To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leczenie - Szczurek zamyka jedno oko, osowiałość

magmads - Pon Kwi 11, 2011 11:24

mam wrażenie że ten wet się za bardzo na szczurkach nie znał. a na przeziębieni szczurkowi możesz podać wibowit dla dzieci, poczytaj forum znajdziesz tu dużo wskazówek. jeśli Twój szczurek nie ma w tym wieku widocznych jajek to jest to prawdopodobnie samiczka. wet nie ma na was robić wrażenia tylko ma sie znać na rzeczy. zapytaj go wprost jakie ma doświadczenie ze szczurkami.
Phina - Pon Kwi 11, 2011 21:48

Ja również polecam Wibovit (tak 1/8 saszetki) lub Scanomune, u moich zawsze pomaga i wyraźnie wzmacnia osłabiony organizm. To dobry pomysł, tak jak sugerowała magmads, zapytaj wprost, czy weterynarz ma doświadczenie w leczeniu szczurów. Ciężko o dobrego weta, sama się o tym przekonałam, taki zaufany lekarz to prawdziwy skarb. Nie będę oceniała Twojego weterynarza po kilku opisach, ale pamiętaj, że najważniejsze jest zdrowie zwierzaka i nawet najlepszy charakter weta nic nie da jeśli nie potrafi wyleczyć. Życzę zdrówka dla Twojego malucha, oby szybko się wykurował :wink:
klauduska - Wto Kwi 12, 2011 02:43

co do zamykania jednego oka jeszcze:
mój Blutek po przyjeździe do mnie miał jedno oko ciągle przymknięte. jak zadzw do newbie, u której był na dt, to u niej nic takiego się nie działo z nim i trójka jego braci, która z nim przyjechała też miała wszystko ok.
tak więc poleciałam z nim do weta i okazało się, że ma zatartą rogówkę. albo któryś z braci go niechcący drasnął albo sam sobie coś niechcący zrobił.
dostał krople do oczu do domu [Difadol 0,1% 2x dziennie po 1. kropli] i musiałam przemywać mu oczy rumiankiem/świetlikiem.
tu już oczko trochę lepiej, ale nadal widać, że jest nie otwarte do końca
tragiczna jakość zdjęcia, bo się wiercił potwornie, ale takie miał oczko cały czas [ledwo otwarte]

luki32311 - Wto Kwi 12, 2011 12:54

Jednak pewnie jest to dziewczynka ;) nie mam porównania z innymi weterynarzami, ale wydaje mi się, że ten wiedział co mówi i co robi, bo ze szczurkiem jest coraz lepiej - jest zdecydowanie bardziej ruchliwy, a oczko otwiera coraz szerzej. Popsikał go wczoraj czymś w aerozolu na te jego robale, za miesiąc mamy powtórzyć zabieg, oprócz tego podajemy mu dalej witaminę C i jest coraz lepiej :)
Tygrys66 - Wto Kwi 12, 2011 13:08

klauduska, pamiętaj że teraz musisz uważać na to oczko bo takie rzeczy lubią się odnawiać, z jedną z moich panienek miałam co chwilę problem bo dłubała w oku jakby skarbów szukała :)

I osobiście polecam świetlik, jest lepszy dla oczu i nie odbarwia sierści tak jak rumianek (przy dłuższym stosowaniu może zmienić kolor wokół oczek).

Piękny szczurek <3

klauduska - Wto Kwi 12, 2011 13:13

Tygrys66 to już było z msc temu i oko się wyleczyło w kilka dni i od tamtej pory nie było żadnego nawrotu.
można też podawać na takie zatarcia sztuczne łzy, żeby oko jeszcze bardziej nawilżyć.
ps. jeśli pisałaś o moim szczurku, to dziękuję bardzo za komplement :)

Tygrys66 - Wto Kwi 12, 2011 13:18

Nie wiedziałam ;p Ale cieszę się, że już dobrze. :)
Tak, o Twoim ;p



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group