To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Planowane mioty - Planowany miot M Abraxas

madzial13 - Śro Mar 09, 2011 10:57
Temat postu: Planowany miot M Abraxas
Miło mi poinformować, że w drugiej połowie marca planujemy miot M Abraxas

Rodzicami zostaną:
Mama
Daemonic ACANTHA dumbo, rex, black



O: ENIGMA von Percy dumbo, rex, russian blue, self
M: ASMODEA Club Noir du Rat dumbo, standard, black, self

Tato
ESCALATOR od Maji dumbo, rex, mink, husky, odd-eye



O: Challenge DarkSpirit dumbo, rex, black, berkshire
M: Jarmulka of DarkSpirit dumbo, rex, min, berkshire

Co się może urodzić :wink: :
uszy: dumbo
sierść: double rex, rex, standard
umaszczenie: black, mink, może russian blue
znaczenia: self, husky, berkshire



Dziękuję Shy za samca i Nakocie za samicę :mrgreen: Krycie planujemy na drugą połowę marca, miot urodzi się w połowie kwietnia u Nakoty we Wrocławiu. Szczurki powinny być do odbioru w połowie maja :)

Chętnych proszę o zgłaszanie się na adres: abraxas@onet.eu lub magdalena@pseudonim.pl. Proszę zaznaczyć płeć, liczbę szczurków, odmianę. Nowe osoby proszę o napisanie kilku słów o sobie (wiek, miejsce zamieszkania, doświadczenia ze szczurami)

Wszystkie pytania również proszę kierować do mnie i nie zawracać głowy położnej i niani (czyli Nakocie) :wink:

kasia_w - Śro Mar 09, 2011 11:18

Piękny miot się szykuje... :falover: :)
babyduck - Śro Mar 09, 2011 11:21

A można prosić o jakieś opisy charakterków rodziców?
Nakota - Śro Mar 09, 2011 11:40

Można :wink: Acantha jest typową panienką. Aktywną, ciekawską i odważną. Nie lubi siedzieć długo w jednym miejscu, wszędzie jej pełno. Ale z drugiej strony lubi też się przyjść pomiziać. Pozwala się "wykręcać" na wszystkie strony, całować w brzuszek i nie ucieka przed tym. Aczkolwiek nie może to trwać za długo, bo ona ma przecież tyle spraw do załatwienia :)
aneczka1-13 - Śro Mar 09, 2011 11:58

A oczka też będą czarne?? czy będą w miocie jakieś odd-eye
madzial13 - Śro Mar 09, 2011 12:39

aneczka1-13, może będą, to strasznie trudno ocenić. Raz obstawiałam odd-eye na 100% i była lipa. Kiedyś miałam mieć same selfy, a miałam husky. Jak się spodziewałam blazedów, to ich nie było, ale były w miocie, w którym nie miały prawa być. Więc - nauczona doświadczeniem - bardzo ostrożnie prognozuję teraz :-) Będziemy się cieszyć jak niespodzianki się urodzą. To dodaje takiej fajnej adrenaliny :mrgreen:
olus0312 - Śro Mar 09, 2011 14:13

double rex moje marzenie :serducho: wykończycie mnie tymi miotami... Niestety trzech nowych szczurów mój chłop nie przeżyje...
Devona - Śro Mar 09, 2011 14:47

Ale double raczej na pewno będą?
madzial13 - Śro Mar 09, 2011 14:52

Devona, raczej bardzo prawdopodobnie będą, jest masa rexów w rodowodach po obu stronach :-)
nezu - Śro Mar 09, 2011 14:59

madzial13, tu nawet nie chodzi o to czy jest masa rexów czy nie ma.
Ta cecha jest albo jej nie ma. Nie kumuluje się inaczej niż w homozygotę. Nawet jeśli szczur ma 90% rexów w rodowodzie, a sam rexem nie jest, to rex się wam w miocie nie urodzi, chyba że drugi rodzic jest rexem.
I nie ma wtedy szansy na double.

Tutaj oboje rodziców to heterozygoty dominujące Rere więc double (homozygoty ReRe) powinny być.
I pewnie będą, chyba że statystyka zrobi taki psikus jak na przykład u dzieci Sasanki. ;)
Mama agouti, żadne dziecko agouti nie było.
Nie dlatego że była recesywnym agouti, tylko po prostu A nie wygrało. :P

Devona - Śro Mar 09, 2011 14:59

madzial13 napisał/a:
Devona, raczej bardzo prawdopodobnie będą, jest masa rexów w rodowodach po obu stronach :-)
nezu napisał/a:
Tutaj oboje rodziców to heterozygoty dominujące Rere więc double (homozygoty ReRe) powinny być.
To ja idę płakać (tak na wszelki wypadek ;) ) i sprawę przemyśleć ;) . Liczy się kolejność zgłoszeń :P ?
madzial13 - Śro Mar 09, 2011 15:10

nezu, dzięki piękne za jasne przedstawienie sprawy :mrgreen:
Devona, ano liczy się kolejność zgłoszeń, więc myśl krótko a treściwie :mrgreen:

Devona - Śro Mar 09, 2011 15:13

madzial13 napisał/a:
Devona, ano liczy się kolejność zgłoszeń, więc myśl krótko a treściwie :mrgreen:
Jestem na wyjeździe służbowym i jeszcze mam gorączkę, więc trudno mi się ogarnąć, ale myślę intensywnie :P i znając mnie jeszcze dziś podejmę decyzję :P .
Pacyfka - Śro Mar 09, 2011 15:15

Śliczny miocik się szykuje :serducho: Mam nadzieję się załapać na takiego cudaka :serducho:
Afera1 - Śro Mar 09, 2011 15:16

Miot na pewno śliczny będzie. Rodzice zjawiskowo piękni.:)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group