To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leczenie - Kłopoty skórne

Kasik - Nie Paź 23, 2011 13:55

A ja mam pytanie - dostaliśmy w poniedziałek Stronghold na świerzb skórny. Strupki u Julka powoli się goją, skóra wygląda lepiej. Ale kiedy oni się powinni przestać drapać? :drap: Kiedy mam się zacząć martwić, że kuracja może nie do końca działa?
pszczoła - Nie Paź 23, 2011 14:28

Pyl, obejrzałam ich dokładnie i:

- pod brodą mają jedynie takie kropki/kulki, coś w stylu ludzkich pieprzyków z których wyrastają włoski, wygląda to dziwnie, ni to rana ni wygolone, może faktycznie "pieprzyki". Tak to mniej więcej wygląda:



- na pleckach nic nie znalazłam, jedynie po przejechaniu ręką po sierści zostaje mi mnóstwo tego:

Ale to chyba tylko łupież... Wcześniej tak nie mieli więc to trochę mnie zdziwiło.

- wyłysienia wyglądają mniej więcej tak (są bladoróżowe, nie widać zaczerwienienia):



Nashi, a jak lekarz zalecił tym smarować? Te łyse miejsca? Oni się najbardziej drapią po boczkach a tam łysych miejsc nie znalazłam.

Nashi - Nie Paź 23, 2011 15:32

2-3 razy dziennie na zmienione miejsca. Dżuma też tylko boki drapała i to nie jakoś specjalnie intensywnie, plecy ją nie bardzo interesowały. A przełysienia wyglądają bardzo podobnie.
Pyl - Nie Paź 23, 2011 23:23

pszczółka, takie gulki z włoskami pod brodą są normalne - dwie symetrycznie po bokach i jedna (czasem mniej widoczna) centralnie. A strupy od pasożytów wyglądają bardzo podobnie - często też są strupkami/gulkami, ale nie są symetryczne, nie mają wystających włosów (znaczy takich wibrysowych długich) i może być ich więcej. Nie jestem pewna czy na tym zdjęciu to jedna z tych standardowych gulek czy nie, ale na pewno nie wygląda to na zmasowany atak kosmitów ;)

A wyłysienia faktycznie nieduże i nie wyglądają chorobowo - może faktycznie to jakiś delikatny stan "zagrzybienia"? Albo efekty wyrywania futra? Z grzybami nie miałam do czynienia, więc nie pomogę :oops:
Ale generalnie bym nie panikowała.

pszczoła - Nie Paź 23, 2011 23:28

Dzięki Pylciu :* Na tym zdjęciu to też jest taka typowa gulka ;)
Skoro to nie kosmici to wypróbuję Clotrimazolum wg porad Nashi, akurat mam w domu ;) Tylko skąd to to się mogło wziąć :P

Kasik - Nie Paź 23, 2011 23:31

pszczółka, na grzybicę możesz też spróbować kąpieli w nizoralu.
pszczoła - Nie Paź 23, 2011 23:38

Dobry pomysł, tylko że oni panicznie boją się kąpieli, ja szczerze mówiąc też się boję kąpać po raz kolejny 600 gramowego szczura, nie wiem czy go utrzymam i czy skończę z całymi palcami. I niestety jest już za zimno (przeciągi itp.) na dworze na zabawy z wodą i przyzwyczajanie ich do tego :(
Ale jeżeli kąpiel miałaby pomóc... Muszę się zastanowić :roll:

Kasik - Nie Paź 23, 2011 23:41

pszczółka, no to jeżeli się boisz, to lepiej zostań przy maści, może akurat pomoże :) Miejscowe rozwiązania zawsze są lepsze niż zastosowanie ogólne :D
pszczoła - Czw Paź 27, 2011 02:06

Ehh, smaruję ich od kilku dni Clotrimazolum: u Yankesa pojawił się już meszek na tym placku, a u Ozzyego i Carlosa zaczerwienienia i ranki ;( Dopiero je zauważyłam, wczoraj chyba wszystko było ok. I teraz nie wiem, czy te ranki to może efekt maści, czy drapania, czy czegoś innego, uhh.
Nashi - Czw Paź 27, 2011 08:40

Ja też nie wiem. U Dżumy jest tak samo, w niektórych miejscach sierść już odrosła, ale na plecach zauważyłam zaczerwienienie skóry. Dziś jadę z nią do weta, bo to ostatnia okazja przed wyjazdem do domu.
spiryt009 - Sob Paź 29, 2011 18:36
Temat postu: SZCZUREK DRAPANIE DO KRWI
Moj szczurek często się drapie , pozniej widac strupki dookoła głowki .

Poszedlem z nim do weta , dostal zastrzyk , byl spokojny ...
No i pani nic mi nie tlumaczyla tylko kazala za 10 dni przyjsc ...

A ja sie martwię , jak myslicie co to moze byc ?
Zmienilem mu juz z trocin/sianka na drewienka...

Moze od sianka dostal jakis bakterii ?
Mial ktos cos podobnego?

[ Komentarz dodany przez: karola: Sob Paź 29, 2011 19:04 ]
Scaliłam. Nie otwieraj nowych tematów jeśli istnieją już podobne. Używaj opcji "Szukaj" albo przeglądaj spisy treści poszczególnych działów.

Dori - Sob Paź 29, 2011 18:44

spiryt009, zapewne wet podejrzewa pasożyty, szczur dostał ivermektynę, która za 10 dni ma być powtórzona. Jest temat o problemach skórnych, dlaczego go nie czytałeś?
spiryt009 - Sob Paź 29, 2011 18:48

Przejrzalem troche , ale ciekawilo mnie co on mu podal , dziekuje Ci .

To nic groźnego prawda?

A i jeszcze jedno ma ogon taki troche pomaranczowy troche inny no i czytalem ,ze witamine A podawac tylko z czego najlepiej ;p
W marchewce tez jest to go podkarmie ;p

baradwys - Sob Paź 29, 2011 18:55

spiryt009 napisał/a:
A i jeszcze jedno ma ogon taki troche pomaranczowy troche inny no i czytalem ,ze witamine A podawac tylko z czego najlepiej ;p
W marchewce tez jest to go podkarmie ;p
jeśli skórę na ciele też ma lekko pomarańczową to witamina A raczej na nic się nie zda. W jakim on jeste wieku? Może zaczął dojrzewać?
spiryt009 - Sob Paź 29, 2011 19:08

Ma jakos 3-4 miesiące ...
Sierść ma normalną , taką jaką miał.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group