To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Odżywianie - Dieta w przypadku dużego spadku wagi lub po chorobie

Bel - Wto Lut 22, 2011 19:00

AngelsDream, podawaj mu tyle ile jest w stanie zjeść ;) tak podaję maluchom,które muszę podtuczyć trochę.
zuuzuushii - Wto Lut 22, 2011 22:22

sinlak jest doskonały...
Gohcio na tym przytył
ja sypię na oko (2, 3 łyżeczki) i zalewam też na oko wodą, żeby była odpowiednia konsystencja, mój nie lubi zbyt rozwodnionego, a z kolei jak jest za lepkie to brudzi sobie łapki i potem wyciera je w śmieszny sposób tupiąc nimi i machając :lol:
czasami dodaje do tego jeszcze rozmoczonej granulowanej karmy, ale ta mieszanka przegrywa z oryginałem pod względem walorów smakowych..

AngelsDream - Wto Lut 22, 2011 23:02

zuuzuushii, Perkun musi przestać tracić na wadze. Ogólnie w ciągu dnia w sumie udało mi się w niego wcisnąć około 20 ml sinlacu i trzy kawałeczki gotowanej piersi kurczaka. Sinlac robi też za nagrodę dla Andaja, któremu generalnie dokarmianie jakiekolwiek nie jest potrzebne.
Pyl - Wto Lut 22, 2011 23:04

Ja mieszam na oko, też patrząc jaka konsystencja z tego wyjdzie. Ale zmierzyłam empirycznie, że to wychodzi w proporcjach zbliżonych do 2-2,5 jednostki wody do 1 jednostki sinlacu.

AngelsDream, Wasze 12 ml sinlacu to jakieś 4-5 ml mojego. A 300 gramowy ogon spokojnie może zjeść ze 1,5 a nawet 2 razy tyle na jedno posiedzenie.
Choć 4-5 ml to też nie jest źle - pytanie jak często będzie to zjadał. No i przecież Perkuna macie dokarmiać, a nie zastąpić mu podstawową karmę, a to też zmienia postać rzeczy - u mnie silnakiem karmiłam ciężko chore ogony, które zazwyczaj nic innego już nie jadły. Wtedy dawałam 5-7 ml co parę godzin. Albo Pylkę karmiącą, ale to już zupełnie inny przerób karmy (przydomowe mleczarnie działają na innych zasadach :lol: ).

zuuzuushii - Wto Lut 22, 2011 23:54

AngelsDream napisał/a:
Perkun musi przestać tracić na wadze.
no to dokładnie tak jak Gohcio... bo mówiąc, ze przytył miałam na myśli, ze wrócił do swojej prawidłowej wagi przed chorobą.
AngelsDream - Śro Lut 23, 2011 00:04

zuuzuushii, no tak.

U nas to kwestia leków, może jak je odstawimy, to się unormuje. Na razie nie jest źle, już to kiedyś przechodziliśmy z Cidem - wtedy było gorzej i daliśmy radę.

wrona99 - Czw Wrz 01, 2011 21:09
Temat postu: Powrót do formy... Co podawać, żeby przybrał na wadze?
Mam nadzieję, że nie było jeszcze takiego tematu. Mój Kermit ma ogólnie problemy zdrowotne, ma już za sobą zimowe przeziębienie, ostatnio też było z nim gorzej, słabiej oddychał i w ogóle, ale teraz pod tym względem jest już lepiej. Kermit czuje się dobrze, jest ruchliwy, nadal mieszka sam, ale nie przybiera na wadze. No i nadal ma brzydką sierść. Możecie mi polecić coś co mogę mu podawać na wzmocnienie? Witaminy? Wprowadzić więcej mięsa do diety? Może jakieś słodycze ? ( rzecz jasna z umiarem)

Proszę o radę.

[ Komentarz dodany przez: karola: Czw Wrz 01, 2011 22:04 ]
Scaliłam z istniejącym tematem.

Karena - Czw Wrz 01, 2011 21:25

wrona99, poczytaj tematy :dla niejadków , dieta tucząca i ogólnie poczytaj dział odżywianie.
Co im dajesz do jedzenia? jaka karma?

wrona99 - Czw Wrz 01, 2011 21:31

dzięki za szybką odpowiedź Karena :) Szczurasy karmę Meganem, próbowałam kiedyś dawać im granulat ( taki z wyższej półki) ale nawet nie raczyły go powąchać.
Karena - Czw Wrz 01, 2011 21:33

wrona99, spróbuj bardziej wartościowej karmy np Versele Laga,Xtra Vital,JR Farm, Tima Rattima ;) + warzywa, dużo dużo warzyw.
możesz sypnąć vibovit do poidełka też

wrona99 - Czw Wrz 01, 2011 21:39

a jak z dawkowaniem vibowitu? Kermit ma poidło 250ml? Jakoś dzielić tą saszetkę? czy można na raz?
kociarnia - Czw Wrz 01, 2011 21:51

Tu http://www.forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=902 masz cały temat o vibovicie :)
Karena - Czw Wrz 01, 2011 22:00

wrona99, na raz możesz ;)
wrona99 - Czw Wrz 01, 2011 22:58

dziękuję bardzo :) Jutro zatem wyruszę na grubsze zakupy for Kermitek. Kermit teraz zajada ze smakiem takie najzwyklejsze kukurydziane flipsy. Aż mu się uszy trzęsą. :)
aneczka1-13 - Pią Wrz 02, 2011 10:34

No Megan jest mało odżywczy. Jak miałam swojego pierwszego szczura to pierwszą karmą którą kupiłam był Vitapol. Po tygodniu karmienia czułam że był lżejszy.Później szybko zmieniłam na coś lepszego :wink: . Więc koniecznie lepszą karmę.Na lepszej łatwiej mu będzie przytyć.A flipsy też raczej wypychają. Możesz mu dawać też różne takie dziecięce jedzenie takie jak kaszki czy gerberki.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group