To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leczenie - Kłopoty skórne

Oli - Wto Kwi 28, 2009 14:38

Katasza, znalazłam info, że ptaszyńce mogą żerować także na ludziach i innych zwierzętach stałocieplnych oraz to, że ich przenosicielami i żywicielami są gryzonie.

http://www.asplant.com.pl/galtox_b/galtoxb.pps
http://www.deratyzacja.co...omaszCencek.pdf

Kinga - Śro Maj 20, 2009 09:57

Witajcie, moje dwa małe gryzonie dostały pasożyty. Najprawdopodobniej są ze ściółki. I mam ogromny problem, nie moge pójść do weta, bo to są 2 dzikusy, wyjąć ich z klatki nie da rady żadnym sposobem. Dziś byłam u weta i powiedział żebym posmarowała je jodyną, bo to załagodzi strupki, problem w tym, że nie dam rady! Próbuje ich posmarować patyczkiem higienicznym w zranione miejsca ale nic z tego :( Boją się tego, próbują dziabać i nie ma żadnej mowy żebym ich posmarowałą. Macie może jakiś pomysł co mam z tym zrobić ?:(
Prosze o pomoc.

Anonymous - Śro Maj 20, 2009 10:05

Kinga, idź do weta sama, niech ci wyliczy dawkę iwermectyny na daną wagę szczura (musisz ja znać) i sprzeda ci lek podawany na kark (a nie iniekcyjnie). Szczury musisz jakoś zdybać i posmarować odpowiednią dawką w okolicach karku. Nastęna dawka dopiero po 10 dniach, więc jednorazowo sie nie naszarpiesz aż tak z nimi, jak przy codziennym jodynowaniu.

A szczury trzeba oswoić, to sie samo nie zrobi.

wuwuna - Sob Cze 06, 2009 10:47

scalone z "Świerzbowce", "Wszy u 7 dniowych osesków", "Pasożyty z trociń." "Białe krostki na uszach", "Drapanie się, strupki", "Czy to może być świerzb?", "Dziwne strupki po jednej stronie ciała", "Ogólna prośba o pomoc-kłopoty skórne", "Iwermektyna nie działa, jeśli to nie świerzb to co?", "Strupki i inne objawy uczulenia na ściółkę.", "Jak odróżnić świerzb od atopowego zapalenia skóry", "Uczulenie?", "Łuszcząca się skóra u golasa", "Pasożyty ze ściółki", "Łupież", "Dziwna zmiana na skórze", "Strupy, 3 cm rana", "Zmiana sierści".
wuwuna - Sob Cze 06, 2009 18:31

Scalone z "Łysienie na szyi(od strony brzuszka), 3 strupki".
marcinfcc - Sob Cze 06, 2009 21:40
Temat postu: siersc
witam mam problem dotyczący siersci mojego szczurka. Otóż od dłuższego czasu mój szczurek sie drapie i wypada mu siersc w duzych ilościach. dostal już dwie serie preparatu na wszy (iwermektyny) ale nic nie pomaga był wyleczony także z mykoplazmozy. co może byc przyczyną wypadania siersci jest to samiec dwukolorowy był szaro-biały ale ostatnio zauwżam że zamiast szarej siersci na grzebiecie ma coraz bardziej brązową (jest to husky chyba). co robic w takiej sytuacji.

zrobiłem juz tak jak pisze Viss i to dwukrotnie ale dalej sie drapie.

aha i jeszcze jedno zauważyłem że szczuras ma na skórze takie cos jak łupież tylko że takie jakby czerwone lub bordowe

shinigami-golden - Śro Cze 10, 2009 20:07
Temat postu: Ciurek drapie sie za uszami
Mój Dante nadmiernie drapie sie za uszami, po brzuchu i do tego "kicha" oraz telepie główką. Co mu może dolegać ( nie zauwazyłam zadncyh zmian na skorze)
wuwuna - Śro Cze 10, 2009 20:35

shinigami-golden, proszę o dokładne sprawdzanie tematów istniejących, a nie zakładanie nowego. Scaliłam. I proszę czytać istniejace tamaty, bo na wszystkie pytania są opowiedzi
Aleks1 - Nie Cze 14, 2009 16:08

Cześć.Też mam problem z krostami u ikerka i nie wiem już co robić.Maści nie pomagają a nawet szkodzą ponieważ szczurek rozdrapał sobie wypryski do mięsa.Czy ktoś wie jak to teraz powinnam leczyć?
maris - Nie Cze 14, 2009 16:30

Dobrze by było, gdybyś wkleiła zdjęcie, wtedy łatwiej będzie rozpoznać co mu dolega. Co stwierdził weterynarz? Od czego się zaczęło? Gdzie ma te krostki?
Aleks1 - Nie Cze 14, 2009 16:50

Iker ma po prawej stronie na szyi krosty(niedaleko ucha) a po lewej stronie ma jedną ranę która ciągnie się od ucha aż do szui.Weterynarz powiedział że to egzema ale od czego ona jest to już nie powiedział.Zdjęcia nie dam rady zrobić bo iker nie da się nawet dotknąć.
monia - Nie Cze 14, 2009 16:57

Witam. A mój szczurek mial swierzb niedawno. Niemam pojecia skąd to sie wzielo?? Klatka ze sklepu trocinki ze sklepu nic z dworu nie dostaje. Skąd u domowego wychuchanego szczurka swierzbowiec??
Oli - Nie Cze 14, 2009 17:17

Aleks1, to zapewne nie jest egzema, a świerzb (100% Ci nie dam, bo nie widzę szczura) i tu nie pomoże żadna maść, tylko zastrzyk z ivermektyny. Spróbuj poszukać w dziale polecani weterynarze jakiegoś w Twoim mieście i przejdź się ze szczurem na konsultacje.

monia, poczytaj ten temat. :wink: Świerzb może się przede wszystkim brać ze złej jakości trocin i siana. Jakich trocin używasz?

Aleks1 - Nie Cze 14, 2009 17:55

Ale od czego ten świerzb by miał :o ? Mam dwa szczurki i tylko on to ma.
Oli - Nie Cze 14, 2009 18:47

Świerzb to pasożyty, takie małe zwierzątka. :wink: Mogą siedzieć w sianie, trocinach, mogą być w tych rzeczach ich jaja. Drugiego szczura powinnaś profilaktycznie odrobaczyć, bo to, że nie ma objawów choroby, nie oznacza, że jej w ogóle nie ma.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group