To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leczenie - Biegunki.

Firewarrior - Nie Wrz 19, 2010 16:21

Po suchej karmie raczej biegunek nie ma, więc spokojnie możesz mieszać - tyle że zasadą jest, żeby nie wprowadzać nowej karmy od razu, tylko jak chcesz zmienić albo wprowadzić mieszankę, to najpierw np 90% starej karmy i 10% nowej, następnego dnia 80% i 20% i tak dalej :]
Wiewiora - Nie Wrz 19, 2010 17:49

to wiem i zdaje sobie z tego sprawe. a jest jakis sposob na te "stresowe" kupki? czy trzeba czekac az szczury sie zadomowia?
Firewarrior - Nie Wrz 19, 2010 18:37

Czekać :] Oswojone będą walić takie same bobki w klatce i poza nią ;)
Wiewiora - Nie Wrz 19, 2010 18:54

dzieki :]
Marca - Nie Wrz 26, 2010 15:58

Zauważyłam dzisiaj, że chłopcy dostali biegunki. Przypuszczam, że przez makaron, który wczoraj dostali. To pierwszy raz, kiedy im go podałam w większej ilości.
Czy zamiast Lakcidu mogę im podać lacidofil? Jeśli tak to w jakiej ilości i ile razy dziennie? Przez ile dni podawać?

gam - Śro Lut 16, 2011 11:29

myślicie,że buraki mogą być przyczyna biegunki? :P bo moje maluchy chyba jadły je wczoraj pierwszy raz, chyba,że to reakcja na nową karmę? Mam już ich nie karmić burakami czy po prostu przyzwyczaić i dać coś przeciwbiegunkowego?
szczurowa_glowa - Pon Maj 02, 2011 20:06

mój szczurek dostał rozwolnienia i pojechałam z nim do weta. dostałam około pół strzykawki nifuroksazydu i mam mu dawać dwie kreseczki około 3 razy dziennie. podawaliście kiedyś ten lek ?
Alexxx - Wto Wrz 13, 2011 20:36

Dzisiaj dalam chlopakom gotowaną marchewke, po raz pierwszy, potem puściłam ich na pokój i zauwazylam pomarańczowe kupki (normalna konsystencja). Myslicie, że pomarańczowy kolor moze być spowodowany przez marchew ?
Dori - Wto Wrz 13, 2011 20:37

Alexxx, jak najbardziej może.
Karena - Sob Cze 07, 2014 20:11

http://www.rynekzdrowia.p...d,138941,6.html
Lakcid został wycofany ze sprzedaży.

Szczurówka - Sob Cze 07, 2014 20:46

Karena napisał/a:
http://www.rynekzdrowia.pl/Farmacja/GIF-wycofanie-z-obrotu-serii-produktu-Lakcid,138941,6.html
Lakcid został wycofany ze sprzedaży.
ja to już od tamtego roku wiem. to co podawać zamiast lakcidu?
mmarcioszka - Sob Cze 07, 2014 20:54

Szczurówka, Lacidofil na przykład ;)
hekatomba - Sob Cze 07, 2014 20:59

Lakcid nie został w całości wycofany ze sprzedaży, tylko jedna jego partia, a ściślej seria ampułek o numerze 033913. Lakcid nadal można nabyć w aptekach (dzisiaj bez problemu kupiłam jedno opakowanie).

Szczurówka, np. Trilac. Osobiście polecam Provitę - probiotyk dla zwierząt. Kosztuje sporo, ale naprawdę świetnie działa.

Szczurówka - Sob Cze 07, 2014 21:02

a Biotyk lub Bio-Lapis ??? kiedyś podawałam to mojej szynszyli zamiast lakcidu.
mmarcioszka,
mmarcioszka napisał/a:
Szczurówka, Lacidofil na przykład ;)
a Lacidofil zwykły czy Junior?
hekatomba - Sob Cze 07, 2014 21:14

Szczurówka, zarówno Biotyk, jak i Bio-Lapis, można podawać szczurom w czasie antybiotykoterapii. Lacidofil, o ile się orientuję, nie występuje w wersji Junior.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group