To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Odżywianie - Ile powinien ważyć szczur? Jak powinien być duży?

Martini - Pon Lis 19, 2012 20:02

a ile ważył wtedy? i czy to samczyk czy samiczka?
Layla - Wto Lis 20, 2012 10:50

Scaliłam z istniejącym tematem.Zachęcam do korzystania ze spisów treści, wyszukiwarki oraz do poprawnego tytułowania tematów :)
Ewela9838 - Wto Lis 20, 2012 17:58

samiczka . nie ważyłam wcześniej bo nie miałam zbyt dużo czasu . ;d
Myslicielka - Wto Lis 20, 2012 20:57

Ewela9838, to postaraj sie cokolwiek opisac.. ciezko cokolwoek z tego wywnioskowac..
1kamilla1 - Śro Lis 21, 2012 15:51

osobiście mam samice niewiadomego do końca pochodzenia i jedna z nich jest drobniutka. Jako 3,5 miesięczny szczurek też ważyła zaledwie 200g. Teraz ma już ponad pół roku i zaczyna nabierać boczków, ostatnio ważona ponad tydzień temu miała już 340g :D
Ewela9838 - Pią Lis 23, 2012 15:06

dzięki wam bardzo że mi pomagacie , ale bardziej m chodziło czy znacie jakieś pokarmy dzięki którym szczurki rosną wraz z wiekiem .? ;D

[ Komentarz dodany przez: AngelsDream: Pią Lis 23, 2012 15:21 ]
Prawidłowa pisownia: szczur, szczury, szczurki. AD

AngelsDream - Pią Lis 23, 2012 15:16

Ewela9838, wszystkie polecane karmy podawane zgodnie z wytycznymi będą to powodować. :)
Hanka_i_Medyk - Pią Lis 23, 2012 16:24

AngelsDream napisał/a:
Ewela9838, wszystkie polecane karmy podawane zgodnie z wytycznymi będą to powodować. :)

Nie do końca niestety. Mamy u siebie labinkę w wieku niewiele poniżej roku, a wciąż wygląda jak dzieciak i już więcej nie urośnie...

AngelsDream - Pią Lis 23, 2012 16:28

Hanka_i_Medyk, no tak, ale to nie kwestia karmy, tylko szczura. Najwyraźniej Twoja samiczka osiągnęła taki wzrost, na jaki pozwoliły jej początkowe warunki rozwoju i to oczywiście także trzeba brać pod uwagę.
Ewela9838 - Pią Lis 23, 2012 21:08

dzięki wam . ;D
Ebia - Sob Lis 24, 2012 23:36

Hanka_i_Medyk, moja szczurcia ma 280 gram w wieku 9 miesięcy, a jest u mnie od 4 tygodnia życia i starałam się zapewnić jej wszystko, co najlepsze. Zanim trafiła do mnie również nie głodowała, miała ciepło i dbano o nią.
Owszem, dużo zależy od karmy i prawidłowego żywienia, ale czasami na geny nic nie poradzimy ;)

Seruś - Wto Gru 04, 2012 22:42

Również się zastanawiam, czy moja szczurka prawidłowo się rozwija. Jej historia jest troszkę smutna. Typowa historia samicy z zoologa. Kupiłam ją 2,5 miesiąca temu w zoologicznym (wtedy nie było dla mnie w tym nic złego). Oczywiście po dwóch tygodniach urodziła 4 młode. Nie sądziłam, że jest w ciąży, więc ją dość zwyczajnie karmiłam. Dopiero po porodzie zaczęłam jej dawać specjalne jedzenie. Była bardzo chuda i się oczywiście przeziębiła (z czym do tej pory się zmagamy). Dopiero jak chłopaków od niej oddzieliłam, to ładnie przytyła i znacznie podrosła. Od dwóch tygodni jej wygląd jest już bez zmian. Dalej jest dość drobna, ale zastanawiam się na ile jest prawidłowo. Jej brat jest już dwa razy taki jak ona. (Mają jakieś 17-18 tygodni).
Co sądzicie?

Zdjęcie dość słabej jakości.. aparat w naprawie

Kasik - Wto Gru 04, 2012 23:29

Seruś, jeżeli samiczka urodziła w młodym wieku, to nie ma co w ogóle się zastanawiać, czy odstaje i na ile wagowo od rówieśników, bo zapewne odstaje i odstawać będzie do końca życia. Taki niestety los sklepowych zaciążonych samiczek... :( Karm ją zdrowo i się nią opiekuj, a wszystko powinno być dobrze ;)
Seruś - Śro Gru 05, 2012 17:56

Tak też myślałam.. . No nic. Mimo wszystko cieszę się, że ją kupiłam. Przynajmniej ma dobrą opiekę. Jej siostrę, która została w zoologicznym, czeka smutne życie. Z tego co się orientuje nie dawno urodziła trzeci miot :( (.
Layla - Śro Gru 05, 2012 18:00

Seruś napisał/a:
ej siostrę, która została w zoologicznym, czeka smutne życie. Z tego co się orientuje nie dawno urodziła trzeci miot :( (.
To gratuluję, bo dałaś zarobić i zrobiłaś miejsce na kolejne szczury... Ech, że też ludzie nie pojmują, że kupując robią krzywdę szczurom.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group