To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Polecani - [Gdynia] Dr Dariusz Krefft ul. Kołłątaja 21B

EpKee - Śro Sty 19, 2011 01:25
Temat postu: [Gdynia] Dr Dariusz Krefft ul. Kołłątaja 21B
Ktoś ma jakieś wieści na temat tego pana?

Ja osobiście byłem u niego 2 razy póki co, z niezbyt poważnymi sprawami, więc nie mogę jednoznacznie określić czy jest to wet polecany, natomiast wydaje się dobry.

Uczył się u dr Debisa (na wielu forach i wśród ludzi facet ma opinie świetnego technicznie weta do małych zwierząt, więc to dobra przesłanka), ma dobre podejście do szczurów, lecznica posiada (z tego co wiem jako jedna z niewielu zajmujących się gryzoniami) odpowiednią głowicę do USG, RTG. Tłumaczy, odpowiada na pytania, po odłożeniu szczura coś mu nie podpasowało, więc sam z siebie spojrzał jeszcze raz, rozmawia ze zwierzakiem, mizia.

Poleciły mi go wetki z Gdańska, właśnie z racji tego, że ma małą głowicę do USG.

Planuję odwiedzać go częściej, bo mam całkiem blisko.

Za RTG - 50pln, USG - 50pln.
Za obmacanie 2ch szczurów i przycięcie zęba, bez leków - 10pln (nie wiem jakby się to skalowało z większą ilością).

===========================================================

Info ogólne o lecznicy:

Przychodnia Weterynaryjna s.c. Agata Gotz, Dariusz Krefft

Opis firmy
Usługi weterynaryjne: leczenie, profilaktyka, USG, RTG, badania laboratoryjne- krew, mocz, kał, włosy, stomatologia, chirurgia miękka, ortopedia, antykoncepcja, paszporty dla zwierząt, znakowanie zwierząt- mikroczipy, karmy lecznicze

Profile działalności firmy:

sprzedaż, usługi

Akceptowane formy płatności:

gotówka

Kontakt

Gdynia, Kołłątaja 21B
pomorskie
Tel.: 792 084 701

Godziny otwarcia:

Pn-Pt: 10:00-19:00, Sob: 10:00-12:00, Nd: nieczynne

olus0312 - Śro Sty 19, 2011 08:31

EpKee napisał/a:
Poleciły mi go wetki z Gdańska

rozumiem, że wetki z Osowej? Jeśli one go polecają to na pewno wypróbuję tego Pana :wink:

EpKee - Śro Sty 19, 2011 14:33

Tak, tak, do innego weta w Gdańsku niż na Osową nie jeżdżę ;)

No i ten jest blisko kolejki w razie czego :)

olus0312 - Sob Lut 19, 2011 12:21

Właśnie wróciłam od dr Kreffta. Fajna lokalizacja - minuta od kolejki Gdynia Główna, miły weterynarz. Sprawiał wrażenie, że zna się na rzeczy, dużo tłumaczył, pomiział małą. Dziś rano zauważyłam, że Lola krwawi z uszka, było za późno, żeby pojechać na Osową, więc zdecydowałam się pojechać do dr Kreffta. Obejrzał uszko, stwierdził uraz mechaniczny (w środku ucha), oczyścił je, włożył watkę i zrobił zastrzyk, żeby krew szybciej krzepła. Za wizytę zapłaciłam 30 zł. Niestety mała już wyciągneła watkę i krew nadal leci ;( Jak za chwilkę nie przestanie zadzwonię i pojadę drugi raz.

Byłam drugi raz. Mała dostała jeszcze zastrzyki, ale nadal pojawia się świeża krew :( Wet mówił, ze za bardzo nic już nie da się poradzić i trzeba czekać aż się skrzepnie. Mała straciła trochę krwi, ale niby nie powinno to być groźne.

Przy okazji rozmawiałam o wycięciu gruczolaka i taki zabieg kosztuje ok. 100 zł.

LalaAla - Wto Kwi 12, 2011 12:24

Umówiłam się na jutro z moimi dwoma głupkami. Za kontrolną wizytę pan wet chce 50 zł. Zobaczymy jutro co z tego wyjdzie.

EDIT

Po wizycie. Jestem bardzo zadowolona. Za badanie kontrolne 2 szczurków pan wet wziął 50 zł. Osłuchał serduszka i płuca, dokładnie wymiętosił sprawdzając stan organów wewnętrznych i wymiział dziewuchy. Widać, że lubi szczury :) Bardzo miły, konkretny człowiek. Za sterylkę szczurzycy chce 100- 150 zł, narkoza w zastrzyku, pan mówi, że wiele razy sterylizował szczurki i nigdy nie było komplikacji po zabiegu. Raczej za jakiś czas zdecydujemy się na sterylkę naszych bab :) POLECAM!!!

olus0312 - Pią Kwi 15, 2011 00:02

LalaAla napisał/a:
pan wet wziął 50 zł

ostatnio za wizytę kontrolną z 5 szczurami dr Ania na Osowej zażyczyła sobie 15 zł :wink:

LalaAla - Śro Maj 18, 2011 09:43

Jaka pani Ania? Jaka lecznica i gdzie to jest?
H. - Śro Maj 18, 2011 09:51

LalaAla, http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=2214
LalaAla - Śro Maj 18, 2011 10:31

Dzięki. Dzwoniłam do nich wczoraj i odmówili badania krwi u Qlki..
Layla - Śro Maj 18, 2011 10:33

LalaAla, a czemu? W ogóle nie robią czy wg nich nie jest to zasadne? Zależy też z kim gadałaś.
LalaAla - Śro Maj 18, 2011 11:47

Gadałam właśnie z Panią Anią i on powiedziała, że jest to dosyć ryzykowne i nie podejmą się tego. Wyjaśniłam o co chodzi, uzyskałam fachowy wykład, że badanie pod kątem wykluczenia padaczki (czyli na drgawki niepadaczkowe) jest skomplikowane, trzeba zbadać 8 czynników i krwi trzeba pobrać dużo i musi być to pod narkozą a oni nie chcą się tego podjąć.. Sama z siebie (nie wspominałam, że byłam u doktora Krefta) zasugerowała mi udanie się do niego, poleciła go i powiedziała, że to profesjonalista jeśli chodzi o szczury i że on właśnie takie badanie robi. Koszt takiego badania u niego to 130 zł..
olus0312 - Śro Maj 18, 2011 12:45

dr Kreft dał mi się poznać jako dobry wet. Uważam, że ma wiedzę na temat ogonów. Byłam u niego już parę razy w awaryjnych sytuacjach i jedyne na co narzekałam to koszt wizyt.
nutaka - Nie Cze 03, 2012 16:36

W którą stronę się kierować po wyjściu z dworca? google maps coś mi kłamie...
EpKee - Nie Cze 03, 2012 17:29

Musisz iść w stronę ulicy Morskiej i przejść przejściem podziemnym. Nie powiem Ci dokładnie w tej chwili jak wygląda dojście do przejścia, bo ze względu na remont co jakiś czas to się zmienia. Ale z założenia wygląda to jak na obrazku:


nutaka - Nie Cze 03, 2012 18:02

ok, dzięki :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group