To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Odżywianie - Własna karma - mieszanka

Szczurówka - Nie Kwi 03, 2016 12:59

Senthe, Crispy Pellets ma tyle samo białka co Labofeed :)
Senthe - Nie Kwi 03, 2016 17:06

Ma 20% bialka. Labofeed 17,4%. Sugerowane na forum jest 12-15%.
oxxy - Nie Kwi 03, 2016 17:20

Cytat:
- 50% granulatu dla królików z dodatkiem musli bez cukru, 50% dietetyczna karma dla psów;
- mieszkanka granulatów dla królików (z dodatkiem lub bez musli);


Zastępcza karma podstawowa dla otyłych szczurów. Więcej tu.

kajda555 - Wto Kwi 05, 2016 18:56
Temat postu: Domowo, czy zdrowo ?
Majstruję nad karmą dla moich ogonków, doradzicie co dodać a czego lepiej unikać ? Poniżej to co daję

- Owies ( przesiewam przez sitko)
- Drobno pocięte siano
- Suszona pokrzywa ( liście)
- Trochę karmy Royal Canin dla psów rasy York
- Słonecznik
- Płatki owsiane
- Dynia ( łuskana i nie łuskana )
- Płatki migdałów

W zeszłym roku robiłam dla koszatniczki karmę z 3 pierwszych składników i się sprawdziła. Teraz chcę pokombinować.

I jeszcze jedno, czy mogę dawać szczurom ( np. do mojej karmy ) kolorowe chrupki dla szczurów ? Dziewczynom to smakuje.


kajda555 scaliłam Twój temat z już istniejącym. Przed założeniem nowego tematu, upewnij się, czy takowy nie istnieje już na forum.
Twoja mieszanka nie jest niestety odpowiednio zbilansowana. Jeśli nadal chcesz sama komponować karmę, poczytaj ten temat lub zapoznaj się z karmami polecanymi.

Szczurówka - Wto Kwi 05, 2016 19:24

kajda555, Kolorowe chrupki w ogóle się nie nadają ;) nie ważne że lubią ;) Siano bym odpuściła :)
ema0505 - Śro Kwi 06, 2016 08:10

kajda555, nie napisałaś nawet proporcji w jakich mieszasz to wszystko. Ponadto moim zdaniem taka mieszanka się nie nadaje. Zajrzyj kilka stron w tył i poczytaj jak urozmaicone mieszanki robią dziewczyny.
Chester - Śro Kwi 06, 2016 10:08

kajda555, słonecznik, pestki dyni, są bardzo tuczące. Także karma dla ''Yorka'' nie nadaje się do podawania codziennego - jeszcze pytanie, czy jest sucha czy mokra. Wszystko, tak jak napisała ema0505, zależy od proporcji.
Szczurówka - Nie Gru 11, 2016 01:10

Hejka :) zrobiłam dzisiaj całkiem przyzwoitą mieszankę dla moich szczurów z kilku prostych składników :D A stało się to całkiem przypadkowo, bo zabrakło mi karmy, kupiłam karmy w zoologu i wykorzystałam resztki rzeczy które zostały mi w szafce :P



Skład:

1.W zaprzyjaźnionym sklepie zoologicznym, bez zwierząt kupiłam na wagę karmy:
- Versele Laga Crispy Muesli Hamsters
- Versele Laga Chinchilla Nature
- Brit Adult S (karma dla psów małych ras).

2.A z resztek co mi zostało to:
- Płatki owsiane
- Siemię lniane
- Topinambur
- Hibiskus
- Granulat owocowy
- Mieszanka suszonych ziół
- Suszone jabłko
- Suszony banan
- Suszone morele
- Suszony daktyl
- Makaron surowy
- Granulat z lucerny
- Przysmak z białkiem zwierzęcym.
- Ringi zbożowe dla gryzoni.

Karena - Nie Gru 11, 2016 14:48

Szczurówka, Temat dotyczy karm podstawowych, a nie dodatków, które podajemy raz na jakiś czas w ramach urozmaicenia ;) Jakoś i opis składu pozostawia sporo do życzenia.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group