To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leczenie - Kłopoty skórne

S - Śro Kwi 08, 2009 09:54

szoomcia, strzyżenie moich szczurków było by niemożliwe.
Może wybitnie leniwe i ignorujące hałasy można ogolić elektryczną golarką, taką gdzie futerko wchodzi przez siatkę, a nożyki są schowane.

szoomcia - Śro Kwi 08, 2009 11:04

Miałam na myśli właśnie taką elektryczną, bez możliwości zranienia skóry... i skrócenie sierści głównie na grzbiecie gdzie jest długi włos.
Anonymous - Czw Kwi 09, 2009 23:34
Temat postu: Białe krostki na uszach.
Więc krótko i na temat: nie mam pojęcia skąd na uchu mojego małego pojawiły się białe krostki i co mogą oznaczać. Występują tylko na jednym i jest ich parę.
Przestraszyło mnie to trochę, bo nie wiem co to oznacza. Z góry dziękuję za pomoc ;)


Zdjęcie chorego(?) ucha:

http://img529.imageshack.us/img529/3417/ucho.jpg

Oli - Pią Kwi 10, 2009 00:05

szoomcia napisał/a:
Miałam na myśli właśnie taką elektryczną
Sporóbuj podejśc do szczura z takim czymś warczącym to zobaczysz jak pójdzie strzyżenie. :wink: Ja bym nie narażała szczura na taki stres - lepsze już są kąpiele, choć też bywają stresujące.
Natalie - Pią Kwi 10, 2009 00:32
Temat postu: Leczenie myszki z strupkami.
Witam,ostatnio zauważyłam że mija myszka intensywnie się drapie.Jeszcze tego samego dnia poszłam do weta.Kolejnego dnia poszłam znów-Oliver dostał zastrzyk na "nie drapanie",wet przepisał receptę na POLSEPTOL.Smarując Olliego(bardzo piszczy,boi się :( , wyrywa)nakładam dosć dużo maści-dostanie się do strupka wśród gęstej sierści nie jest proste.Czy Olliemu tą maść mam zmywać(i tak dobrze nie zejdzie)czy nie?Po smarowaniu godzinę pilnuję by nie zlizywał,ale potem zliże.Czy to mu zaszkodzi?
Czy to może być uczulenie?
I czy strupki przez uczulenie mogą pojawić się BEZ drapania myszy?
BŁAGAM o szybką odpowiedź!!!

NadyaB - Pią Kwi 10, 2009 00:41

a co powiedział Ci wet ?? Nie pytałaś o przyczynę powstawania podrażnienia?
Wiadomo, że każda maść szkodzi lecz nie na tyle by mogło coś się jemu stać lecz dawaj mniej tej maści, bardziej wmasowuj ją i częściej... skoro chodzisz ze zwierzakiem do weta to wypytuj się zawsze jego o wszystko - to jest najlepsza okazja.

Natalie - Pią Kwi 10, 2009 00:48

Wypytywałam się go.Nie potrafił stwierdzić...
czyli nic mu nie będzie po lizaniu?nie moge czesciej.

CZY STARCZY GODZINA BY TA MASC ZADZIALALA?bo pozniej myszol zlizuje

szoomcia - Pią Kwi 10, 2009 01:19

Jeszcze raz mówię, że nie miałam zamiaru tego robić, ale napisałam, bo być może, kiedyś u kogoś taka potrzeba zaistnieje, jeżeli np na całym ciele miałby coś, co trzeba smarować.

Ja swoje stado kapie i suszę warczącą suszarą i czasem tylko spanikują, zwykle odbywa się to nawet bez jednego zadrapania...

NadyaB - Pią Kwi 10, 2009 01:44

tzn. jeśli mam być szczera to jakoś nie widzę sytuacji żeby myszka wytrzymała aż godzinę bez mycia w takiej sytuacji, to moim zdaniem i przy moich doświadczeniach raczej niemożliwe... a leczenie nie polega na tym by raz od czasu do czasu posmarować... poświęć mu teraz więcej czasu w tej chorobie.... naprawdę się opłaci
Anonymous - Nie Kwi 26, 2009 18:23

sluchajcie, moje papugi okazlo sie ze maja ptaszynce, w zeszlym tygodniu pojechaly do nowego domu, ale mieszkaly u mnie miesiac, staly obok klatki szczurow, myslicie, ze szczury moga sie zarazic tymi pasozytami?
Anonymous - Pon Kwi 27, 2009 15:40

Bylam dzisiaj w sklepie zoologicznym, gdzie Piasecki leczy im zwierzeta i kupowalam kocie mleko. W rozmowie ze sprzedawca powiedzialam, ze szczurki maja zaawansowany swieRZb itd. Kazal mi poczekac i przyniosl z zaplecza w strzykawce Imaverol kazal rozpuscic w 15 ml wody i smarowac maluchom zmiany na skorze...

Powiedzialam mu, ze bez weta lepiej moze tego nie stosowac, a on pow. ze Piasecki zajmuje sie ich szczurami i, ze oni tak je lecza i dal mi za darmo :shock:

Oczywiscie glupia nie jestem i zaraz na necie wyszukalam co to za specyfik. Pisze, ze jest to lek na grzybice i tylko grzybice a nie na swieRZb. Grzyby od roztoczy znacznie sie roznia :] Tak wiec, chyba moge to wyrzucic nie?? I tak ide jutro z nimi do Piaseckiego to sie spytam nawet z ciekawosci...

[ Komentarz dodany przez: babyduck: Pon Kwi 27, 2009 17:18 ]
Tamiska, po raz kolejny poprawiam po Tobie błędy ortograficzne. Po raz wtóry piszesz świerzb przez "ż". Dostajesz ostrzeżenie za brak dbałości o poprawna pisownie, mimo wcześniejszych uwag.

maris - Pon Kwi 27, 2009 17:05

Lek zostaw, może się jeszcze przydać, ale wstrzymaj się do jutra ze stosowaniem. A tak imho po porównaniu ze zdjęciami na forum przedstawiającymi świerzb to te nasze wrocławskie szczurki nie mają świerzbu tylko coś innego, ale nie wiem jeszcze co:P
Anonymous - Pon Kwi 27, 2009 18:04

maris napisał/a:
Lek zostaw, może się jeszcze przydać, ale wstrzymaj się do jutra ze stosowaniem. A tak imho po porównaniu ze zdjęciami na forum przedstawiającymi świerzb to te nasze wrocławskie szczurki nie mają świerzbu tylko coś innego, ale nie wiem jeszcze co:P


To na bank jest swierzb :)

Anonymous - Pon Kwi 27, 2009 23:16

Cytat:
sluchajcie, moje papugi okazlo sie ze maja ptaszynce, w zeszlym tygodniu pojechaly do nowego domu, ale mieszkaly u mnie miesiac, staly obok klatki szczurow, myslicie, ze szczury moga sie zarazic tymi pasozytami?

ponawiam pytanie, nie chce ich profilaktycznie odrobaczac, bo jakis miesiac temu odrobaczone byly wszystkie.
a nie iwem czy te pasozyty atakuja gryzonie.

maris - Wto Kwi 28, 2009 00:26

tamiska napisał/a:
To na bank jest swierzb


No, chyba faktycznie.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group