To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Odżywianie - Przepisy na domowe smakołyki dla szczurów

Anonymous - Sob Mar 16, 2019 15:13

A propos kolb, to chętnie podzielę się swoim przepisem... Przepis jest po części autorski, po części z innych forów ogólnogryzoniowych.

Szklanka mąki
Wody daję na oko, żeby wyszło ciasto jak na pierogi
Ulubione dodatki, dodane do ciasta i na wierzch.

Wszystko razem połączyć i ugnieść. Uformować kształt walca i piec w 180 stopniach przez 10 min.
Na koniec mała rada: Aby ziarna przykleiły się do kolby, wystarczy już uformowany kawałek ciasta moczyć przez ok. 10 sekund pod bieżącą wodą, a następnie obtoczyć ciasto w ziarnach, delikatnie poklepując. I to bez żadnych syropów cukrowych, miodowych, itp.

Dajcie znać, czy ogonkom to smakuje! Smacznego!

Hanami - Nie Mar 17, 2019 10:09

Karol739 ma pytanie o to ciasto - czy służy ono tylko jako "lepiszcze" dla tych dodatków, czy jest go proporcjonalnie tyle jak np. w pieczywie wieloziarnistym.
Anonymous - Śro Mar 20, 2019 11:42

Ciasta jest więcej niż dodatków - inaczej się nie da zrobić.
Ale do ziaren możesz dodać łyżeczkę miodu i tą masą oblepiać kolby.
Tylko nie dodawaj do kolb aromatu do ciasta - szczurom to nie smakuje. No i dodaj ziaren do ciasta - wtedy jest najlepszy efekt. Kolby są naprawdę proste do wykonania - polecam.

Hanami - Śro Mar 20, 2019 12:15

Karol739 Dziękuję za wyjaśnienie.
Anonymous - Śro Mar 20, 2019 13:31

Nie ma za co :) Życzę smacznego szczurkom.
Niwka - Pon Mar 25, 2019 21:07

GERBER DOMOWY Bio

Fasolka szparagowa zielona
Kawałki kurczaka
Ryż brązowy
Kawałek jabłka
- gotujemy na parze.

Większą część fasolki, kurczaka i ryżu odkładam, i mam świetny obiad fit dla dwóch osób.

Pozostałą część i jabłko miksuję, dodaję trochę wody i miksuję na gładką masę. Dzielę na małe porcje i zamrażam.

Można dodać kaszę gryczaną zamiast ryżu, inne warzywa - eksperymentowałam w różnych wariantach, ale ten wprawia moje szczury w stan euforii.

Anonymous - Czw Mar 28, 2019 17:03

Całkiem niezły wydaje się ten przepis, ale nie można często, gdyż kurczak jest. Myślę, że można też gotowe danie przełożyć do słoiczków n.p po koncentracie pomidorowym. Spróbujemy przepis na dniach ze szczuraskami :)
Niwka - Pią Mar 29, 2019 00:28

Karol739 napisał/a:
ale nie można często, gdyż kurczak jest.

Karol739, Tak. :) Kurczaka może być ok. 8% w gerberze. Daję tyle, co w sklepowych.
Po rozmrożeniu (i podgrzaniu) gerberka trzeba podać od razu. Ta papka nie nadaje się do przechowywania.

Anonymous - Pią Mar 29, 2019 22:16

Myślę, że kurczaka można dać więcej, ale tylko na urodzinki...
Lecę jutro do sklepu po składniki, wielkie dzięki za przepis.

szczurmanka - Czw Kwi 04, 2019 14:32

Ja dzisiaj z okazji dnia szczura zrobiłam mojej Mani ciasteczka :)
składniki:
-jajko
-mąka
Oddzielamy żółtko od białka.Do żółtka dodajemy tyle mąki żeby ,,ciasto" było dosyć gęste.
Do białka dodajemy ok.1-2 łyżki mąki i dokładnie mieszamy.Można dodać jakieś dodatki.Wykładamy łyżką na blachę i pieczemy 10-15 min. w 200*C.
Życzę wszystkim szczurzym mordkom zdrowia,długich wybiegów i kochających właścicieli :)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group