To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Odżywianie - Przepisy na domowe smakołyki dla szczurów

gratis - Wto Gru 15, 2009 01:10

Devona, aha, to ja w takim razie już go przerobiłam, ale z miodem było pycha :DD
L. - Nie Gru 20, 2009 13:20

Torcik oraz ciasteczka z przepisu Devonki :mrgreen: kształt oraz dodatki pomysł własny :]




ciasteczka posypane są kokosem oraz łuskaną dynią.
torcik jest przekładany serkiem homogenizowanym.

L. - Nie Gru 20, 2009 13:21

Devona, dzięki wielkie!


Torcik wyszedł tak :mrgreen: jeszcze będę go upiększać.

dodatki: dynia; przekładane serkiem homogenizowanym.

Martuha - Nie Gru 20, 2009 13:31

L., pysznie to wygląda ;P będę musiała spróować.
futrzasta - Nie Gru 20, 2009 18:47

mmmm ale smakowicie wyglądają :cookie: szkoda że dla mnie nie zostało :wink:
rumcia - Pon Gru 21, 2009 10:37

L., Smaka mi zrobiłaś a u mnie ni słychu ni widu coś dobrego znaleźć w domu :P
Devona - Wto Gru 22, 2009 02:10

L., rewelacyjny torcik wyszedł :D .
Anonymous - Wto Gru 29, 2009 14:06

A ja moim dziś ugotowałem marchewkę, makaron i jajko, wymieszałem i podałem. Wcinały aż miło było patrzeć :)
komosa - Śro Lut 24, 2010 15:40

Hmmm... a ja dziś w przypływie weny postanowiłam zrobić ciasteczka... Jedna porcja ciastek bananowych i porcja ciastek twarogowych...

2 jajka roztrzepać widelcem, dodać mleko (ile kto se chce - byle nie za dużo). Podzielic mamałyge na 2 porcje. Do jednaj dodać biały ser rozmemłany (wedle uznania) i rodzynki, a do drugiej rozciapcianego widelcem banana. Następnie sypać tyle mąki, aby konsystencja wygladała na ciastkową. Następnie kłaść na blachę przy pomocy łyżki, i wrzucić do rozgrzanego piekarnika. Ja piekłam w 170-180 stopniach.
Ciasteczka są nie twarde, takie misiowe :)

A oto fotka ciachów (po lewej bananowe, po prawej twarogowe):



Te twarogowe są dla mnie podejrzane, bo mają chyba za dużo nabiału... :/ Jakby co zjem sama :D po uprzednim wydłubaniu rodzynek bo nie lubie

Herisheft - Sob Lut 27, 2010 01:51

Hit moich zwierzaczków:

Ryż ugotowany na bulionie, zmieszany z kocim żarciem z saszetki(można stosowac zamiennie z serduszkami z rosołu) plus gotowany groszek z marchewką... na deser ciasteczko owsiane z plasterkiem banana.

wąsy lizać.

Oli - Sob Lut 27, 2010 01:58

Herisheft napisał/a:
na bulionie
na jakim bulionie, na kostce?
Herisheft - Sob Lut 27, 2010 02:02

Na rosole.
Oli - Sob Lut 27, 2010 02:02

no tak, ale jakim rosole? to jest istotne ze względu na szkodliwe przyprawy, dlatego pytam ;)
Herisheft - Sob Lut 27, 2010 02:05

Z kury, na włoszczyźnie, serduszkach, soli, pieprzu, sosie sojowym, grzybkach i szczypcie ziarenek smaku.
Oli - Sob Lut 27, 2010 11:36

Herisheft napisał/a:
pieprzu, sosie sojowym
Herisheft napisał/a:
szczypcie ziarenek smaku
nie dodawaj tego do gotowanych potraw dla swoich szczurów. przyprawy są szkodliwe dla szczurów, szczególnie źle wpływają na układ trawienny i nerki oraz wątrobę. o ile rozwolnienie to najmniejszy problem, to uszkodzenie nerek jest już wyrokiem śmierci, bo przeszczepów ani dializ się nie robi. :wink:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group