To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

O szczurach ogólnie - Skąd pierwszego szczurka?

grażyna - Nie Wrz 03, 2017 13:46

fretki różne jedne kochane przytulaski , inne potrafią ciąć do krwi ,syczeć itd ,miałam kilka ,zastanawiam się bo ze szczurkami pewnie podobnie :-P
Borówka - Nie Paź 08, 2017 22:55

Nigdy nie spotkałam się ze szczurem dziabającym do krwi, ale wiadomo, że i takie się zdarzają. To zależy od źródła pochodzenia. W hodowli raczej nie spotkasz agresora, z adopcji nie wiadomo, w zoologicznym z kolei są prawie tylko takie aspołeczne. Mimo to, niemalże każdego szczura można oswoić przy odrobinie dobrych chęci. Fretki, z tego co wiem, z natury są takie "agresywne", u ogonków tak nie jest.
mata - Pon Paź 30, 2017 07:36

Borówka napisał/a:
W hodowli raczej nie spotkasz agresora, z adopcji nie wiadomo, w zoologicznym z kolei są prawie tylko takie aspołeczne.


ale słabe uogólnienie ;)

miałam aspołecznych agresorów z hodowli, którzy dziabali do krwi i nic nie dawało się z tym zrobić, miałam mega przytulasy zarówno z adopcji jak i z zoologa.

nie ma reguły, na charakter i zachowanie szczurów ma wpływ tyle zmiennych, że nigdy nie da się do końca przewidzieć. na pewno warto brać szczury ze sprawdzonego źródła, bo wtedy szanse na zrównoważonego zwierza są większe. biorąc szczura z hodowli przynajmniej teoretycznie bierzemy zwierzę o jakichśtam wyselekcjonowanych cechach, także pod względem charakteru (choć i tak nie daje to 100% pewności, bo to żywa istota, a nie pluszak) i od pierwszych chwil przyzwyczajonego do ludzi. biorąc szczura z adopcji/wpadki, też mamy spore szanse na fajny charakter, ze względu na to, że maluchy też zazwyczaj od początku są oswajane. biorąc szczura z zoologa musimy liczyć się z tym, że nikt się nim specjalnie nie zajmował i nie dbał o oswojenie go, więc zaczynamy praktycznie od zera. i to jest główna różnica.

ale jak wspomniałam wyżej - to żywe zwierzęta, na których zachowanie ma wpływ masa czynników.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group