To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Odżywianie - Ile powinien ważyć szczur? Jak powinien być duży?

Irsa - Śro Lis 27, 2013 17:23

Ima,mama Raili i Smilli,ma 8 miesięcy i po ważeniu u weta okazało się,że waży 350g. Nie wiem,czy to nie za mało. Po ciąży nic nie urosła. Czy jest to powód do niepokoju?
Cegriiz - Śro Lis 27, 2013 17:25

Irsa, nie ;) Wagę ma normalną.
Szczurówka - Śro Lis 27, 2013 18:15

Moje szczury ważą:

Fred: 409g
Stefan: 389g

I mają po 9 miesięcy.

angelus - Śro Lis 27, 2013 20:27

Irsa, Waga całkiem OK jak na moje oko.
Dżuma ma ponad 1,5 roku i waży 348 gram.
Denga- 6 miesięcy - waga około 312 gram
Ebola, również ponad 1,5 roku waży 430 gram i ma niestety znaczną nadwagę.

Irsa - Nie Gru 01, 2013 19:21

Wczoraj z kolei ważyłam panny i mam wrażenie,że Ima waży mało,ok.315 g. Też były ważone u tej swamej wetki,bo obcinane miały pazurki. Albo wcześniej była zle zważona,albo teraz za bardzo się kręciła na wadze i tak pokazała jej wagę. Malka,co ciekawe,ma 430 g, Pepin ma 403, Perełka ma chyba nadwagę,bo waży 472. Raila i Smilla ok. 330. Tylko Fiona nie dała się zważyć. Zwiewała z wagi. Już sama nie wiem,czy martwić się tymi różnicami w wadze Imy,czy to był błąd przy ważeniu jednym lub drugim.
limomanka - Nie Gru 01, 2013 19:24

Irsa, pytanie też w jakich okolicznościach odbywały się oba ważenia - żeby można je było porównać, powinny być spełnione w miarę jednakowe warunki (np. zawsze przed jedzeniem, po wybiegu itp.).
Szczurówka - Wto Gru 03, 2013 21:01

Witajcie. Dziś ważyłam Freda i Stefana. Fred waży 388g a Stefan 370g czy to są normalne wagi? :| Dodam że ostatnio Fred ważył 428g a Stefan 400g.
cornflakegirl - Wto Gru 03, 2013 21:36

Szczurówka, Ostatnio? A jak szybko zrzucili tyle gram?
Cegriiz - Wto Gru 03, 2013 22:12

Szczurówka, nadal są sensowne te wagi.

Karmisz je taką samą ilością karmy ? Nic nie zmieniłaś w trybie karmienia ? Składu jedzenia? Może źle wcześniej ważyłaś ?

Cierepacha - Sob Gru 28, 2013 14:35

poruszony temat wagi no i slusznie ale mi pojawia sie pytanie odnosnie dlugosci (jezeli sie powtarzam to wybaczcie ) wraz z oim kolega mamy szczury dwie zpociech pochodza z jednego mioty ale roznica miedzy ich wilekoscia jest duze lekko mowiac moja samiczka rex jest prawie o polowe mniejsza niz jej brat albinos ktory po ostatnich pomiarach ma ok 48-9 cm dlugosci z ogonkiem zastanawiam sie czy roznca wynika z plci ,odziedziczonych genow (chociaz widzialam rodzicow i zadne nie osiagnelo podobnych rozmiarow ) ,pytanie zadaje z ciekawosci :) z gory dziekuje za odpowiedzi :D
Cegriiz - Sob Gru 28, 2013 14:44

Cierepacha, samce szczurze z reguły są o prawie połowę większe ;)
Irsa - Pon Sty 06, 2014 19:08

Mam problem,bo nie wiem,ile Pepin powinien ważyć po wyzdrowieniu,o ile to będzie możliwe,to wyleczenie. Piszę o tym problemie w postach temu poświęconych. Teraz jednak waży chyba za mało przez chorobę- tylko 384g. Ważył 430 g gdy był zdrowy. Ile tak naprawdę powinien ważyć taki 22 miesięczny samiec,biorąc pod uwagę,że będzie zdrowy? Chcę go dobrze dokarmić,ale nie mam pojęcia,ile może przybrać.
hekatomba - Pon Sty 06, 2014 19:22

Irsa, jak już wielokrotnie pisano, nie ma sztywnej granicy "od" "do" - są bowiem szczury mniejsze i drobniejsze, jak również większe i solidniejsze w budowie. Poza tym waga szczura to nie tylko sam tłuszcz, ale również mięśnie. Tutaj masz temat, w którym zamieszczono zdjęcia sylwetek szczurów i wskazówki, które mogą być pomocne przy ocenie prawidłowej sylwetki szczura.
Irsa - Czw Sty 09, 2014 17:17

Pepin przybrał na wadze :) z 380 na 395,cieszy mnie to,bo jeśli będzie dobrze jadł,to wroci do dawnej wagi,a może trochę ją przekroczy. W jego przypadku gdyby ważył więcej niż 430,nie byłoby najgorzej. :)
Megi_82 - Sob Mar 22, 2014 23:29

Myślę, że nie da się precyzyjnie określić prawidłowej wagi, nawet uwzględniając wiek, płeć. To tak, jak pytać, ile powinna ważyć 30-letnia kobieta, nie biorąc pod uwagę, czy ma 1,58m wzrostu, czy 1,80m. Nie wspominając, że przy określonym wzroście waga "prawidłowa" to też spore widełki (przy moim wzroście te widełki to przedział 19kg...), a żeby stwierdzić zbyt dużą ilość tłuszczu w organizmie, czasem potrzebne są pomiary składu ciała, bo można mieć wagę prawidłową, być szczupłym względem obwodów, a mimo to być nadmiernie otłuszczonym.

Nie zgodzę się jednak, że żeby coś stwierdzić, to dopiero różnica rzędu 50g... Jedna z moich największych bab schudła ostatnio 40g i to po prostu widać gołym okiem. Gdyby porównać do kobiety, to zleciała z rozmiaru 40 na 34, była kształtna, ale większa, a teraz jest bardzo szczupłym szczurkiem. Jest duża jak na babę, poniżej 400g wyglądałaby jak... wychudzona modelka. Gdyby 40g zrzuciła najmniejsza moja samica, zostałaby skóra i kości na wierzchu. Gdyby najgrubsza tyle schudła, moooże byłoby trochę widać.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group