To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leczenie - Objawy neurologiczne - zapalenie mózgu, wylew

Anonymous - Śro Kwi 01, 2009 13:49

Skoro jej nic nie jest, a zapalenie mózgu powaliło by ją, to widać, to nie zapaleniu mózgu.
Z przekrzywiona głową może normalnie żyć, nic z tym nie zrobisz.

kropa2535 - Śro Kwi 01, 2009 15:06

no własnie odnosnie jej stanu to ma dni ze sie chwieje znaczy miala przed podaniem jej witaminki b ale potem chwianie ustalo przestala wbiegac w rozne przeszkody z tym ze własnie pomogla w tym ta witaminka niepiszecie tu o tym jak mogla sie takim czyms zarazic a to przydatna wiadomosc dla uchronien ia przed nia reszty szczorkow obecnie mam 12 sztuk z tym ze 10 na domku tymczasowym (maluszki szukajace domku ) ich matka ktora ma byc towarzyszka dla mojej psotnicy
nie wiem tez czy jest mozliwosc ze to jakas zarazliwa choroba ktora reszte moge zainfekowac a zle dla nich nie chce tymbardziej ze pojda w nowe domki i wolalabym zeby poszly tam zdrowe

Anonymous - Śro Kwi 01, 2009 20:51

kropa2535, zarazić się mogła skądkolwiek, zarażenie w stadzie jest niezwykle rzadkie.
babyduck - Sob Maj 16, 2009 00:39

Co przy zapaleniu mózgu jest skuteczniejsze: Enroxil czy Biseptol, Bactrim lub Borgal? Czy te leki maja podobne działanie? Można je łączyć, czy będą się nawzajem wykluczać?

Czy w razie nagłego pogorszenia, np. w nocy, mogę podać szczurci Encorton, zamiast czekać na Dexafort lub podobny steryd?

marhef - Sob Maj 16, 2009 01:17

babyduck, ja mojej Tusi przy zapaleniu mózgu podawałam równocześnie Enrobioflox (czyli Enroxil) i Biseptol w syropie 2x dziennie po 0,8 ml (z tego co pamiętam to to jest to samo co Bactrim i Borgal). Tak mi polecono jeszcze na orgach, ponoć przy zapaleniu mózgu równoczesne podawanie obydwóch leków daje lepsze efekty.
Co do sterydu - Dexafort działa około 3 dni, więc jeśli szczurek dostaje Dexafort i jest pogorszenie, to nie jest ono spowodowane tym, że steryd przestał działać. Z tego co wiem to najkrócej działający steryd podawany moim szczurom (Dexamethasone) działa 24 godziny, więc podanie Encortonu jest zasadne tylko w razie samego początku choroby, przy pierwszych objawach, gdy nie ma możliwości pójścia do weta.

Anonymous - Sob Maj 16, 2009 09:22

marhef napisał/a:
ponoć przy zapaleniu mózgu równoczesne podawanie obydwóch leków daje lepsze efekty.
oazowe też tak mówią. Ja bym podała jakieś sulfa, co tam masz, bo to "wszystko jedno", to są zamienniki, bo leki z tej grupy najlepiej działają na to zapalenie.
Layla - Sob Maj 16, 2009 09:33

marhef napisał/a:
Co do sterydu - Dexafort działa około 3 dni,
A to chyba zależy od stężenia.
wuwuna - Sob Cze 06, 2009 10:52

Scalone z "Bardzo szybko postępujące objawy neurologiczne", "Zapalenie mózgu-obawiam się, że to nawrót", "Co może oznaczać kręcenie się w kółko?".
Nikili - Pią Lip 17, 2009 12:17

Witajcie Kochani
Naczytałam się o zapaleniu i jestem przerażona u mojej niuni chyba się zaczyna:(
Przed wczoraj jeszcze wszystko było ok a wczoraj zauważyłam że pupka coś jej u cieka, raz na jedną stronę raz na drugą a do tego zaczęła zjadać dziwne rzeczy. Gryzła swoją miskę i zjadała ten plastik. Jak ją jej zabrałam do dobrała się do deseczki która jest pięterkiem w jej domku. Pięterko również zlikwidowałam. Później jak chodziła po sofie, raczyła ją skosztować. Dziwne nigdy jej coś takiego się nie zdarzało. Szybko zaczęłam szukać po necie co to może być. Tak znalazłam Was. poczytałam noi smutno mi. Dziś idziemy do wetka z Koko i mam nadzieje poradzimy sobie. Cieszę się że jest tu dużo informacji o lekach. więc jestem dobrej myśli.

Kaczuchaa - Czw Wrz 17, 2009 21:58

Hey

Mam taki problem , moja mała od paru dni dziwnie się zachowuje .
Przestała jeść , pić . Ma problemy z równowagą , prawa strona ciała , tzn. łapki
są jakby bezwładne , przewraca się na prawo . Byłam u weta wczoraj i dzisiaj ,
dostała zastrzyki , a dzisiaj antybiotyk w tabletce i mam jej go podawać .
Wetka stwierdziła , że to zapalenie dróg rodnych , bo z pochwy wydziela jakiś płyn .
Ale czy przy tym , była by otępiona , nie jadła , nie chodziła , i dużo spała ?

Anonymous - Czw Wrz 17, 2009 22:44

Kaczuchaa, po pierwsze to forum, nie gg, dbaj o formę wypowiedzi.

Po drugie, z forumowych doświadczeń takie symptomy nie towarzyszyły nigdy problemom z drogami rodnymi. Opis pasuje do zapalenia mózgu i osobiście nie sądzę aby mógł być spowodowany zapaleniem d.r.
Na twoim miejscu poszukałabym innego lekarza i skorzystała z drugiej opinii. Najlepiej poszukaj weta polecanego przez nas w dziale weterynarze, będziesz miała pewność, ze zna się na szczurach, nie tylko psach i kotach.

I lepiej się spiesz. Zapalenie mózgu skutecznie i szybko zabija nawet leczone. :]

sylwikk - Pon Paź 12, 2009 13:14

moja Gadzinka wczoraj dostala zapalenia mózgu :nerwy: wczoraj o 23 wsiadłam w metro i zawiozłam ja do najbliższego całodobowego weta. Wydaje mi sie że wet średnio zna sie na gryzoniach wiecej wyczytałam na forum niz sie od niego dowiedziałam:( dał jej 2 zastrzyki i mam teraz do końca tygodnia do niego wpadac na zastrzyk z antybiotykiem. Co do opieki nad nia nie powiedział prawie nic powiedział ze to może byc wszystkim spowodowane zaczynajac od karmy a koczac na przeziębieniu.
czytam ze piszecie o jakiś lekach można je kupic w hurtowni weterynaryjnej? czy tylko ze tak powiem "na receptę"?
czy powinnam sie poza tymi zastrzykami upomnieć o jakieś leki?
Prosze napiszcie mi krok po kroku co powinnam podawac jak poprawic komfort zycia w razie pogorszenia?
od czego to sie bierze?


co prawda Gadzina nie ma az takich objawów jak wasze szczurki
kontakować naprawde dobrze kontaktuje, wczoraj była osowiała i jak ja na rece wziełam byla taka hmm wylewajaca sie i lepek miala leciutko przekrzywiony i główka jej dodatkowo drżala. nie chciała jeść swoich ulubionych smakołyków, poprostu jak sie ja polożyło tak leżała.
Na szczescie po zastrzyku bardzo szybko jej przeszło główka dalej jest lekko przekrzywiona ale szczurek normalnie je szaleje i znów dokucza kolezance

Anonymous - Pon Paź 12, 2009 14:06

Cytat:
czytam ze piszecie o jakiś lekach można je kupic w hurtowni weterynaryjnej?
Sylwikk, nie bardzo rozumiem........ Jesteś z warszawy, masz kilku polecanych wetów, na co czekasz?

Idź do weta od gryzoni (Oaza, ogonek, anima, itd) to dostaniesz i wszystkie informacje na temat swojego zwierzęcia (a nie naszych), wszystkie leki i wszelkie możliwe instrukcje obsługi leków i szczura.

sylwikk - Pon Paź 12, 2009 15:30

nie bardzo wiem co ona dostała i boje sie teraz pójsc do jakiegos innego weta zeby potem nie okazało sie ze dostala jakies różne antybiotyki które jeszcze bardziej jej zaszkodza
Layla - Pon Paź 12, 2009 15:32

sylwikk, zmykaj do polecanego weta, tu liczą się godziny !!! A wetów zawsze pytaj co podają. Małej potrzeba sterydu i antybiotyku.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group