To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leczenie - Urazy rogówki.

Tygrys - Pią Wrz 21, 2007 14:25

Nisia, nie dziekuje coby nie zapeszać.
Nisia - Pią Wrz 21, 2007 14:27

Tygrys, nie wiem, jak się Twój wet zna, ale pamiętaj. Na oczka dajemy przede wszystkim gentamycynę (chyba, ze nie pomaga). I jesli nie będzie wet miał pomysłu, to gentamycyna.
Jeśli przerwana jest rogówka (a tak sądzę), to też świetlik. Działa odkażająco na oko.

Tygrys - Pią Wrz 21, 2007 14:29

Nisia, mam zapisane na kartce i bedę się tego trzymała u niego. ale Zona mi o nim mówiła że dobry. sprawdzony. zobaczymy.


Edit/ Owrzodzenie rogówki może być spowodowane rozwijającym się nowowtworem.

Leki - podskórnie Baytril 0,05 ml i Desa(son,ron,von?) taka sama dawka, plus krople do oczu QUINAX, jutro kolejna wizyta.

jimmy - Wto Paź 09, 2007 10:41

Imre ma zapalenie rogówki strasznie to wygląda w przeciągu nocy zrobiło się mętnę imre ma oko mętne i taki żółty pęcherz wet zalecił, żeby nie miał dostępu do tego oka macie jakiś pomysł jak to zrobić? Imre dostał metogom 0,025 ml oraz kropelki do zakraplania co godzine gentomycyne jak do piątku się nie poleprzy czeka go zamknięcie oka szwem
sachma - Wto Paź 09, 2007 13:15

zrob kolniez.. gdzies byla instrukcja na forum jak go zrobic domowym sposobem...

jesli to nie pomoze to nie zostaje nic innego jak pilnowac szczura..

zasadzkas - Wto Paź 09, 2007 13:16

pamiętam tylko, żę z kliszy fotograficznej :wink:
Tygrys - Wto Paź 09, 2007 13:39

mętne oko i ten "pęcherz żółty" miał niedawno mój Chucki i okazało się że to był wrzód na oku. ale już wyleczony jest. kiedy ja kropiłam mu oczko też zaczynał się myć od razu. więc wet kazał go minute po zakropieniu przytrzymywać. wtedy na pewno to co ma w oku zostać to zostanie.
zywym_trudniej - Wto Paź 09, 2007 23:07

ok to już wiem co robić dzięki tygrys

edit: zapomniałem że Marta jest zalogowana tu jimmy

AngelsDream - Pon Sty 07, 2008 21:46

Przy zapaleniu rogówki dr Kacprzak poleciła mi dziś Corneregel: http://www.przychodnia.pl/el/leki.php3?lek=2447
ulala i gregor - Śro Mar 05, 2008 17:07

a moje dwa czury maja metne oko i wogole nie wiem co to moze by? czyzby zapalenie jakies?
AngelsDream - Śro Mar 05, 2008 17:15

ulala i gregor, bardzo możliwe.
nezu - Śro Mar 05, 2008 17:17

ulala i gregor, My ci tu nic nie powiemy na sto procent, gdyby to był jeden szczur, mogłabym pomyśleć że to na przykład zaćma. Chyba że są rodzeństwem i w podeszłym wieku. Ile mają twoje szczury? Zaćma potrafi być schorzeniem rodzinnym...

Zapalenie oka u dwóch szczurów w jednym czasie jest za to mało prawdopodobne, znam niestety jedną chorobę która powoduje między innymi taki objaw i cię to nie ucieszy.

Wirus SDA, coronavirus działający podobnie jak hiv u człowieka, ale przenosi się z szczura na szczura również drogą kropelkową. Jednym z objawów tej choroby są stany zapalne i zmętnienia oczu, poza tym opuchlizna na szyi, częste infekcje, silne wycieki porfiryny oraz powiększone węzły chłonne (wszystkie objawy nie muszą się pokazać..).

Niemniej, za mało wiemy żeby coś dokładnie powiedziec a ja będę powtarzać jak zdarta płyta do samego końca. Jak są wątpliwości, to od ich ewentualnego rozwiania są specjaliści, lekarze weterynarii, a nie my, forumowicze..
Tak więc jeśli obawiasz się zapalenia, a o samym zapaleniu w tym temacie jest dużo wiadomości, to nie siedź przed komputerem tylko śmigaj do weterynarza (ale takiego, który się zna w temacie szczurów).

ulala i gregor - Śro Mar 05, 2008 17:25

szczury maja pol roku, nie ma wycieku porfiryny ani infekcji ale zauwazylam ze szczury sa slabsze, maja nastroszona siersc i takjakby malo chetnie i mniej umiejetnie chodza a o zapaleniach juz przeczytalam i od razu zakropilam jej oczko sztucznymi lazami
na dniach pojde z nimi do lekarza

ulala i gregor - Śro Mar 05, 2008 17:26

znaczy jak najszybciej do lekarza ale hmmmm, ale je ja nie znam dobrze niemieckiego a moj facet jest teraz w szkole, rano go zgwalce i pojdziemy ^^
nezu - Śro Mar 05, 2008 17:28

Im szybciej do porządnego weterynarza, tym lepiej. Z własnego doświadczenia wiem że w przypadku infekcji wirusowych i bakteryjnych szybkość reakcji jest bardzo ważna..

Nieciekawie wygląda to co opisujesz, nastroszone futerko oznacza złe samopoczucie, poza tym osłabienie i te zmętniałe oczka...



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group