To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Klatki i wyposażenie - Łączenie klatek. Budowanie klatki z innych klatek.

PanKajetan - Nie Sie 07, 2011 18:45

Możliwości finansowe, a także metraż obecnego miejsca zamieszkania nie pozwalają mi na nabycie woliery - a szkoda, wtedy możnaby mieć całe stadko ogoniastych, nawkładać im masę hamaczków, rur... no cóż, chyba jednak musimy jeszcze trochę poczekać :( .
Obecnie używam klatki 'z klatek' i nie narzekam. Nie posiadam zdjęć, ale lokum dla czarnuchów składa się z trzech klatek 'chomiczych' - są tego samego rozmiaru, jedna przyczepiona do drugiej w pionie - a trzecia, taka zaokrąglona, chyba jest to ta klatka:
http://sklep.apet.pl/skle...b69f192e68a.jpg - ale stuprocentowej pewności nie mam, bo posiadam ją od bardzo, bardzo dawna - tworzy coś w rodzaju zaokrąglonego dachu. Estetycznie przeszkadza właściwie tylko fakt, że kolor prętów dwóch klatek rózni się trochę od siebie, ewentualnie co wrażliwsze oczy mogą 'kłuć' drutowania widoczne po zewnętrznej stronie trójklatki.

Pyl - Nie Sie 07, 2011 22:38

PanKajetan, a jaka jest szerokość (głębokość) Twojej "woliery"? Bo ta klatka, do której podałaś link to straszne maleństwo. Pomysł robienia dużej klatki z kilku małych jest OK, jeśli tylko ich wymiary nie są mniejsze niż minimalne zalecane dla szczura.
cynia - Wto Lis 01, 2011 16:27

Ja kiedyś zrobiłam dla szczura klatkę z dwóch złączonych - na dole była szeroka setka z drzwiczkami w suficie, które wyłamałam, żeby został otwór i na to nałożyłam mniejszą, piętrową. Połączyłam je u podstawy taką linką na bieliznę (nie wiem z czego to jest, plastik, nie plastik, takie sztuczne tworzywo). I zdawało egzamin. Chłopcy tego nie gryźli (chociaż większość czasu gryźli moje wszystkie rzeczy, to już klatki mogło im się nie chcieć) - i moim zdaniem jest to fajne rozwiązanie, jak rzeczywiście pieniędzy na nową klatkę jest mało (a nie każdy ma wolne 100-200 zł, bo takie są ceny) a ma się kilka klatek zbędnych.
W sumie żałuję, że się tych klatek pozbyłam, bo teraz mimo posiadania sporej piętrówki marzy mi się jeszcze więcej miejsca :D

natkapatka - Śro Gru 14, 2011 12:48
Temat postu: Jak polączyć dwie "szynszylówki"
W piatek bedę odbierać klatkę tzw. szynszylówkę. Mam juz jedną i znalazłam ogloszenie, ze ktoś odda, więc co sie zastanawiać ja chętnie przyjmę. GMR grasuje. :-P

Zaczynam się zastanawiać jak je połączyć?Czyli czym i w jaki sposób?Co bedzie najwygodniejsze?

Poproszę Was o propozycje i sugestie.

Klatki mają dokladnie takie same wymiary, wiec mialam duże szczescie.

[ Komentarz dodany przez: Niamey: Sro Gru 14, 2011 14:17 ]
scaliłam z istniejącym tematem

nimka - Śro Gru 14, 2011 18:19

albo drucikami ze wszystkich stron klatki (tylko tego rozłączyć się łatwo do mycia nie da), albo kupujesz co najmniej kilkanaście sztuk takich spinaczy co się nazywają "binder clip" (wpisz w grafice w google, będą zdjęcia) i na tych dwóch bokach które mają poziome pręty - spinasz obie klatki, a na pozostałych dwóch... tu może być problem, ja akurat łączyłam dwie różnej wielkości klatki, więc było łatwiej ( http://imageshack.us/phot.../image087g.jpg/ ), a jeden bok połączyłam tylko jedną agrafką, tak żeby nie można było przesunąć górnej klatki (teraz klatka ani drgnie).

Z dwiema identycznymi klatkami jest trochę gorzej... bo trzeba zablokować wszelkie możliwości przesunięcia klatki górnej w boki (żeby szczury szparą nie przelazły). Możesz po prostu kilka takich spinaczy "żabek" poupinać w rzędzie, obok siebie, żeby same one tworzyły taką "blokadę".

Takie rozwiązanie ma jedną podstawową zaletę:
można b. szybko i łatwo rozmontować i ponownie zmontować do czyszczenia klatki :)

Niamey - Czw Gru 15, 2011 14:41

natkapatka, dobrym rozwiązaniem są niezastąpione opaski zaciskowe. Najlepiej kup takie wielokrotnego użytku, to będziesz mogła bez problemu złączać i rozłączać.
nimka - Czw Gru 15, 2011 22:09

Niamey napisał/a:
natkapatka, dobrym rozwiązaniem są niezastąpione opaski zaciskowe. Najlepiej kup takie wielokrotnego użytku, to będziesz mogła bez problemu złączać i rozłączać.

O, właśnie :mrgreen: Mam (do montowania koszyczków w klatce) ale jakoś nie pomyślałam, a przecież to banalne było :lol:

Ja mam jednak takie zwykłe "jednorazowe", a raz na tydzień muszę (bo inaczej śmierdzi) rozmontować te klatki "na dwie części" do mycia pod prysznicem, więc opasek nie użyłam.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group