To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leczenie - Objawy neurologiczne - zapalenie mózgu, wylew

Anonymous - Czw Sie 21, 2008 01:06

marhef, :glaszcze: prośba o kciuki,a więc :lapa: :ok:
Anonymous - Czw Sie 21, 2008 09:17

marhef, kciukam :kciuki: :kciuki: :kciuki:
Anonymous - Czw Sie 21, 2008 09:48

marhef napisał/a:
Nie wiem czy to specyfika choroby, czy może stosunkowo szybka reakcja
szybka reakcja to co najmniej połowa sukcesu! Naprawdę dobrze, że masz i biseptol i steryd.
Kciukam i czekam na wieści od weta. :kciuki: :kciuki: :kciuki:

Nisia - Czw Sie 21, 2008 10:30

Ja tez sie dolacze do kciukow :lapa:
Layla - Czw Sie 21, 2008 10:31

Marchewko, jak Zuz dzisiaj? Martwimy się i czekamy na wieści :kciuki: :kciuki: :kciuki:
marhef - Czw Sie 21, 2008 14:12

Okej, mam czas co nieco napisać.
Więc. Pani wet wykluczyła infekcję, więc zapalenie mózgu to nie jest. Zresztą, objawy po dłuższej obserwacji nie pasują.
Tyle, że nie ma się z czego cieszyć.
Zuza ma porażenie jednostronne, prawdopodobnie na skutek mikrowylewu. W każdym razie w mózgu jest jakiś obrzęk.
Przez trzy dni podawany będzie steryd (Dexamethasone) i witaminy z grupy B i C w zastrzykach.
Po trzech dniach steryd zostanie zamieniony na Nootropil i witaminki doustne.
Pani wet ma nadzieję, że steryd ściągnie obrzęk z mózgu, a podawany później Nootropil przyspieszy regenerację.

Skąd wylew?
Obawiam się, że przez mnie.
Pani wet pytała się, czy Zuz ostatnio skądś nie spadła.
Owszem, spadła z moich rąk, zepchnięta przez jedną z gówniar.
A że Zuza ma syndrom ragdolla, to wystarczyło lekkie popchnięcie i lekkie moje przechylenie, żeby rąbnęła na podłogę niczym worek ziemniaków.
Usprawiedliwiać się nie zamierzam, publicznie samobiczować takoż, bo i tak wystarczająco podle się z tym czuję.

Całe szczęście Zuz je - do miski dostała oprócz Rat Complete i Natury Szczura bonusowo płatki z kandyzowanymi owocami. I głowę bym dała, że ona mi przez tą jedną noc przytyła :shock:

O kciuki prosimy nadal.

Layla - Czw Sie 21, 2008 14:15

marhef, kciukam nadal i nie ma co się obwiniać. To się po prostu zdarza.
helen.ch - Czw Sie 21, 2008 20:31

:kciuki: :kciuki: :kciuki:
marhef - Czw Sie 21, 2008 21:59

Mam dylemat: Zuza strasznie chce chodzić.
I zastanawiam się, czy lepiej pozwolić jej połazić pod kontrolą trochę dłużej, czy może lepiej dla niej, żeby jak najwięcej odpoczywała i się oszczędzała.

Aha, jeśli chodząc przechyla się cała na lewą stroną, to porażenie jest prawo czy lewostronne?

Anonymous - Czw Sie 21, 2008 23:24

marhef, kciukam okropniaście za Zuz.
Jeśli strasznie chce, to niech połazi, ale ja bym oszczędzała ją. :)

Oli - Czw Sie 21, 2008 23:28

Nadaktywność też może być związana z czymś nie halo w mózgu - niekoniecznie mała chce tego "świadomie". Daj jej pochodzić trochę, ale żeby się nie rozkręciła za bardzo. Dziunia też tak miała - poza klatką dreptała jak nakręcona, a w klatce prawie cały czas spała.
marhef - Pią Sie 22, 2008 18:30

Jesteśmy po drugiej dawce leków (Dexamethasone+Catosal+witamina C).
Nie ma ani poprawy ani pogorszenia. Nie wiem czy to dobrze, czy źle.
Może ktoś z Was orientuje się po jakim czasie w takich przypadkach można oczekiwać poprawy?

Oli - Nie Sie 24, 2008 14:11

marhef, poprawa w dużym stopniu zależy od szczura, jego wieku, kondycji. Póki jest stan stabilny, to jest dobrze. Tego typu sprawy potrzebują czasu - zarówno zapalenie mózgu, jak i mikrowylew.
Anonymous - Czw Wrz 25, 2008 14:46

zauwazylam ze moj ogonek dzisiaj od rana ma lekko przechylona glowke w lewa strone i ciagle przymrozone oczy poza tym kicha ma katar z porfiryna i w ogole wydaje sie ciagle zaspany itp. Ma 6 mies. Chowa sie ciagle w pudelka i spi jak ktos przychodzi to nawet nie wyglada. Poza tym jak go bralam to pisnal jak drugi szczur do niego sie zblizyl tez piszczal blagalnie. A jak spi skulony to tez z przekrzywionym lebkiem. W ogole wydaje sie jakis taki leciutki...
Anonymous - Pią Wrz 26, 2008 10:47

tamiska, idź do weta i to natychmiast. Jeśli to zapalenie mózgu, to szalenie ważny jest czas reakcji. Szczur powinien dostać, poza antybiotykiem steryd. reszta jest w tematach o tej chorobie.
Skoro jest leciutki, to pewnie schudł, a to widoczne następstwo choroby.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group