To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Odżywianie - Nabiał w diecie szczurów - temat ogólny

Anonymous - Sob Maj 20, 2006 12:55
Temat postu: Nabiał w diecie szczurów - temat ogólny
Moja Józia też jest mocno wybredna :P Prawie w ogóle nie jada ziarna [tylko z musu], a najbardziej jej smakują płatki corn flakes i wszelkiego rodzaju dropsy dla szczurków. A no i najważniejsze, prawie zapomniałam - schłodzone mleko może pić hektolitrami ;)
Cola - Sob Maj 20, 2006 13:01

lepiej nie dawać mleka, mleko w ogóle nie ejst zdrowe dla nikogo, a już napewno nie dla szczurka, w tym bardzije chłodne!
Anonymous - Sob Maj 20, 2006 13:04

Ale to rzadko dostaje, bo słyszałam, że w dużych ilościach nie jest zdrowe :(
KAKA - Sob Maj 20, 2006 13:31

nie prawda, że mleko jest niezdrowe !! Dawać jak najbardziej ale nie czesto i w małych ilosciach bo moze dojśc do przebiałczenia ( w postaci strupków itp.) Można dawać mleczko jak i serek biały, żółty zdecydowanie odradzam, stosowany jest jedynie w chorobach takich w których szczurek traci na wadze i boczki mu sie zapadają.
Ja myślę, że jeśli dasz szczurkowi raz na miesiąc na podstawku mleczko to będzie dobrze :wink: a z serkiem to raz na tydzień ( białym)

Cola - Sob Maj 20, 2006 13:35

tak, ale nie hektolitrami i nie schłodzone...raczej..
Anonymous - Sob Maj 20, 2006 14:29

Z tymi hektolitrami przecież żartowałam ... Serek biały też lubi ;) Ale to dostaje od czasu do czasu, a za żółtym nie przepada;)
sachma - Śro Lis 22, 2006 14:44

moje potwory zawsze dostawaly mleko :) zimne, cieple, bez roznicy wazne ze byly platki ;) np fittnes z odronina platkow nesqika :) przepradaja za platkami z mlekiem :) dlatego ja nie moge ich jesc jak baby biegaja, bo nic mi nie chca zostawic :( :P
AngelsDream - Śro Lis 22, 2006 14:48

Mleko owszem, byle nie za często :] Raczej jako smakołyk czy nagroda.
KAKA - Śro Lis 22, 2006 14:50

moje jakby mogły to by sie przyssały do krowiego wymiona :mrgreen:
helen.ch - Śro Lis 22, 2006 15:19

Moje dzis na śniadanko płatki fitness z mlekiem wcinały... uwielbiają , więc od czasu do czasu dostają
Maniak - Śro Lis 22, 2006 15:49

MOje też lubią mleko z płtkami a najlepiej bedzie musli jakiekolwiek z rodzynkami ;)
Nisia - Śro Lis 22, 2006 16:19

AngelsDream napisał/a:
Mleko owszem, byle nie za często

Mleko krowie raczej nie jest wskazane dla ogonków ze względu na obecnosc trudno dla nich przyswajalnej laktozy. Dlatego, być może, zaleca się rzadko dawać (co by nie doprowadzic do biegunki).

Ale, moim zdaniem, bez ograniczeń mozna podawac mleko dla kociąt (bez laktozy). Ja np. uzywam Klary. Kosztuje całe 1,80 (u mnie). Może stać w lodówce 3 dni, a ogonki żłopia bardzo chętnie.

Azi - Śro Lis 22, 2006 17:38

Zgadzma się z Nisią, ze względu na latozę, lepiej nie podawać, ale za to produkty mleczne (np. jogurty) laktozy już nie zawierają.

Słyszałam też od weterynarza, że jeżeli szczur juz do mleka jest przyzwyczajony, to raczej mu nie zaszkodzi - przykład - Dzika piła mleko krowie do końca swych dni i na biegunkę nie narzekała.

Chesti - Czw Lis 23, 2006 22:51

Mleko podaję baaaaardzo sporadycznie, raz na kilka miesięcy. Chłopaki uwielbiają ciepłe mleczko z miodem. Mnie odrzuca na sam zapach, ale im strasznie smakuje.

Siostra podaje fretce mleko sojowe.
Czy takie mleko zawiera laktozę? I jakie jest dla ogonów?

Nisia - Pią Lis 24, 2006 14:22

Chesti, nie zawiera i ogonom mozna podawać.
Ale je przestałam kupowac, bo tam jest nie tylko sól morska, ale i jakiś fosforan dodany. A fosforany wiadomo - wypłukują wapń i magnez.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group