To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Odżywianie - Przepisy na domowe smakołyki dla szczurów

Szczurówka - Śro Lip 09, 2014 17:39

ema0505, mi bardziej chodziło o to że jest to smażone :oops:
cornflakegirl - Śro Lip 09, 2014 18:09

Jak bez oleju, na suchej patelni to raczej bez różnicy :)
ema0505 - Śro Lip 09, 2014 19:27

Bez oleju, specjalnie kupiłam w tym celu patelnię ceramiczną :P
limomanka - Nie Lip 13, 2014 14:45

Też smażę (bez tłuszczu - tak samo smażę dla siebie, więc nawet nie przyszło mi do głowy smażenie na oleju ;) ) czasem chłopakom omlety z różnymi dodatkami. Tylko zamiast mąki wsypuję mieszankę 5 płatków (owsiane, jęczmienne, gryczane, pszenne i żytnie) albo otręby. Do tego sezonowe owoce albo nieśmiertelny banan czy warzywa pozostałe z obiadu (ugotowane na parze). Chłopaki uwielbiają :)
Szczurówka - Nie Lip 13, 2014 19:23

skoro omlety są bezpieczne to sama zrobię szczurom :D
Sambojka - Pią Lip 18, 2014 00:01

Do odkarmienia niejadka i wygłodzonego DT, kaloryczno, energetyczna i odzywcza papka:)
Składniki:
-Kokos (nie jakiś przetworzony tylko zwykły w całości)
-Banany
-Przegotowana ciepła (ale nie wrząca woda)

Potrzebny blender

1. z kokosa wylewamy wodę ze środka do szklanki, rozłupujemy go, obieramy z twardej skóry i z brązowej pod spodem.
2. Kokosa blendujemy na drobno razem z wodą ze środka
3. Papkę z kokosa zalewamy ciepłą wodą, blendujemy i odcedzamy- to co wycieknie, cały płyn to mleko kokosowe :D
4. Blendujemy banany i zalewamy pozyskanym mlekiem kokosowym, można dodać wiórki (choć po zalaniu ciepłą wodą nie mają już smaku jednak składniki odżywcze po części pozostały)
5. Doprowadzamy do konsystencji jaka nam pasuje. Podajemy od razu po przyrządzeniu (cieple mleko kokosowe sprawi, że banany szybko zrbązowieją, można poczekać aż wystygnie).

Paci trzeba pilnować bo może się popsuć (podać np tylko na noc rano zabrać choć zazwyczaj mało co zostaje:)). Bogate w białko, składniki odżywcze i pomaga bidzie przybrać na wadze. Stosowałam w przypadku ciężko chorej Marysi (dużo osób słyszało o niej) z nowotworem i udało nam się przytuczyć ją o kilka gram.

Anonymous - Wto Lip 03, 2018 20:04

Hej, sorry za odkopanie, ale mam pytanie: Wie ktoś może, jak zrobić takie dropsy?

https://www.krakvet.pl/dakoart-dropsy-mleczne-dla-gryzoni-pg-15219.html

Wiem, że skład wygląda następująco: mąka pszenna, woda, mleko, cukier, tłuszcz mleczny.
Próbowałem coś takiego zrobić, ale nie wyszło, a robiłem wedle tego przepisu:

woda, mleko, mąka, sok z jabłek, sok z wiśni.
Ciasto było płynne. Do pieca, ale się przypaliło. Robiłem porcjami chyba ze 2 godziny, w innych temperaturach, ale... Niech mi ktoś doradzi, jak takie coś zrobić. Dzięki :)

Moprzyj - Śro Lip 04, 2018 07:04

Hm, ja myślę, że najlepiej jak kupisz foremki do babeczek (potem sobie pokroisz na mniejsze części), ciasto będzie jak do omleta (takie gęstsze, ale dalej płynne). Proporcje powinny się zgadzać :D Nigdy czegoś takiego nie robiłam, ale po swoim doświadczeniu z pieczeniem tak mi się wydaje, że powinno być ok.

Jak robiłam proteinowe batony, to piekłam ze 30-40 min w 180 stopniach, żeby nie wyschły. A to całkiem podobna konsystencja, więc z czasem pieczenia też nie ma co przesadzać.

szczurkai - Śro Lip 04, 2018 09:23

Karol739, szczury nie trawią laktozy. Może lepiej zrób kolby z ulubionymi smakołykami klejone np. Bananem jajkiem lub mąką pszenną?'
Anonymous - Śro Lip 04, 2018 14:05

Moprzyj, dropsy te robiłem w formie kropelek.
Szczurkai, myślę, że do takich dropsów nadaje się mleko bez laktozy. Hmmm, kolby?
Ciekawy pomysł, ale myślę, że dropsy też będą OK. Na przykład o tym kształcie:
https://www.czterylapki.p...psa,p1605627629
Robiłem w postaci kropelek.

Po raz kolejny Moprzyj, te ciasto do omleta to ciekawy pomysł, ale nie oto mi chodzi. Dropsy z DAKO-ART są kruche i jednocześnie gumowate i... mokre? Spróbuje zrobić to inną metodą: ciasto takie same, ale trochę gęstsze, ale zamiast piec wysuszę. Muszę dodać też, że dropsy są bardzo przez ogony rozchwytywane :)

Albireo - Śro Lip 04, 2018 18:54

Karol739, ja polecam ciasteczka bananowo-owsiane, jeśli chcesz raz na jakiś kwartał dać swoim ogonom trochę luksusu :)
Mniej więcej brzmi to tak: pół dojrzałego banana, garść płatków owsianych, opcjonalnie dodatki extra jak kawałki orzechów, kokosa, słonecznik. Rozgniatam banana na papkę, dodaję do niego resztę składników. Mieszam, aż będzie to w miarę jednolita masa. Na blasze formuję ciastka z około jednej łyżeczki. Pieką się jakieś 15 min w temp 175 st. Wychodzą raczej miękkie, łatwo daje się je podzielić na mniejsze kawałki, jeśli jest taka potrzeba. Moim bardzo smakują i nie mam problemów z mąką, laktozą czy cukrem.

Anonymous - Śro Lip 04, 2018 21:17

Albireo, no fajnie i pięknie, ale dropsy też dobra sprawa :D . A na te ciasteczka to Ty mi narobiłeś smaka :) Zjadłoby się takie! Jednak dropsy zawsze spoko... Robiłem dzisiaj jagodowy omlet z przepisu na pierwszej stronie (z dżemem truskawkowym zamiast jagodowego) i... jestem bardzo zadowolony! Jutro napiszę Wam, jak tam idą mi dropsy 8) :D
Albireo - Sob Mar 02, 2019 20:54

Gdyby ktoś jeszcze szukał inspiracji na szczurze smakołyki, to na drugie urodziny moich panienek poszperałam w grupach na FB, połączyłam przepisy i wyszły mi zdrowe ciastka, które mogą być wg mnie alternatywą dla kolb.
Przygotowałam płatki owsiane. Ja gotuję chwilę na wodzie i potem odcedzam. Namoczone płatki pomieszałam w misce z resztkami ziół, włącznie z pyłem z dna torebki. Wszystko połączyło się w jednolitą masę. Ja nie dodawałam nic więcej, bo nie potrzebowałam już zbędnych kalorii. Ale myślę, że można dodać orzechy, dynię, słonecznik - co kto ma pod ręką.
Na papierze do pieczenia uformowałam w miarę płaskie ciastka (żeby się dobrze przepiekły), piekłam w piekarniku w temp. 150 st po 20 min z każdej strony. Ciacha wyszły chrupiące, szczurom bardzo smakowały. Nie zawierają laktozy, mąki, jajek, nie są smażone na jakimkolwiek oleju. Zdjęcie gotowych ciasteczek:

Niwka - Czw Mar 14, 2019 17:24

Albireo, a ciastka wychodzą miękkie czy twarde? Dzisiaj świętujemy 3-cie urodziny jednej dziewczynki i nie mogę się zdecydować co podać na uroczystą kolację :)
Albireo - Czw Mar 14, 2019 21:10

Niwka, wyszły twarde, chrupiące. Coś pomiędzy gryzakami i kolbami. Na miękko robiłam płatki owsiane + rozpaćkany banan + dowolne dodatki. Wtedy piekłam krócej, bo łącznie z 20 min. Szczurom smakuje w obu postaciach :)
I sto lat dla trzylatki!



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group