To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leczenie - Udławienia, pierwsza pomoc, "wymioty"

Anonymous - Sob Lut 23, 2008 20:00

Nie będę się powtarzać, też uważam jak Oli. Rtg powinno pomóc w rozpoznaniu ewentualnych zmian. Pomyślałam też o usg, gdyby rtg nie wykazało dość dokładnie stany tkanki.
Justka1 - Sob Lut 23, 2008 20:03

Rozumiem.Czy sprawa jest bardzo powazna,jezeli ona je normalnie inne rzeczy i nie dzieje sie nic?
Czy moge poczekac do poniedzialku,az kolo mnie bedzie wet-bo ten nie jest 24h??

Oli - Sob Lut 23, 2008 20:10

A jej się tak tylko robi przy marchewce? Może ona jest na nią uczulona. :drap: Moja mama się dusi jak zje/wypije marchew.
Justka1 - Sob Lut 23, 2008 20:28

Oli-watpie,bo gerberka zjada z marchewka-deser+jablko i nic :drap:
Oli - Sob Lut 23, 2008 20:35

Wiesz jak to jest z marchewką w marchewce w takich produktach? :wink: Mojej mamie też się nic nie dzieje jak wypije karotkę, a po wypiciu jednodniowego soku lub zjedzeniu marchwi dusi się.

Co do RTG to jeśli nie masz możliwości pójścia jutro do jakiegoś dobrego rentgenologa to bym poczekała. Dodatkowo jeśli się objawy duszności/wymiotów nasilą to wiadomo że wtedy na ostry dyżur z małą.

Justka1 - Sob Lut 23, 2008 20:47

W tej chwili jest ok.Zjadla troche ziarna z kolby(nie dalam sypkiego ziarna juz zmieszanego z dodatkami,bo tam jest rowniez ta goopia marchewka,grysik :roll: ,bo zmieszalam wczesniej).
Ona nie raz jadla marchewke tylko,ze gotowana i naprawde nie dzialo sie nic..
Pare dni temu dalam jej marchewke gotowana,taka z mrozonek kupną.
Obecnie je groszek konserwowy bonduelle.
Nie ma juz wymiotow,nie wiem co jest z tym grysikiem :|
Dobrze,ze mam zwykle kolby,bo tak to bym musiala jej dac to ziarno juz zmieszane.. :roll:

Anonymous - Sob Lut 23, 2008 21:37

Justka1, z twoego opisu moim zdaniem wynika, że gardło/przełyk jest podrażniony (może boli) i reaguje zwracaniem tylko na konkretny rodzaj/konsystencję pokarmu. Gerber wchodzi łatwo, suszona marchew, ziarna drażnią.
Justka1 - Sob Lut 23, 2008 21:40

Ziarna nie zwraca :roll: ,wcina je normalnie..
PALATINA - Sob Lut 23, 2008 22:05

Dziwne to jest... :?
Ja się z czyms takim nie spotkałam.

A co do RTG. To potrzebny byłby naprawdę dobry radiolog, bo przełyk mizernie wychodzi na zdjęciach (chyba że z kontrastem).
A może jakies węzły chłonne powiększona na coś uciskają..?
Sama nie wiem...
Tylko czemu ziarno je? Może ziarno sobie gryzie drobno, a tą suszona marchewkę nie (zjada ja zachłanniej) i ją to podrażnia?

Justka1 - Sob Lut 23, 2008 22:09

PALATINA napisał/a:
Tylko czemu ziarno je? Może ziarno sobie gryzie drobno, a tą suszona marchewkę nie (zjada ja zachłanniej) i ją to podrażnia?


No dla mnie tez to wszystko dziwne :?
Wszystko je normalnie,nie zwraca,a ta marchewke???
Moze faktycznie zachlannie polyka albo nie tyle zachlannie co po prostu ona jest tak rozdrobniona i moze za duzo wcina jej na raz,ze sie przelyk zapycha,potem marchewka pecznieje i szczur probuje to zwrocic :roll:
Sama nie mam pojecia.
A co do radiologa,chyba najlepszy byl by w Oazie w Wawie.Niestety nie stac mnie teraz na taka wyprawe tyle km..
U nas nie znam nikogo,kto by sie az tak dobrze znal.
Rtg kregoslupa Buffci [*] 2 moich wetow zle zdiagnozowalo..

PALATINA - Sob Lut 23, 2008 22:14

W takim razie odstaw tą marchewkę na kilka dni i obserwuj, czy po czymś jeszcze to się powtórzy.
To chyba teraz najprostsze, co mozna zrobić.

Justka1 - Sob Lut 23, 2008 23:22

Tak Aniu wlasnie chcialam zrobic ;)
A wiec odstawiona marcheweczka w postaci grysiku juz jest :) .
Kciukajcie za Emi,zeby wszystko bylo dobrze,bo przeciez ona juz ma ponad 1,5 roku :) ,a nie chciala bym aby mojemu trollkowi vel tyrranosaurowi rexowi cos sie stalo ;)

Anonymous - Nie Lut 24, 2008 13:28

Justka1 napisał/a:
Tak Aniu wlasnie chcialam zrobic ;)
A wiec odstawiona marcheweczka w postaci grysiku juz jest :) .
Kciukajcie za Emi,zeby wszystko bylo dobrze,bo przeciez ona juz ma podac 1,5 roku :) ,a nie chciala bym aby mojemu trollkowi vel tyrranosaurowi rexowi cos sie stalo ;)


Przeczytałam wszystko, naprawdę to dziwne, ale dobrze, że już w porządku, zaciskam kciuki!

gratis - Nie Lut 24, 2008 20:16

To mówisz o marchewce z Hp z grysiku witaminowego z algami?

Off-Topic:
Kciukamy za małą!

Justka1 - Nie Lut 24, 2008 21:00

gratis napisał/a:
To mówisz o marchewce z Hp z grysiku witaminowego z algami?

Off-Topic:
Kciukamy za małą!


Tak ,dokladnie o tym grysiku :roll:
Ale nie masz co sie stresowac jezeli chodzi o swoje szczury,cala moja reszta to je i jest w porzadku.
Od wczoraj z Emi wszystko dobrze,je normalnie,zjada wszystko,nie ma problemow.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group