To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

O szczurach ogólnie - Opinie nt. fuzzow. A także innych odmianach i ich hodowli

L. - Sob Sty 30, 2010 23:22

jak Marta sprowadzała fuzza to sprowadziła siamese :P
i tak jak wspomniałam takie kocham.

ale jakbym miała wybierać topaz czy beż. wybrałabym beża :]

nezu - Sob Sty 30, 2010 23:28

A ja topaza, ze względu na sentyment do mojej nieodżałowanej Jacklin.
Ale jeśli już, to samiczkę.
Kiedyś... może... nie wiem... Na razie jestem na etapie planowania przerwy w posiadaniu szczurów.. :(
Nie mam wyjścia.
Ale do fuzzów będę mieć trwałą słabość do końca swoich dni chyba...

Fuzzie chłopaki są atrakcyjniejsze w ciemniejszych kolorach, bo zacieki testosteronu są na nich jakby mniej.... wybijające się na plan pierwszy...

szczurkowa - Pią Lut 19, 2010 23:22

Mam takie pytnie: Czym różni się fuzz od satin fuzza? Moze to smieszne pytanie, ale nie mam pojecia ;]
L. - Sob Lut 20, 2010 12:31

satin fuzzy są bardziej błyszczące niż fuzzy :) bo posiadają gen "satin".
i zdarza się, że mają odrobinę więcej meszku niż zwykłe fuzzy.

szczurkowa - Sob Lut 20, 2010 18:03
Temat postu: fuzz a satin fuzz
Dzięki :) Moja to chyba byla w takim razie satin fuzz bo porownujac z innymi (tylko ze zdjec niestety), faktycznie miala wiecej mechu na pyszczku czy na bokach, ale pewna nie moge byc na 100% bo zwyczajnie sie nie znam... Pozdrawiam wszystkich milosnikow fuzzow :)
Małpa - Sob Lut 20, 2010 20:15

Kiedy pierwszy raz widziałam fuzza to aż mnie odrzuciło, ale kiedy spotkałam się nim w rzeczywistości to zauważyłam ,że w sumie to nie różnią się tak bardzo od wykłych... No i są takie cieplutkie. Miziać miziąc beż końca :P :serducho:
zuuzuushii - Pią Lut 26, 2010 15:43

nezu napisał/a:
Fuzzie chłopaki są atrakcyjniejsze w ciemniejszych kolorach, bo zacieki testosteronu są na nich jakby mniej.... wybijające się na plan pierwszy...


Czy bardzo widać te zacieki? Nie pomyślałam o tym, ale pewnie wszystkie zdjęcia którymi się zachwycam to samiczki...
Jutro przyjedzie do mnie samcol czarny fuzzik ale mam jeszcze w planach jak najjaśniejszego fuzza (żeby był taki cały różowiutki^^)
te zacieki da sie czymś zmywać, czy to jet już ich taka natura i trzeba się z tym pogodzić?

quagmire - Pią Lut 26, 2010 15:55

Można wykastrować :D
Ale wiesz, to zależy od zwierzaka - nie każdemu samcowi widać takie zacieki testosteronowe.

Nakasha - Pią Lut 26, 2010 15:58

Mojemu Sepiemu - cynamonkowi - widać zacieki nawet po kastracji, tyle że sporo lżejsze. :P Pewnych plamek po prostu nie da się uniknąć. Fuzzy mają za to tą zaletę, że można je przemywać gąbką. ;)
Layla - Pią Lut 26, 2010 16:20

Mój fuzz-kastrat ma nieskazitelnie różową skórę, bez żadnych zacieków, nawet jednej plamki na ogonie nie ma :D
zuuzuushii - Pią Lut 26, 2010 16:29

a czy przed kastracją miał już te zacieki, czy został wykastrowany odpowiednio wcześniej?
Layla - Pią Lut 26, 2010 16:31

zuuzuushii, Vadera dostałam po kastracji, był kastrowany w wieku ok. 3 miesięcy, więc przed okresem dojrzewania w zasadzie.
Oli - Pią Lut 26, 2010 21:46

zuuzuushii napisał/a:
żeby był taki cały różowiutki^^
nie znam samca pełnojajecznego, który taki jest - każdy ma pancerz bardziej lub mniej żółty ;) ja właśnie z tego powodu nie chcę mieć samca fuzza, samiczkę bym mogła mieć.

no i nad zaciekami pracuje całe stado że się tak dyplomatycznie wyrażę, bo nie wszystko to testosteron, a panowie niektórzy znaczą nie tylko swoje 4 kąty ;)

Julita - Czw Kwi 01, 2010 18:14

nie jestem pewna jak fuzzy wyglądają,bo jeśli sąprawiełyse i majątylko taki delikatny meszek to widziałam takie w kakadu i były w noramalnej cenie,nawet dumbo ale te już były droższe
Wiewiora - Nie Wrz 19, 2010 13:32

czy wszystkie Wasze fuzzy maja ADHD? ktos ma spokojnego szczurka tej odmiany? bo moj Coś fuzzik jest bardzo spokojny. troche sie pobawi, ale woli sie gdzies schowac i zdrzemnac sie...


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group