To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Odżywianie - [Dyskusja] Jak podawać pokarm - w misce czy bez niej?

limomanka - Nie Paź 06, 2013 19:19

U nas przy większej ilości szczura (5 dużych samców, 2 mniejsze) sprawdza się duża, kwadratowa miska na mokre i sypane w ściółkę suche. Przy czym mokre (gerberek, kasza) nie jest codziennie, bo często zastępuję je warzywem/owocem, ew. orzeszkiem prosto do każdego pyszczka. Na szczęście moje ciapciaki nie kłócą się o jedzenie. Maluchy do 10 tygodnia życia dokarmiam na wybiegu.
Zizollo - Nie Paź 06, 2013 21:29

moi panowie też się nie kłócą o żarełko,owoce i warzywa podaje każdemu taki sam kawałek prosto w łapki :) gerberków i kaszek nie podaję chyba,że z lekami.
Kupię jaką duża miskę żeby mieściła 15g karmy x5 a jak się nie sprawdzi to będę sypać w ściółkę :)

quagmire - Nie Paź 06, 2013 21:36

Zizollo, ja bym dokarmiała dodatkowo poza klatką, jeśli będą chcieli jeść. Wystarczy do ok 8-9 tygodnia życia. Później spokojnie mogą przejść na jedno karmienie. A osobiście polecam karmienie bez miski :) No i lepiej karmić wieczorem po wybiegu. Jest to bardziej dostosowane do rytmu życia szczurów, które w dzień śpią, więc podjadają tylko okazjonalnie i to wieczorem powinny mieć możliwość żerowania, wybierania i przebierania.
Zizollo - Nie Paź 06, 2013 22:33

quagmire napisał/a:
No i lepiej karmić wieczorem po wybiegu.


tylko z tym wybiegiem wieczorem jest u mnie problem odkąd chłopaki są starsze ;)
czy teraz jest jeszcze możliwość ich przestawienia na wieczorny tryb jedzenia,bo rano są dość aktywni kiedy czekają na żarełko tylko ja wtedy nie mam czasu im robić wybiegu:praca ;) robiłam tak w weekendy że długo spałam oni czekali,aż wstanę puszczałam ich na wybieg wybiegali się i dopiero jedzenie.

Kasioowaa - Wto Cze 17, 2014 00:24

U mnie to raczej miska jest dla "picu" bo to co do niej nasypie po paru sekundach jest juz wyniesione do kata kuwety i domku :)
Magara - Pon Sie 17, 2015 19:38

Zauważyłam, że moja mała Nefere uwielbia wkładać trociny do miseczki z karmą, ale dziś rano dopiero zobaczyłam jak zasikane wióry ściółki wkłada do miseczki ze świeżą wodą. Czyżby jej brakowało jakichś składników ? Starsza Magara nigdy tak nie robiła, ma z resztą poidełko...
Layla - Pon Sie 17, 2015 19:39

Magara, zrezygnuj z miski i zostaw samo poidło, szczury często wrzucają do wody różne rzeczy bez sensu.
nikoś - Pon Sie 17, 2015 19:50

Ja mam bardzo kulturalne szczuraski i pięknie korzystają z miski która stoi w dużej kuwecie.Nic nie wysypują tylko łupinki od słonecznika wszędzie rzucają :roll: .


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group