To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Mioty urodzone - rok 2011 - Miot H SunRat's - Cały miot za TM

aneczka1-13 - Pon Sty 07, 2013 12:00

A czy ktoś tu pamięta o urodzinkach?? :urodziny: dla wszystkich . I oby jeszcze długo były z nami.
heniok - Pon Sty 07, 2013 16:50

aneczka1-13, dziadek pamięta, tylko mocno zapracowany ostatnio :evil:

Najlepszego dla wszystkich i góry smakołyków :urodziny:

Nakasha - Czw Sty 10, 2013 13:57

Najlepszego! :urodziny:

Haruna:


bajgraf - Sob Sty 19, 2013 22:12

ale szybko minęły te 2 lata :sirwwt:
bajgraf - Wto Lut 05, 2013 23:36

Hitomi zaczęła się czuć gorzej :cry: , ciężej oddycha i ma mniejszy apetyt, prawdopodobnie ma chore serduszko ... dostała Furosemid i Enroksil (przeciw infekcji) ...
quagmire - Śro Lut 06, 2013 00:11

Niech zdrowieje :kciuki:
bajgraf - Śro Lut 06, 2013 00:40

kciukajcie :kciuki:
na razie jest gorzej :cry:

quagmire - Śro Lut 06, 2013 08:20

bajgraf, kciukam, kciukam mocno :kciuki: :kciuki: :kciuki:
Wiewiora - Śro Lut 06, 2013 17:13

Ja też kciukam bardzo mocno :kciuki: :kciuki: :kciuki:
bajgraf - Czw Lut 07, 2013 01:05

Hitomi ma zapalenie płuc i oskrzeli, zrobiliśmy RTG i te plamki co były są takie jak wcześniej bez zmian, poza tym serce wygląda OK. Tylko osłuchowo nie fajnie :cry: Dostała z 5 zastrzyków jutro ma znowu ...
quagmire - Czw Lut 07, 2013 13:54

To porządnie się przeziębiła. Niech zdrowieje :kciuki:
bajgraf - Czw Lut 07, 2013 14:06

To zapewne przez to jej bieganie pod łóżkiem i w łazience i teraz siedzi i jest bardzo zła, że jest zamknięta (bo nadal by chciała szaleć) ... uparte stworzenie, ona ze złości nie chce jeść, czasem jej jakąś kaszkę pod nos podetkam to coś zliże, ale woli bardziej siedzieć przy drzwiczkach i gryźć kratkę od transporterka :twisted:
heniok - Czw Lut 07, 2013 15:05

bajgraf, mam nadzieję że szybko dojdzie do siebie :kciuki: :kciuki:
bajgraf - Czw Lut 07, 2013 16:03

Ja już straciłam cierpliwość i nadzieję, wg mnie jest gorzej, traci siły ....mieliśmy już kiedyś 2-latkę z zapaleniem płuc i nie skończyło się to dobrze, a tu wygląda podobnie ... dostała zastrzyki, siedzi w transporterku (taki kocim) przykrytym ręcznikiem, z na termoforze owiniętym ręcznikiem, ale nie widzę żadnej poprawy, więc nie wiem co mogę jeszcze zrobić ;(
quagmire - Czw Lut 07, 2013 16:07

bajgraf, a wiesz dokładnie, jakie leki dostała?
Dostała steryd?
Wg mnie i tak trzeba poczekać, leki zazwyczaj nie zaczynają działać tak od razu.
Ewentualnie steryd może.
Zacytuję Pyl z innego wątku, kiedy steryd działa szybciej:
Pyl napisał/a:
Na przyszłość - nie wiem czy u Was wetka ma, ale u nas są najczęściej dla ogonów stosowane dwa "typy" sterydów - działające krótko (tj. 1-2 dni np. Dexasone, Dexaven) i działające długo (tj. 4-5 dni np. Dexafort, i nie stosowany przez moich wetów, ale popularny w m.in. Poznaniu Rapidexon). Te krótko działające "startują" szybciej. Skoro dostała "trzydniowy" to prawdopodobnie jest to długo działający, stąd trzeba czekać 12 godzin.
W sytuacji nagłego pogorszenia (szczególnie dotyczy oddychania, czyli potencjalnego obrzęku i zalania płuc) przydało by się zareagować szybko, a potem jeśli pomoże dać steryd długo działający (lub nawet przejść na stałe podawanie sterydu dopyszcznie - np. Encorton, Encortolon). To oczywiście tylko moja opinia, w dodatku nie weta, ale podparta sporą praktyką "sterydową".

Czy chodzicie do dr Lewandowskiej?



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group