To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leczenie - Martwica

Tygrys66 - Pon Kwi 25, 2011 13:42

nectarine, przede wszystkim nie podawaj ciągle w to samo miejsce!

Kuracji nie możesz przerwać bo wtedy nie działa ona prawidłowo, możesz ewentualnie porozmawiać z wetem o innym leku. Rozcieńczenie może nic nie dać jeśli martwice powoduje konkretna substancja chemiczna - i tak ją wprowadzasz i tak.

MadziaK - Śro Maj 04, 2011 12:08

Nam na martwicę ktoś w Ogonku (już nie pamiętam kto bo było to dosyć dawno) polecił maść propolisową jak szczura zerwie strupek. Problem polega na tym że którego byśmy nie smarowali to zaraz tą maść zlizuje musi być smaczna :) . Teraz Ciapeczka ma na karku wielką martwicę i myślałam że tam przynajmniej nie sięgnie ale po godzinie już nie było śladu po maści. Z tego co mówili to do póki strupek nie odpadnie bądź nie zostanie zerwany to najlepiej tego nie ruszać.
Oli - Śro Maj 04, 2011 14:28

MadziaK napisał/a:
Teraz Ciapeczka ma na karku wielką martwicę i myślałam że tam przynajmniej nie sięgnie ale po godzinie już nie było śladu po maści
żeby maść dobrze zadziałała musi się wchłonąć, a nie zostać zlizana. ;) najlepiej jest smarować cieniutką warstwą, która od razu się wchłonie, a częściej smarować.
Tygrys66 - Śro Maj 04, 2011 18:03

Albo smaruj wtedy jak masz dla niej czas. Zajmiesz ją przez 15 minut i zdąży się wchłonąć :)
Natasza84 - Wto Maj 17, 2011 22:33
Temat postu: Czy to martwica?? Foto!!
Bardzo proszę o pomoc :( Czy to właśnie jest martwica u mojej Szczurkosi?? bardzo się martwię, całą historię opowiem po tym jak zobaczycie foto , które załączam... czekam na podpowiedzi. :( w razie potrzeby zrobię więcej zdjęć... :?
Pyl - Wto Maj 17, 2011 23:25

Ja nie jestem przekonana. U mnie martwica zawsze miała postać strupów pojawiających się po kilku dniach od zastrzyku, choć to nie daje gwarancji, że tak jest w każdym przypadku. To wygląda świeżo, jakby na jakąś reakcję alergiczną??? podrażnienie?
Niech się jeszcze ktoś wypowie.

Napisz też coś więcej o warunkach kiedy to wystąpiło, będzie łatwiej wnioskować co to. Czy to są zdjęcia tego samego miejsca po upływie jakiegoś czasu czy dwie osobne "plamy"?
I wstawiaj miniaturki - tutaj masz instrukcję.

maris - Wto Maj 17, 2011 23:51

Jeśli zdrapała to miejsce zaraz po zrobieniu zastrzyku to moja Juliet miała tak samo - po zastrzyku enrofloksacyny wykonanym w gabinecie przez panią wet. Tylko ona miała jeszcze większą część skóry zdrapaną. Nie wiem do końca jaka była tego przyczyna, ale prawdopodobnie taka reakcja na enro, tzn. tak powiedział potem wet (choć po wcześniejszych zastrzykach dawanych przeze mnie jej się tak nie zrobiło ani razu :drap: ). Zostawiłam to w spokoju, po kilku dniach zaczęło się ściągać i zaschło, zrobiła się taka jakby skorupa, która potem odpadła. Juliet bardzo to swędziało na początku, ale potem już było ok. :)
magmads - Wto Maj 17, 2011 23:58

Hmmm....jak na moj gust, tez uwazam ze to dziwnie jak na martwice wyglada? Moje chlopaki po zastrzykach zawsze mialy strupy, czasem wieksze czasem mniejsze, ale nie byly to takie rany otwarte. Jak strup juz odpadal, albo zrywali go sami to czasem zostawaly ranki, ale nigdy nie wygladalo to az tak jak na tym zdjeciu. Czy to jest po zerwaniu strupa, czy nie bylo na tym strupa?Martwica powinna sie zastrupiac. Czy on mial jakies zastrzyki w tym miejscu robione? Jesli tak to z czego? Ja bym poszla z tym do weta odrazu.


Edit. Zastanawia mnie tez ze nie jest to jedno miejsce tylko sa jeszcze te mniejsze...

furburger - Śro Maj 18, 2011 00:03

Bolek ma coś podobnego ale po odpadnięciu strupka już
maris - Śro Maj 18, 2011 00:08

Natasza84, co wet powiedział o tych małych strupkach? Czy robił zeskrobinę? Jak z tym "walczycie"?
magmads - Śro Maj 18, 2011 00:13

No to moje widocznie jakos delikatniej przez martwice przechodzily, bo takich az ran nie mialy mimo ze martwica zajmowalo dosyc duzy obszar i o dziwo nawet im pozniej ladnie futerko odroslo. Szkoda ze nie mamy wiecej informacji, bo wtedy byloby moze cos bardziej wiadomo. Wiadomo, po niektorych lekach zmiany skorne sa mocniejsze niz po innych, wiec tez dobrze byloby wiedziec co bylo podane.
furburger - Śro Maj 18, 2011 00:19

Bolek mi tak zareagował na leki przeciwbólowe po kastracji :roll:
magmads - Śro Maj 18, 2011 09:24

u naszego Ogryzka który jest najbardziej podatny na martwice najgorzej było po enrofloksacynie, no ale mimo wszystko nie było to aż takie.
susurrement - Śro Maj 18, 2011 10:28

Natasza84, jesli byl tam wczesniej strupek, ktory odpadl, a maly mial robione zastrzyki - wg mnie to martwica. tak wlasnie to wyglada po odpadnieciu strupka.

enrofloksacyna najczesciej powoduje martwice; ale jesli zwierzak jest podatny to moze miec po niemalze kazdym zastrzyku. u mnie ktorys z lobuzow mial nawet po przeciwbolowym.
martwice powstaja, kiedy chociaz czesc leku nie zostanie podana podskornie a srodskornie; niemniej nie zawsze jest to kwestia nieumiejetnego wykonania zastrzyku, bo niektore wrazliwce sa po prostu na nia podatne.

Natasza84 - Śro Maj 18, 2011 15:43
Temat postu: Opis przypadku Szczurkosi od początku
Witam po raz kolejny forumowiczów i dziękuję za tak liczny odzew. Już opisuję jak pojawiło się to wszystko. Zaczęło się od tego ,że pewnego dnia tuż za uszkiem dostrzegłam małe zadrapanie, wyglądało na świeże i podrażnione. Niestety ze względu na weekend do weta udałyśmy się dopiero po 2 dniach. Pani w lecznicy nie wiedziała w sumie co to i zasugerowała być może przebiałczenie, co mogło się zdarzyć bo mój młodszy brat czasem podrzuca Szczurce jakieś "smakołyki " . Szczurka dostała zastrzyk niby na różne pasożyty, nie wiem nawet co to było, ale wydaje mi się , ze to był zwykły steryd żeby się nie drapała, po 10 dniach powtórka i miałam pójść jeszcze trzeci raz ale zrezygnowałam z tej Pani , która w sumie nie wiedziała co leczy a stan futerka się pogarszał za 20 zł za jedną dawkę :/ . Zaczęłam podejrzewać świerzb lub grzybicę, ale przy świerzbie raczej dodatkowo cierpią uszka , nosek i ogon. Zaczęłam przemywać jej zmiany nadmanganianem potasu i znalazłam inną lecznicę.
Niestety w międzyczasie zauważyłam jedną małą plamkę tuż przy ogonku, kropki na ogonku i powiększającą się w oczach ranę, którą widać na zdjęciu w moim powyższym poście.
Poszłam do innego weta. to było 11 dni temu, Szczurkosia dostała zastrzyk sterydowy, żeby się nie drapała, bo potrafiła drapać te ranki aż do krwi. Myślę, że nawet ranki były powikłane bakteryjnie. Wet stwierdził , że nawet nie ma z czego zeskrobin pobrać bo wszystko było świeże, ale podał jej na łepek Ivermectin, dodatkowo dostałyśmy płyn do przemywania odkażający i antybiotyk do rozcieńczania w poidełku Enrofloxacin. Podaję jej też wit.C . Po 10 dniach czyli dzisiaj, byłyśmy na kontroli u weta. Osobiście stwierdzam poprawę w zmianach wokół szyi i na pyszczku, Obecnie ogonek jest bardzo ładny, nie ma strupków, zadrapania za uchem naprawdę się goją , ale nie uległy poprawie te otwarte rany, jedyna poprawa jest taka , że nic się z nich nie sączy, są suche, a było gorzej.
Zasugerowałam wetkowi, że to może martwica, ale stwierdził, że skóra w tym miejscu jest zbyt jasna i wręcz dobrze ukrwiona. Więc nic już nie wiem.
Dziś podczas powrotu do domu, gdy Szczurkosia zwiedzałą dzielnie wnętrze mojego samochodu zauważyłam pod słońcem, że na karku, idealnie pasującym mi na miejsce ostatniego ukłucia przez weta, pojawiła się ciemna plama, która póki co jest jeszcze pokryta futerkiem, ale przy próbie dotyku Ciurek cicho piska, tak samo jest z resztą plamek. Nie wiem co to tak naprawdę jest:/ martwię się o nią i nie chcę jej sprawiać bólu jak ją biorę na ręce.


Dziś dostałyśmy kolejną porcję antybiotyku i kroplę Ivermectyny na łepek , dodatkowo wet zasugerował przemywanie zmian jodyną, ale nie wiem czy to jest dobry pomysł, skoro to wygląda na gołą rankę i nawet zwykły dotyk ją boli, co o tym sądzicie. Jeśli ktoś już widział coś takiego to proszę o pomoc. Będę wdzięczna. Dziękuję za wytrzymałość w czytaniu :)

Ps. czy sądzicie , ze po enrofloxacynie doustnej też mogą pojawić się takie zmiany skórne ??



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group