To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Odżywianie - Dieta w przypadku dużego spadku wagi lub po chorobie

Phina - Nie Wrz 18, 2011 21:12

wrona99, fakt, jest osłabiona i ma już swój wiek, ale normalnie jadła, bez żadnych problemów. Teraz od dwóch dni się tak pochorowała, stąd mój niepokój. Wcześniej nie wykazywała żadnych oznak starości, biegała i bawiła się z resztą.
karola, aneczka1-13, dzięki dziewczyny za rady. Właśnie nutridrinka nie mam, ale daję jej wszelkie inne tuczące i pożywne rzeczy. Nie jestem stuprocentowo pewna, czy nic sama nie je. Ostatni raz widziałam ją chrupiącą wczoraj wieczorem, dziś cały dzień przespała, dokarmiałam ją, bo widziałam, że sama nie bierze nic, co jej podsuwam. Zobaczę teraz jak się będzie zachowywała... Z tym zostawieniem czegoś smakowitego może być problem, bo reszta wszystko pochłonie :roll:

aneczka1-13 - Nie Wrz 18, 2011 21:17

To może ją oddziel jeśli masz jakąś zapasową chorobówkę
Phina - Nie Wrz 18, 2011 21:22

Chorobówka jest w garażu, kompletnie nieprzygotowana na takie ewentualności. Nie zdążyłam jej przynieść, to wszystko tak szybko się stało. Poza tym Binia jest bardzo zżyta z resztą stada, takie oddzielenie nie wyszłoby jej na dobre. Na razie poobserwuję i najwyżej będę wstawała, uspokoiłyście mnie trochę z dniem jutrzejszym i zostawieniem jej na te 6 godzin. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze...
karola - Nie Wrz 18, 2011 21:31

Phina, ale jeśli to są problemy z płucami to masz świadomość, że pozostawienie jej ze stadem naraża pozostałe szczury na zarażenie się?
Phina - Nie Wrz 18, 2011 21:49

Wiem, jutro idę do weterynarza i zapytam o wszystko, oddzielę ją jeśli taka będzie konieczność, teraz po prostu nie jestem w stanie tego zrobić. Oby jutrzejsza wizyta nie przyniosła najgorszych wieści.
Cegriiz - Czw Wrz 22, 2011 11:47

I jak szczura?
Pyl - Czw Wrz 22, 2011 12:29

Off-Topic:
Cegriiz, http://forum.szczury.biz/...r=asc&start=207

Cegriiz - Czw Wrz 22, 2011 17:36

;(
Karmell - Nie Paź 23, 2011 13:40

Moja Boni jest strasznie chuda przez chorobę, dostała antybiotyk i już je, ale nie wiem czy od karmy szybko przytyje. Waży 150g, jak się ją bierze na ręce, albo głaszcze, to czuć kości.. A ja nie mam pojęcia co jej mogę dać żeby przytyła.. Pomóżcie.. :(
quagmire - Nie Paź 23, 2011 14:47

Kup Sinlac, to kaszka bezglutenowa dla dzieci, i jej dawaj. Prędzej nabierze ciałka. Sinlac ma gdzieś swój temat.
wojsza - Nie Paź 23, 2011 20:13

hmm może słoninkę jako dodatek do jedzonka? bardziej naturalnie niż pożywka dla dzieci.
Karena - Nie Paź 23, 2011 20:31

wojsza, tosz to sam tłuszcz. więc gdzie tu funkcje odżywcze
Mao - Pią Mar 13, 2015 03:00

Podniosę, bo mam pytanie.

Lela jest ciężko chora. Ze szczupłej samiczki 316g mam aktualnie 160g kościotrupka... ale kościotrupek żyje i chce jeść. Karmię ją ze strzykawki, bo coś tam próbuje sobie jeść z twardego, ale idzie jej to powoli i wchodzi mało. Podaję płynne Sinlaki, kaszki i royala ze strzykawki 5ml. Jakaś 1/4 - 1/3 się rozlewa, ale reszta wchodzi. W ciągu jednej sesji karmienia wchodzą w nią nawet 2 pełne strzykawki i wydaje mi się, że chciałaby więcej, tylko boję się, żeby nie przedobrzyć...

Ile faktycznie mogę jej podać tej kaszki na jeden raz? Tak, by jej nie zaszkodzić, a żeby się najadła?

Pyl - Pią Mar 13, 2015 14:33

Mao, maksymalnie podawałam 3 strzykawki, ale to na dużego ogona (chudego, ale dużego). Przy małej samiczce sugerowałabym jednak nie przekraczać 10-12 ml na jedno karmienie, ale jeśli masz możliwość to lepiej karmić nawet co 2-3 godziny mniejszymi ilościami.
Mao - Sob Mar 14, 2015 19:23

Pyl, dziękuję bardzo. Wychodzi, że podawałam jej za dużo. 10ml powinno być optymalne.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group