To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leczenie - Probiotyki

furburger - Wto Lut 08, 2011 17:25
Temat postu: Probiotyki
Byłam wczoraj u weterynarza i dostałam tabletki unidox solutab.
Zapytałam o jakieś tabletki osłonowe a pani mi powiedziała, że nie udowodniono, że szczurom należy je podawać. Jednak tak myślę, że skoro tabletki podrażniają ludzki przewód pokarmowy to szczurzy także mogą podrażniać i tu rodzi się moje pytanie dotyczące probiotyków które posiadam w domu a mianowicie Multilac, jest to 9 szczepów bakterii, są to kapsułki z proszkiem i chciałabym podawać je mojej szczurzynce ale nie wiem jaką dawkę a nie znalazłam tutaj niczego o tym, mała waży 120g

I chcę podawać również vibovit ale także nie znam dawkowania moglibyście mi pomóc ?
z góry dziękuję.

carizolek - Czw Lut 10, 2011 00:58

A może jogurt naturalny będzie dobry na osłonę?

Moje ogonki nie chciały i nie piją vobovitu... choć wiem, że ponoć powinno im smakować

furburger - Czw Lut 10, 2011 07:47

Daje vibovit i właśnie jogurty bo nie wiedziałam jak podawać to co mam a sama wolałam nie ryzykować
zuuzuushii - Czw Lut 10, 2011 14:51

Mi pierwsze co weterynarz dała zaraz po antybiotykach to właśnie probiotyki, dała mi specjalne dla zwierzaków takie które trzeba trzymać w lodówce...
Szczur też musi brać...
Powiedziała mi też, że takie ludzkie też mogą być, są dostępne w każdej aptece. Najlepsze są takie w kapsułkach, proszek można wysypać i z czymś dobrym zmieszać...

furburger - Czw Lut 10, 2011 15:17

mam takie w kapsułkach po mojej chorobie ale wetka powiedziała ze szczury nie potrzebują i nie wiedziałam ile i jak podawać ...
quagmire - Czw Lut 10, 2011 16:02

furburger, potrzebują, jak najbardziej, szczególnie, jeśli dostają antybiotyk doustnie.
Dawaj jej może 1/4 albo mniej kapsułki ok 2 godzin po podaniu antybiotyku (lub przed).

furburger - Czw Lut 10, 2011 16:38

Dobrze dziękuję :*
Pixie - Czw Lut 10, 2011 18:23

Lepiej nie podawać szczurom nabiału - od tego mogą nabawić się podrażnień skóry przez co będą się drapać ;)
quagmire - Czw Lut 10, 2011 18:38

furburger, oczywiście, że można podawać nabiał, tylko nie za dużo. A jogurt naturalny sam działa, jak probiotyk, więc przy antybiotykoterapii jest jak najbardziej wskazany.

Na szczęście nie jest aż tak łatwo przebiałczyć szczura (chyba, że zwierz ma ku temu szczegolne predyspozycje).

furburger - Czw Lut 10, 2011 19:59

Przestraszyłam się trochę tego przebiałczenia dlatego odstawiłam jogurt i podaję tak jak quagmire napisała 1/4 i dodaję do gerberka żeby mała to zjadła bez wybrzydzania :P


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group