To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leczenie - Kłopoty skórne

Pyl - Czw Mar 08, 2012 13:13

Wszoły?
Ivermektyną lub selamektyną. Masz to wszystko w tym temacie.

gurumis - Czw Mar 08, 2012 14:21

okazało się, ze to jakieś wszy szczurze czy coś,

cała trójka dostała kropelki na kark, bo najmniejszego wetka nie chciała katować tą invermektyną w zastrzykach, bo jest jeszcze maleńki i waży zaledwie 30 gram, no i za miesiąc powtórka.

w sumie 3 kropelki tego leku na kark kosztowały mnie 50 zł. ehh...

ale czego się nie robi dla tych paskud :)

Pyl - Czw Mar 08, 2012 14:29

Dobrze, że poszłaś. Niech sobie robale idą precz.
Szkoda tylko, że nie wiesz co za lek dostały. To zawsze warto wiedzieć, tak na wszelki wypadek.

Off-Topic:
gurumis napisał/a:
bo jest jeszcze maleńki i waży zaledwie 30 gram
Ile? 30g? To w jakim on jest wieku?!? U mnie maleństwa w 10. dniu życia ważą teraz kole 25g :shock:

gurumis - Czw Mar 08, 2012 14:58

Pyl napisał/a:
Dobrze, że poszłaś. Niech sobie robale idą precz.
Szkoda tylko, że nie wiesz co za lek dostały. To zawsze warto wiedzieć, tak na wszelki wypadek.

Off-Topic:
gurumis napisał/a:
bo jest jeszcze maleńki i waży zaledwie 30 gram
Ile? 30g? To w jakim on jest wieku?!? U mnie maleństwa w 10. dniu życia ważą teraz kole 25g :shock:



nie mam pojęcia ile on może mieć, wczoraj dostałam go w prezencie na dzien kobiet od faceta, z zoologa,
wrzucam link do foty, moze uda Ci się ocenić jakoś, mnie samą to bardzo ciekawi

https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/s720x720/432116_363883430311475_100000694630273_1256555_719188277_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/s720x720/423118_364077710292047_100000694630273_1256908_709399766_n.jpg

smeg - Czw Mar 08, 2012 15:15

Wygląda na jakieś 3-4 tygodnie, czyli jest za wcześnie oddzielony od matki i pewnie niedożywiony, ale nie chce mi się wierzyć, że waży 30 g. Masz w domu wagę kuchenną? Spróbuj może zważyć go jeszcze raz ;) U mnie 16-dniowe szczurki ważyły ok. 50 g, a ledwo co otworzyły wtedy oczy i pokryły się meszkiem. http://imageshack.us/phot...0/img5646r.jpg/ - ten 3-tygodniowy szczurek ważył 67 g w momencie robienia zdjęcia.
Pyl - Czw Mar 08, 2012 15:19

gurumis, dokładnie tak jak pisze smeg, na pewno waży więcej. Tutaj masz fotki maluchów 25 gramowych. Nawet jeśli jest z zoologa i może być lżejszy niż ogony odchowane w domu to nie aż tak drastycznie.

I przy okazji polecam adopcje - maluchy ciągle szukają domów, nie ma po co kupować w sklepie.

Możemy prosić modów o przeniesienie do stosownego wątku?

gurumis - Czw Mar 08, 2012 15:30

Off-Topic:
Pyl napisał/a:
gurumis, dokładnie tak jak pisze smeg, na pewno waży więcej. Tutaj masz fotki maluchów 25 gramowych. Nawet jeśli jest z zoologa i może być lżejszy niż ogony odchowane w domu to nie aż tak drastycznie.

I przy okazji polecam adopcje - maluchy ciągle szukają domów, nie ma po co kupować w sklepie.

Możemy prosić modów o przeniesienie do stosownego wątku?


OJ OJ OJ.... kurcze, faktycznie macie racje, pożyczyłam wagę i waży równo 50, tak czy siak jest wychudzony, można mu żeberka przez skórę liczyć, są tak wyczuwalne. Ale utuczymy, utuczymy :)

dziękuję za rady i pozdrawiam :)


PS, też myślę, że można przenieść do odpowiedniego wątku. z góry dziękuję.
froussy - Sob Mar 24, 2012 13:23

witam, mój szczurek od paru dni ostro sie drapie, nie wypada sierść nie było żadnych zmian skórnych ale drapie sie najbardziej w miejsce gdzie dostał 2 tygodnie temu baytril, przeglądnełam teraz sierść na maksa i zauwazylam tylko w tym miejscu po kłuciu małe strupki czerwone, nie są bardzo widocznie nie maja nawet milimetra wielkości ale są tak jakby poukladane w 'stadzie' tylko w jednym obszarze . Ten szczurek akurat ciaglę je serki, czy to może być przebiałczenie i miejsce kłucia to akurat tylko zbieg okolicznosci? bo mial wtedy tam wielgachnego strupka ale zszedł juz dawno.
w sumie szczurek juz wczesniej sie drapal ale nie az tak, bylam z nim u weta ale wet powiedzial ze nic mu nie jest. Ale teraz ewidentnie widze ze coś mu jest.

froussy - Sob Kwi 07, 2012 19:33

Hm witam, czytalam ze swierzb wystepuje głownie na uszach. A moja mała ma ranki tylko na karku i strasznie sie drapie w klinice stwierdzili ze to wlasnie swierzb i podali jakis zastrzyk i na nastepny tydzien znow mam sie tam pojawic. Ale dziwi mnie to ze uszy są typowo czysciutkie, czy to mozliwe ze to swierzb?
smeg - Sob Kwi 07, 2012 19:52

Możliwe ;) Jedna z moich tymczasowiczek miała strupki na bokach pyszczka i na szyi, wet pobrała zeskrobinę i pod mikroskopem na własne oczy mogłam obejrzeć świerzbowca. Uszy i ogon też miała czyściutkie.
froussy - Sob Kwi 07, 2012 20:22

uff uspokoiłaś mnie, gdyż jeden wet stwierdzil ze to alergia, i sama nie wiem na co miała by być bo wszystko co uczulajace wyrzucilam z klatki i wybralam sie do kliniki własnie. Wet powiedział ze jak do nastepnej wizyty nie bedzie zadnej poprawy to wtedy pobierze zeskrobine by teraz nie narazac na koszty od razu, ale dla niego to swierzbowiec. No i typowo ma własnie na karku w sumie nie na srodku tylko wlasnie przy boczkach i przy pyszczku ma pare bo tam tez sie sporo drapie, ogon własnie czysty i uszy też, dlatego jak patrzalam na zdjecia swierzbowca u szczurow zdziwilo mnie to bo jej strupy nie wygladaja az tak koszmarnie. No i własnie, za 2 tygodnie maja do mnie przyjechać kolezanki dla niego. A więc musze go wsadzic do chorobowki i z tamtej klatki wszystko wyparzyć najlepiej? i nie poznawac ich ze soba do zakonczenia kuracji? Bo nie chce by i tamte złapały to świnstwo.
Kasik - Sob Kwi 07, 2012 21:15

froussy, najlepiej przeleczyć wszystkie szczury. Świerzb może mieć postać skórną, a uczy mogą być zupełnie czyste.
froussy - Sob Kwi 07, 2012 21:34

Kresik narazie mam własnie tylko tą jedną niunie dlatego tylko o nią mi chodzi, bo dopiero za 2 tygodnie przyjąda do mnie 2 niunie z adopcji bo dopiero maja 2 tygodnie :mrgreen: Ale wole już sie zabezpieczyc i dowiedziec co i jak mam zrobić z klatką i czy już mała najlepiej włozyć do chorobówki.
didko - Pon Kwi 16, 2012 12:45

mój szczurek ma strupki pod pyskiem i na szyi ( kółeczko) co to może być?


sorry 2 razy to samo zdjęcie wysłałam

inne tego nie mają..... a może po prostu to są ugryzienia???? jest bardzo gnojony....

quagmire - Pon Kwi 16, 2012 12:48

jakieś pasożyty na pewno - skocz do weta, da mu lek, a Ty dowiesz się, co zrobić.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group