To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Odżywianie - Własna karma - mieszanka

Dory - Wto Lut 20, 2007 20:23

:shock: Rany, a moje to wprost ubóstwiajš... wybredne te Twoje szczurzaste :wink:
gijane - Śro Lut 21, 2007 00:05

Off-Topic:
moje ogonki wdaly sie we mnie- najbardziej kochaja miesko :)

toreadorek - Wto Mar 13, 2007 17:03

ja rowniez sama dobieram moim gryzoniom zarelko
polecam zboza ze sklepow dla golebi, mozna tam kupic luzem dobrej jakosci wszystko co tylko bestiom smakuje :)

Anonymous - Wto Mar 13, 2007 17:16

Ja tez planuje wkoncu zrobic wlasna mieszanke. Wlasnie w sklepie dla golebi. Juz bylam, obejrzalam. Teraz poczekam tylko ok. 2 tygodnie az sie skonczy XtraVital i bede mieszac :wink:
sachma - Wto Mar 13, 2007 19:00

a ja zwatpilam juz w kupne jedzenie... nie wazne jak drogie i jak polecane.. moje nie chca jesc..

ograniczylam moja mieszanke totalnie i wreszcie jedza wszystko!

czyli megan owocowy + karma dla psow + natura szczura HP ... o dziwo nie jest jakos strasznie urozmaicona, ale nadziwic sie nie moge jak szybko znika... ciastka bebe, kukurydze w kolbach czy prazona dostaja jako dodatki.. do tego oczywiscie warzywa owoce mieso z kurczaka i ryby, ryz, makaron i roznego rodzaju kasze, nie widze zarzekan ;) i skonczylo sie wywracanie misek i sikanie do nich.. no tylko nad Smółka trzeba popracowac bo sika do miski a pozniej to je :?

Ratata - Wto Mar 13, 2007 21:44

A u mnie znowu bunt i wywracanie misek, chyba za dużo karmy psiej było w mojej mieszance, bo przestały ją w ogóle wyjadać.
Teraz w zmodyfikowanej mieszance jest:
- karma dla psów
- suszone banany
- makaron
- megan
- pestki dyni
- frykas
- suszony ananas

Anonymous - Czw Mar 15, 2007 15:21

A ja udalam sie dzis do sklepu dla golebi, pan sprzedawca polecil mi mieszanke gotowa, z pszenicy, kukurydzy, slonecznika, grochu i jeszcze jakis innych rodzaji zboz. Kilogram kosztowal mnie 1,20 zl. Nie ma tam zadnych ulepszaczy, ani barwnikow, jutro dokupie jeszcze makaron, ziola HP i inne takie pierodoly i pomieszam, ale juz dzis bez mieszania szczura bardzo smakuja (siedza wszytskie 3 kolo miski juz od 10 minut :wink: )
L. - Czw Mar 15, 2007 15:44

U mnie wyglada to tak:

* prestige - natura szczura
* prestige - snack nature
* psia karma
* musli
* jako dodatek w oddzielnej miseczce jest prestige duo rat&mouse

i czasami im dorzucam: owoce lasu HP

oprócz tego dostają wszystko co szczury moga jeść ;d czyli warzywa, owoce, mięcho, kaszki, ryż, makaron, gerberki, kolby itd.
---
zostaje tylko owies i niekiedy jakieś suche 'chrupki'
ale owies i inne zboża dostają pod postacią duo rat&mouse wiec sie o to nie martwie ;d

devilline - Czw Mar 15, 2007 16:42

Zastanawiam się ostatnio nad zrobieniem właśnej mieszkanki... Tylko trudno ją bedzie zrobić po moje chłopy wybredne...
Anonymous - Śro Kwi 25, 2007 19:39

a ja bym zmieszała wszystkie Wasze przepisy (bez tych składników które sie powtarzają tzn. dodałabym je raz ;P ) ciekawe co by wyszło :D
Anonymous - Śro Kwi 25, 2007 23:12

Belial, w sumie czemu nie? Z obserwacji sama zobaczysz co twoim smakuje, a co zostaje i nie warto dodawać. Jak spróbujesz, to daj koniecznie znać, jak wyszło ;)
Anonymous - Pią Cze 01, 2007 13:03

Doszłam do perfekcji. :twisted:
Mam mieszankę idealną, nic nie zostaje (prócz odrobiny granulatu).
Mieszanka nie jest całkiem własna, bo jest z kilku kupnych karm, ale za to wszystkie wszystko jedzą i jest święty spokój wreszcie.

skład:
- całe opakowanie Witte Molen dla małych gryzoni (800g) lub ProGold Rat (800g)
- pół opakowania Versele Laga Prestige Rat Crispy (400g)
- 1/7 opakowania Versele Laga Duo Ferret mięsne (100g)
- pół opakowania Natury Szczura

Dla siedmiu szczurów starcza mi to (1kg 400g) na jakieś 10-14 dni.

falka - Pią Cze 01, 2007 13:16

Viss, to starcza Ci idealnie wg. normy dziennej na jednego ogona :) ja robię podobnie, tylko w różnych proporcjach, bo nie zawsze dostanę wszystkie karmy, u mnie podstawą jest

Xtra Vital
+ inna karma (prestige)
+ coś z hp, chociaż ostatnio miałam robaki, więc już nie kupię
+ preparowane zboża (gryka, ryż, pszenica)
+ słonecznik (nie ma go wcale w Xtra Vital)
+ dynia osobno
+ suchy makaron (razowy i zwykły) osobno
+ ludzkie musli (jeśli dostane bez cukru)
+ karma psia do łapki dla chętnych (tylko młode)

zostaje:
- granulat
- owies
- niektóre rzeczy z hp

wygląda tak >> klyk <<

Anonymous - Pią Cze 01, 2007 14:28

falka napisał/a:
Viss, to starcza Ci idealnie wg. normy dziennej na jednego ogona :)
Ooo, serio? No popatrz, mam wyczucie (niechcący :lol: ). To chyba je pochwalę dziś, że jedzą według norm :D W końcu dosypuje dopiero jak już zjedzą (bo inaczej zaczynają wybrzydzać, bestyje).
Natalia - Sob Cze 02, 2007 18:47

Viss, ile cię wyniosło kupno tych karm ogólnie ? :D .


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group