które jedzą normalnie suchą karmę i mokre dodatki, ale chciałabym je podtuczyć?
jeden przypadek to młoda samiczka, którą chyba trochę ogranicza stado (waży 200g)
a drugi to babuleńka, która schudła 30g po chorobie (waży 263g)

Pyl - Pon Sty 21, 2013 21:13

L., jako jedyną karmę u dobrze jedzącego chorasa (/Edit - chorasa dobrze jedzącego Silnac, nic innego nie jadł, a już na pewno nie twarde - nieprecyzyjnie napisałam) stosowałam jakieś 3*dziennie po 10-15ml. Ale przy dobrych wiatrach i 5*dziennie dawało zwierza nakarmić, jeśli tylko byłam w domu.
Jako dodatek dla szczurów normalnie jedzących twarde dawałabym jedną taką porcję (czyli do nasycenia się zwierzaka) co 2 dni w dłuższym okresie czasu. Czemu co 2 dni? Żeby zwierzak pomiędzy kolejnymi porcjami Sinlacu normalnie jadł suche - inaczej pojawia się problem z przerastaniem zębów.
Inaczej u szczurów chorych, po zabiegach, gdzie chcemy uniknąć straty wagi - tam bym dawała częściej (z nadzieją, że krócej), nawet za cenę jednorazowego przycięcia zębów.

No i moja wątpliwość czy nie warto co pewien czas dorzucić zapobiegawczo probiotyków - Silnac jest słodki, u mnie w stadzie, gdzie stosowałam u niektórych osobników długo rozwinęła się drożdżyca - może od chorego szczura, może "znikąd" (to szczepy występujące w układzie pokarmowym zdrowych osobników), ale wydaje mi się, że Sinlac przy całym swoim dobrodziejstwie ma jednak sporo cukrów i jest dobrą pożywką. Tak samo zresztą jak Nutridrink. Ale to tylko moje wątpliwości - nie konsultowałam tego z wetem.

L. - Pon Sty 21, 2013 21:25

Pyl, bardzo dziękuję :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group