To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Mioty urodzone - rok 2010 - Miot Y of Anahata - 30.12.2010 - REZERWACJE str. 11

pszczoła - Śro Maj 15, 2013 12:44

Wydaje mi się, że z Ygreczków zostały już tylko Yume i Yankes?

Bo Yaneczka... wetka podejrzewa u niego przysadkę. Na kontroli (tydzień temu) zauważyła, że ma mocny wytrzeszcz i główkę lekko przechyloną na prawo. Ale to tak minimalnie, że ja sama tego nie zauważyłam :doh: Na razie zaleciła bacznie obserwować i na jakąkolwiek zmianę na gorsze lub kolejne objawy - wprowadzić leki na przysadkę. Obserwowałam, wytrzeszcz faktycznie jest, czasami mocniejszy czasami słabszy. Ale dziś zauważyłam już coś, co nie pozostawia wątpliwości, że ta główka przekrzywiona jest. Decyzja o podaniu kabergoliny zapadła, mały zapas już mam i zobaczymy, czy przyniosą poprawę... chciałabym. Bo Yaneczka poza tym Yaneczką jest - kontaktowy, ruchliwy, kochany :serducho: To nic, że z bólu ugryzł mnie w rękę, miał prawo.

Nakasha - Śro Maj 15, 2013 14:40

Nie mam wieści o Yahoo i Yupikayey...

Yume żyje i ma się dobrze, chociaż tylne łapki już słabe.

pszczoła - Śro Maj 15, 2013 14:46

Nakasha napisał/a:
Nie mam wieści o Yahoo i Yupikayey...

Yupikayey nie żyje na pewno, Yahoo też już raczej nie ma :(


Nakasha napisał/a:

Yume żyje i ma się dobrze, chociaż tylne łapki już słabe.

to mnie chociaż cieszy :) Yankesowe łapki też bardzo słabe.

pszczoła - Pią Cze 07, 2013 22:30

Anahatkowe lizawki :serducho:
http://www.youtube.com/wa...eature=youtu.be
Yankes ładnie reaguje na kabergolinę, gdy czuje się dobrze jest dawną Yaneczką - nie ma na nic czasu, szczególnie na siedzenie na kolanach. Powyższy filmik został nakręcony, gdy zbliżał się termin podania kolejnej dawki - szczur spokojniejszy, bardziej miziasty, taki typowy staruszek.

Nakasha - Pią Cze 21, 2013 22:41

pszczoła, :serducho: :serducho: :serducho:



Kochani, w związku z pewnymi moimi planami, zapraszam do zapoznania się z i dyskusji nad sensem stosowania kontrolowanego inbredu w hodowli:
http://shsrp.szczury.biz/...p?p=36045#36045

Jest dla mnie ważne, aby "starzy" i potencjalni chętni na maluchy ode mnie, wiedzieli, na czym zamierzam opierać swoją hodowlę i w jakim kierunku będzie ona zmierzać. Chciałabym, abyście byli w miarę Waszych chęci i możliwości zorientowani, jakie sposoby hodowania są uznawane i praktykowane - na świecie i być może, już niedługo, u nas.

Jest to temat kontrowersyjny ze względu na złą sławę, jaką cieszy się przypadkowy inbred - i słusznie!

Jednak dotychczasowe doświadczenia z hodowlą opartą niemal w 100% na outbreedingu przyniosły średnie rezultaty. Już w 2009 r,. rozmawiałam o kontrolowanym inbredzie z hodowcami z USA - wtedy nie byłam do tego przekonana. Jednak sporo o tym poczytałam, rozważyłam argumenty innych hodowców i doszłam do wniosku, że - aby naprawdę coś zmienić w kwestii zdrowia naszych szczurów - warto uzupełnić i odświeżyć naszą wiedzę... a w rezultacie otworzyć się na inne sposoby prowadzenia hodowli, sposoby, które dają dobre wyniki w innych krajach.

Hodowla nie funkcjonuje w oderwaniu od miłośników szczurów, którzy chcą je do siebie przyjmować, dlatego zależy mi na tym, abyście zapoznali się ze "zjawiskiem" kontrolowanego inbredu i argumentami, jakie za nim przemawiają.

pszczoła - Pon Gru 30, 2013 21:26

Mamy trójkę!

Wiem, że tylko Yankes, ale to i tak powód do ogromnej radości i dumy :serducho:

Pyl - Wto Gru 31, 2013 00:28

pszczółka, bardzo cieszę się z Wami :serducho:
quagmire - Wto Gru 31, 2013 09:21

No pewnie :DD
pszczoła - Śro Cze 04, 2014 14:46

3 i 5 :serducho:
quagmire - Śro Cze 04, 2014 14:58

:serducho: :serducho: :serducho:
ach i ach
Kocham to małe, łaciate, liżące Stworzonko :)

Pyl - Śro Cze 04, 2014 15:51

pszczoła, :serducho: :mrgreen: :serducho:
Wycałuj, wygłaszcz i wytul ode mnie!

limomanka - Śro Cze 04, 2014 23:12

pszczoła, wycałuj :)
pszczoła - Czw Cze 05, 2014 09:38

Wycałowany i wygłaskany :serducho:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group