To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leczenie - Martwica

Dori - Wto Paź 27, 2009 20:09

Może odczyn po zastrzyku? Opis pasuje mi do tego, co miała moja samica po zastrzyku z baytrilu.
Anonymous - Wto Paź 27, 2009 20:45

Dori napisał/a:
Może odczyn po zastrzyku? Opis pasuje mi do tego, co miała moja samica po zastrzyku z baytrilu.


Długo się utrzymywało, odpadło w końcu, były z tym problemy (z późniejszym gojeniem)?

Na siłę oczywiście nie odrywam, ale ja nie wiem jak On to długo będzie miał i czy to nie jest groźne... :|

Dori - Wto Paź 27, 2009 21:21

Brzydkie "znamię" było około 5-6 tygodni.
W ciągu doby od podania antybiotyku pojawiła się ciemniejsza plama na skórze, która później stwardniała. Strup odpadł i jest niewielki ubytek sierści.
Wetka twierdzi, że odczyn nie pojawiłby się, gdyby antybiotyk był rozcieńczony. (NaCl)

Anonymous - Wto Paź 27, 2009 23:35

Dori napisał/a:
Brzydkie "znamię" było około 5-6 tygodni.
W ciągu doby od podania antybiotyku pojawiła się ciemniejsza plama na skórze, która później stwardniała. Strup odpadł i jest niewielki ubytek sierści.
Wetka twierdzi, że odczyn nie pojawiłby się, gdyby antybiotyk był rozcieńczony. (NaCl)


Coraz bardziej wszystko się zgadza.
Wydaje mi się, że tam, gdzie dostał rozcieńczony tylko Mu się zrobił strupek i już się oderwał ale go nie ruszam, "wisi" a tam, gdzie wbijałam już ja sama nierozcieńczone, niestety, to po jednym z nakłuć ma czarny strup.

Tatyka - Śro Lut 17, 2010 21:28

Robiłam Natanielowi zastrzyk i chyba wyskoczyła martwica.. Robiłam pierwszy raz ogólnie moim szczurkom jakiekolwiek zastrzyki, u niego na zapalenie płuc, nie pamiętam dokładnej nazwy ale mogę zadzwonić po nią do weta. Teraz mam inny problem, czy zastrzyk powinnam robić w miejscu martwicy, czy gdzie indziej?
wuwuna - Śro Lut 17, 2010 21:43

Tatyka tak jak rozmawiałyśmy. Miejsce martwicy jest wystarczająco już zmienione i bolesne, to otwarta rana trzeba ją omijać szerokim łukiem. Musi się goić, nie wolno jej jeszcze dodatkowo podrażniać. :)
Oli - Czw Lut 18, 2010 00:36

wuwuna napisał/a:
nie wolno jej jeszcze dodatkowo podrażniać. :)
to jest jedyny powód, bo martwica nie jest raną i nie jest bolesna ;)
Tatyka - Czw Lut 18, 2010 06:20

Zrobiłam zastrzyk w innym miejscu a martwice posmarowałam mu kremem 'Sudocrem' bo aktualnie nie posiadam maści cynkowej a on dobrze działa na podrażnienia skóry itp, a że jest dla niemowląt, jest dość delikatny.

Ej, dziewczyny, bo ta martwica bardziej jak duży strup wygląda.. :P Czy to normalne? Może zeschła czy coś.. ;x
Jak posmarowałam to tak jakby krawędzie stały się mniejsze i ogólnie wygląda lepiej.

Będę zdawać relacje jak sudocrem na martwice działa, bo mi się wydaje, że korzystnie. Tylko jedyny problem, że bracia postanowili go podjadać : DD

edit:

Poczytałam, już wszystko wiem. Jak strup odpadnie kupie chitopan.

baradwys - Czw Lut 18, 2010 09:26

na martwice najleprza jest masc Pana Veyxal dalam za nia u weta 20zl, jak strup zejdzie to czyszcze z ropy i 2-3 razy dziennie smaruje detromecyna ok 12zl. ob leki sa na recepte badz do kupienia w gabinetach wet. i sa wylacznie dla zwierzat.
Oli - Czw Lut 18, 2010 11:42

Shy_Lady napisał/a:
jak strup zdjdzie to czyszcze z ropy
"prawidłowo" nie powinno być ropy pod martwicą, o ile nie jest ona wtórnie zakażona. po odpadnięciu strupa powinna być nowa tkanka pod spodem
baradwys - Pią Lut 19, 2010 14:03

ja akurat miałam martwicę na ropniu...
Tatyka - Sob Lut 27, 2010 23:13

Smaruje martwice maścią cynkową, czasem lekko sudocremem i niestety nie wiem czemu wyskoczyła obok druga, malutka. Obie są jeszcze pokryte strupem.. włosów nie ma tam już, a co najmniej na większej. Iść do weta?
baradwys - Nie Lut 28, 2010 09:23

Tatyka, ale maść cynkowa wysusza... Czy nie powinno się tego nawilżać? Więc może lepsza była by maść tranowa? Albo z witaminą A?
Niamey - Nie Lut 28, 2010 11:29

rodzicielka moja smarowała szczurzą martwicę linomagiem i chyba pomagało
Tatyka - Pon Mar 01, 2010 06:28

Mi wuwuna mówiła abym smarowała maścią cynkową.. na początku nawilżałam aby strupek nie odpadł tak szybko tylko się trzymał, lub odpadł bezboleśnie. Chciałam aby szczurcio włoski pogubił i mniej go bolało.

Niedługo idę do weta po chitopan.. póki co próbujemy innymi metodami.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group