To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Odżywianie - Przepisy na domowe smakołyki dla szczurów

jancia - Nie Cze 24, 2012 00:04

http://allegro.pl/mieso-s...2407520826.html co myślicie o tym?? pewnie za słone...
Martini - Nie Cze 24, 2012 00:14

jancia.sz, a zapytaj - jakiego pochodzenia ten kurczak:) ja bym się upewniła czy to nie są przemyslowo hodowane brojlery, bo sama nie jem takich tworów i szczurom też nie daję.
Moje szczury dostały kiedyś mięso suszone (suszylam sama w piekarniku), ale żucie im nie podpasowało. wolą chrupać:)

jancia - Nie Cze 24, 2012 00:19

Martini napisał/a:
Moje szczury dostały kiedyś mięso suszone (suszylam sama w piekarniku), ale żucie im nie podpasowało. wolą chrupać:)
no tak...lepiej jak już dać, to dać coś sprawdzonego. Moje też nie lubią żuć, choć kiedyś zaniosły do kryjówki za szafą paczkę gum do żucia :lol:
szczurowata - Śro Sie 08, 2012 09:57

Jakie wy tu piękne smakołyki prezentujecie, aż ślinka leci :mrgreen:
Wczoraj próbowałam zrobić im omleta, ale wyszła jakaś paciaja, do tego przypalona, i strasznie słodka :evil:
Trochę zjadły, i poszły spać. Dzisiaj coś spróbuję dla nich zrobić, jakąś własną fantazje :mrgreen:

limomanka - Pon Wrz 10, 2012 18:39

Martini napisał/a:

Moje szczury dostały kiedyś mięso suszone (suszylam sama w piekarniku), ale żucie im nie podpasowało. wolą chrupać:)


A jak długo suszyłaś? Ja ostatnio suszyłam mięso w suszarce do grzybów i wyszło bardzo kruche, prawie jak chipsy :wink: Szczurkom też smakowało.

Martini - Pon Wrz 10, 2012 20:41

Nie pamiętam, szczerze mówiąc, i nawet nie pamiętam, jaka część i czego to była:(
ommkus - Czw Paź 11, 2012 18:09

Mój szczurek przepada za mlekiem z chlebem ; ) wlewam do miseczki troche mleka i kruszę chleb no i dodaje do mleka. Lolek zajada się niesamowicie :D
Kasik - Pią Paź 12, 2012 01:17

ommkus, mleko nie jest polecane dla szczurów - nie jest to ich naturalny pokarm, może powodować biegunkę.
Poza tym szczurki są zwierzętami stadnymi, poczytaj podstawowe działy na forum, o odżywianiu, stadności, klatce i zapewnij Twojemu szczurowi towarzystwo ;)

jancia - Sob Paź 13, 2012 13:19

ommkus, No i chleb nie jest polecany. Zwierzak od tego tyje. Wiadomo, czasem mi się zdarzy, ze jem kanapkę , a one mają wybieg i dostaną po troszeńku, ale to raz na ruski rok. Szczura ciężko jest odchudzić.
Myslicielka - Sob Paź 13, 2012 22:13

Oj nie powiecie mi, ze reszta tych przekasek, pokazywanych tu, sa takie dietetyczne ;) ..
Nie kupuje mym dropsow kolb czy czegokolwiek, za to czasem chleb dostana jako przekaske, czasem do scierania zebow ususzony i to nie raz na ruski rok.. szczurki palaszuja z zadowoleniem i maja piekna linie cialek! :lol:

Devona - Sob Paź 13, 2012 22:31

Myslicielka, nikt nie gwarantuje, że wszystkie przepisy są zdrowe i nietuczące, ale to właściciel decyduje, co podaje szczurom. Ja też suszę pieczywo i podaję czasami szczurom do ścierania zębów, ale z tego jest wymierna korzyść, a z chleba z mlekiem nie ma żadnej. To, że dany zwierz nie tyje pomimo serwowania niezdrowych przysmaków, nie oznacza, że inny też nie będzie. Jest cała gama alternatywnych, zdrowych i bardzo atrakcyjnych dodatków, zresztą powinny być one tylko uzupełnieniem codziennego pokarmu. Ja niezdrowe rzeczy (czyli np. serki smakowe, jogurty z cukrem i inne tego typu produkty) podaję tylko z lekami i szczurom, które wymagają odkarmiania z powodu choroby czy wieku. Zresztą dostają smakołyki tylko raz dziennie w małej ilości i nie sądzę, żeby cierpiały z tego powodu. Zamiast tego podaję ciekawą i urozmaiconą karmę, którą regularnie zmieniam, żeby się nie znudziła. Wystarczy trochę determinacji i można przyzwyczaić ogonki do zdrowych produktów, będą wtedy czekać na nie i rzucać się jak na te przetworzone :) . Najlepsze są świeże warzywa lub owoce w umiarkowanych ilościach. Z tych bardziej tuczących zawsze u mnie królowały gotowane ziemniaki, jak się zbliżałam z nimi do klatek, to cały świat mógłby nie istnieć, szczury dostawały "kociokwiku" :mrgreen: .
Myslicielka - Sob Paź 13, 2012 22:33

Off-Topic:
Moj starszy nauczyl sie jesc przy maluchach znienawidzonej marchewki oO

Asica21 - Sob Paź 13, 2012 23:28

Devona, gotowane ziemniaki = szczurowy orgazm :P . U mnie jest czyste szaleństwo kiedy do klatki wkładam ugotowanego, pokrojonego ziemniaka z marchewką :mrgreen: i podałam ostatnio gotowany ryż z jabłuszkami ze słoika, jabłuszka są od mojej mamy więc żadnych "dodatków" nie miały, do tego dosłownie pół łyżeczki śmietany i była taka wyżerka....aż postanowiłam zrobić porcję dla siebie :]
Martini - Sob Paź 13, 2012 23:43

Asica21 napisał/a:
U mnie jest czyste szaleństwo kiedy do klatki wkładam ugotowanego, pokrojonego ziemniaka z marchewką


Moje mają nadprzyrodzony dar omijania marchewki, szczególnie surowej.
Za to teraz jest faza dyniowa, ze względu na porę roku (kupuję dynię tylko dla szczurów, bo sama nie lubię :mrgreen: )

Asica21 - Sob Paź 13, 2012 23:47

Martini, fakt, na surową marchew nawet nie nasikają ale jak jest ugotowana z ziemniakiem albo z ryżem albo jeszcze ze skrzydełkiem kurczakowym to ok, młócą aż miło :]


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group