To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leczenie - Kłopoty skórne

marzena - Sob Lis 21, 2009 16:32

Azi, Witam mam pytanko bo od ponad 2 tygodni mam szczurka trzymam go w trocinach i niewiem wlasnie czy nie jest uczulony czy moze ma jakas alergie bo strasznie sie drapie Zauwazylam tez na ogonie krostki i na uszach z tym ze na uszach ma juz takie odstajace jak by mozna bylo ze zdrapac moze to jest wlasnie swierzb Bylam w aptece a tam mi dalo masc Tribiotic niewiem czy moge mu smarowac ten ogon i uszka bo nie chce mu zaszkodzic jak mozesz to prosze o pomoc
Nakota - Sob Lis 21, 2009 17:03

wuwuna napisał/a:
Nakota napisał/a:
Podała lek
Jaki lek?

Odrobacz je invermektyną powinno pomóc.

Może w ściółce coś się przyplątało, dlatego nawroty są.

Ostatnio znów był nawrót, więc Duszek dostała Enflocynę, ale zupełnie jej nie pomogła. Dr Sieczko podał jej Biomectin, Vecort oraz Enflocynę (i jeśli pamięć mnie nie myli to za pierwszym razem dr Strugała podała dokładnie to samo) i jak na razie strupki pięknie się wygajają. Badanie strupka wykazało, że to nie pasożyty ani też bakterie, ale na wszelki wypadek zmieniłam ściółkę na Pigwę. Możliwe jest, że może to być także reakcja alergiczna.

Oli - Nie Lis 22, 2009 00:37

marzena napisał/a:
Zauwazylam tez na ogonie krostki i na uszach z tym ze na uszach ma juz takie odstajace jak by mozna bylo ze zdrapac moze to jest wlasnie swierzb
Tak, to jest świerzb. Tribiotikiem tego nie wyleczysz. Nie wiem skąd jesteś, ale w dziale Leczenie/weterynarze poszukaj polecanego w Twojej okolicy i idź do niego ze szczurkiem. Maluch musi być leczony, najlepiej iwermektyną podaną trzykrotnie w odstępach 10-14 dni (czyli pierwszy, po 10 dniach drugi i po kolejnych 10 dniach trzeci zastrzyk).
marzena - Nie Lis 22, 2009 20:50

a swierzba nie mozna wyleczyc jakos samemu? z wetem u nas to raczej ciezko Zmienilam mu trociny na zwirek podaje teraz suchy pokarm dla szczurka bez jakis wiekszych urozmaicen zeby zobaczyc czy moze przesadzilam z jakims pozywieniem moze nabialem Dzis juz sie mniej dapie Posmarowalam go jednak Tribiotikiem ale krostki jeszcze sa z tym ze dzis juz sie fajnie bawil i wygladal na zadowolonego
Oli - Nie Lis 22, 2009 21:01

marzena napisał/a:
a swierzba nie mozna wyleczyc jakos samemu?
nie można. To jest pasożyt, może nawet doprowadzić do śmierci zwierzęcia. Nie lecz go na własną rękę, to najbardziej nieodpowiedzialne co możesz w tej sytuacji zrobić. :]
Ewa - Wto Gru 15, 2009 00:30

Trafił do mnie dorosły ogonek. Podano mu inwermektynę twierdząc, ze jest zarobaczony. Ja wprawdzie nie widziałam robaków ani jaj gdyż ogonek był potwornie brudny. Po wykapaniu kolesia, zrobił się z żółtego biały. Okazało się jednak, że na grzbiecie i tyłeczku jest mocno przerzedzony. Jak go głaskałam to kłaczki pozlepiane zostawały mi w ręku. Nic go to nie bolało. Obecnie jest czysty, za to z łysieniem plackowatym na grzbiecie. Czy ktoś się z tym spotkał, czy tak może wyglądać grzybica? Aha w ogóle się nie drapie.
Anonymous - Wto Gru 15, 2009 11:15

Ewcia, może być grzybica. Na pewno nie jest to normalne, lepiej popylaj do weta.
Ewa - Wto Gru 15, 2009 15:05

Zastanawiam się, czy grzybica może nie swędzieć?
Do weta idę jutro. Do Mikłusza z Multivetu. Czy przeciętny wet ma możliwość zdiagnozowania grzybicy, czy trzeba gdzieś specjalnie jechać?

iskra - Wto Gru 29, 2009 17:42

Dziś przy okazji wizyty u weta dopytałam o przełysiałe nieco futerko u mojego szczurka i jakby żółte plamy... okazało się, że to coś z metabolizmem oraz prawdopodobnie z wątrobą..
dostał lek dopyszczny , który ma poprawić działanie wątroby a za tym też futerko i skórę.

iskra - Wto Gru 29, 2009 17:44

a poza tym, to wydawało mi się, że na prawdę dobrze o nie dbam...że mają super jedzonko i wszystko czego potrzebują.. i dużo miłości... a tu nagle jakieś przełysienia i problemy z wątrobą i ząbkami... :(
Seylin - Wto Sty 05, 2010 18:12

Byłam dzisiaj u weta z moim małym, bo podejrzewałam że ma wszy, i się potwierdziło. Tyle że lekarka nie przepisała mi żadnego specyfiku czy czegoś, jedynie odesłała do sklepu zoologicznego po jakiś preparat (jak to możliwe że lekarz nie ma czegos takiego?!), preparat ten będzie dopiero w piątek. Czy mogę poczekać do piątku, czy szukać innego lekarza? Szczurek ma się dobrze, je,pije, jest aktywny, tylko męczy go to drapanie.
Oli - Wto Sty 05, 2010 18:21

Ewa napisał/a:
Czy przeciętny wet ma możliwość zdiagnozowania grzybicy, czy trzeba gdzieś specjalnie jechać?
jeśli posiada specjalną lampę to nie musisz nigdzie jechać. W Multivecie powinni ją mieć, ale głowy nie dam.

Seylin, możesz podać nazwę preparatu, który zaleciłą lekarka? Na jakiej podstawie stwierdziła wszy?

asik8705 - Wto Sty 12, 2010 12:51

Chciała bym asiegnąć opini. Byłam u weta . ale co wy sadzicie. Co to moze byc, Drobne pomaranczowe strupki, plamki na skórze?? Naprawde drobniuskie
Ewa - Czw Sty 14, 2010 00:39

Pomarańczowe są wszoły, ale wet by to na pewno rozpoznał. Ostatnio oglądałam to pod mikroskopem..paskudne.
asik8705 - Czw Sty 14, 2010 15:15

Nie wiem cos mi sie wyaje ze jakas malo doswiadczona ta pani dr moze praktykantka. A czym to najlepiej zwalczyc ?? P. Dr kropelke czegos mu umiescila na karku i powiedziala ze kontrola za miesiac, 2 dni sie nie drapal a teraz widze ze na nowo. Pomozcie prosze


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group